Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

a ja mam 6.0 i jeden wielki syf. będzie okazja, zmieniam na blackberry albo iphona...

Siewcu nie "experymentuj" z zielonym robotem bo to gówniany system jest. System który nie jest pisany natywnie pod hardware nigdy nie bedzie chodził stabilnie i dobrze przez odpowiedni czas.

Znam 3 przypadki wśród znajmoych i niezależnie czy to był patefon z low/mid/high klasy to  najdłużej po roku normalnego używania zaczął się sypać.

Szczytem był znany i lubiany Z3compact od Sony gdzie kumplowi wysypywały sie takie podstawowe apki jak telefon, informując go że aplikacja zaraz się zamknie, skontaktuj się z serwisem Sony....

.....że bedą Cie przekonywać(co niektórzy z forum również), że ograniczenia itd..... Nie słuchaj bo to nieprawda. Na iOs zrobisz to samo tylko w inny, często prostszy  i bezpieczniejszy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak zrobię. mnie i tak najbardziej śmieszy podejście z for, gdzie na dzień dobry każą rootować telefon(bo przecież producent w razie wysłania na serwis nie wykryje) i wywalać połowę aplikacji z telefonu :D wtedy podobno działa, ale jakoś nie mam ochoty ryzykować utratą gwarancji mając nowy telefon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak zrobię. mnie i tak najbardziej śmieszy podejście z for, gdzie na dzień dobry każą rootować telefon(bo przecież producent w razie wysłania na serwis nie wykryje) i wywalać połowę aplikacji z telefonu :D wtedy podobno działa, ale jakoś nie mam ochoty ryzykować utratą gwarancji mając nowy telefon...

Root to podstawa w telefonie... Jeśli telefonu nie uwalisz softowo i nie wysylasz z takim problemem, naprawa gwarancyjna zakończy się sukcesem. Nie wyobrażam sobie nie mieć pełnych uprawnien. Brak modowania wszystkiego według moich upodobań

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez akir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, a ja po roku z rootowanym telefonem i modowanymi romami stwierdzam, że to zabawa dla ludzi, którzy nie potrzebują telefonu, który działa zawsze tak jak powinien. ja chcę telefon, który wyjmę z pudełka, skonfiguruję pod siebie dzwonki, kilka jakichś podstawowych rzeczy i który będzie działać. mam dość męczarni i wiecznego kombinowania, telefon ma działać zawsze jak jest potrzebny - a nie kombinacje w stylu rozłączył się z siecią(bo super modowany rom jednak nie jest taki super), restart telefonu i dopiero możliwość wykonania ważnego połączenia. podobnie jak samochodami - dupowóz(który tak jak telefon jest używany codziennie i ma działać) nie jest po to, żeby w nim grzebać i od razu wszystko przerabiać, tylko max zrobić program(czyli to co można poustawiać pod siebie na stockowym romie) i po prostu jeździć - bez numerów, że wsiądziesz i nagle samochód stwierdzi, że nie odpali, bo ma zły humor - tak jak telefon, który nagle stwierdzi, że coś nie zadziała, bo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam xiaomi mi4c - czy macie jakieś doświadczenia z tym telefonem? Z gory dziękuję :-)

Kolega jest bardzo zadowolony.

Szybki, elegancki, dosyć ładny sprzęt.

Nieźle wykonany, ma go kilka miesięcy i oprócz wymiany wyswietlacza, z własnej winy nic się nie dzieje.

O dziwo ekran pekł, wraz z dedykowanym szkłem ochronnym.

Przy upadku z ok 60 cm na asfalt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze flagowe Andki tego nie wymagają. Największą ilość badziewia instalowal Samsung, ale już się nauczyli, że nie wolno i w S7 tego nie będzie.

 

Nie oceniajcie Andka na podstawie doswiadczen kolegi, trzech przypadków niezadowolenia czy innych Urban Legends. Na takiej podstawie można by stwierdzić, że iOS wybierają ludzie chorzy umysłowo, bo na premierę kolejnej generacji biorą urlop na 10 dni i koczują pod Apple Store jak kloszardzi by dostać nowego Iphona - TELEFON (nie lek na raka), jako pierwsi. ;)

 

Proponuję wchodzić w Androidowe flagowce a wtedy odbiór będzie inny. Z drugiej strony średnia półka w Androidach ostatnio też nie rozczarowuje wydajnością.

Edytowane przez Nowicjusz
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze flagowe Andki tego nie wymagają. Największą ilość badziewia instalowal Samsung, ale już się nauczyli, że nie wolno i w S7 tego nie będzie.

 

Nie oceniajcie Andka na podstawie doswiadczen kolegi, trzech przypadków niezadowolenia czy innych Urban Legends. Na takiej podstawie można by stwierdzić, że iOS wybierają ludzie chorzy umysłowo, bo na premierę kolejnej generacji biorą urlop na 10 dni i koczują pod Apple Store jak kloszardzi by dostać nowego Iphona - TELEFON (nie lek na raka), jako pierwsi. ;)

 

Proponuję wchodzić w Androidowe flagowce a wtedy odbiór będzie inny. Z drugiej strony średnia półka w Androidach ostatnio też nie rozczarowuje wydajnością.

Przecież zawsze można wyłączyć zainstalowane aplikacje, jedynie ze miejsce i tak to zajmuje ale już nie będzie zamulać.

Ja jakoś pół roku temu kupiłem ojcu LG Spirit, koszt koło 550 zł i jestem zachwycony jak to działa, więc nawet budżetowiec może być fajny

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 3 miesięcy użytkuję s6 i nie znajduję w nim jakichkolwiek słabych punktów. Android też bez problemu.Lepszego wyświetlacza nie ma jakikolwiek telefon.Elegancja,precyzja wykonania,jakość materiałów-rewelacja. Aż ciekawy jestem co dołoży s7.

Edytowane przez stach1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiejsze flagowe Andki tego nie wymagają. Największą ilość badziewia instalowal Samsung, ale już się nauczyli, że nie wolno i w S7 tego nie będzie.

 

Nie oceniajcie Andka na podstawie doswiadczen kolegi, trzech przypadków niezadowolenia czy innych Urban Legends. Na takiej podstawie można by stwierdzić, że iOS wybierają ludzie chorzy umysłowo, bo na premierę kolejnej generacji biorą urlop na 10 dni i koczują pod Apple Store jak kloszardzi by dostać nowego Iphona - TELEFON (nie lek na raka), jako pierwsi. ;)

 

Proponuję wchodzić w Androidowe flagowce a wtedy odbiór będzie inny. Z drugiej strony średnia półka w Androidach ostatnio też nie rozczarowuje wydajnością.

Przecież zawsze można wyłączyć zainstalowane aplikacje, jedynie ze miejsce i tak to zajmuje ale już nie będzie zamulać.

Ja jakoś pół roku temu kupiłem ojcu LG Spirit, koszt koło 550 zł i jestem zachwycony jak to działa, więc nawet budżetowiec może być fajny

 

Ale własnie w tym problem że nie da się skasować aplikacji wgranych przez operatora , najbardziej zaśmiecają telefony te 2 sieci Orange i T-mobile i aby pozbyć się tego trza debrandować system co wiąże się z utratą gwarancji i zabawą w wgrywanie czystego systemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzisiejsze flagowe Andki tego nie wymagają. Największą ilość badziewia instalowal Samsung, ale już się nauczyli, że nie wolno i w S7 tego nie będzie.

 

Nie oceniajcie Andka na podstawie doswiadczen kolegi, trzech przypadków niezadowolenia czy innych Urban Legends. Na takiej podstawie można by stwierdzić, że iOS wybierają ludzie chorzy umysłowo, bo na premierę kolejnej generacji biorą urlop na 10 dni i koczują pod Apple Store jak kloszardzi by dostać nowego Iphona - TELEFON (nie lek na raka), jako pierwsi. ;)

 

Proponuję wchodzić w Androidowe flagowce a wtedy odbiór będzie inny. Z drugiej strony średnia półka w Androidach ostatnio też nie rozczarowuje wydajnością.

Przecież zawsze można wyłączyć zainstalowane aplikacje, jedynie ze miejsce i tak to zajmuje ale już nie będzie zamulać.

Ja jakoś pół roku temu kupiłem ojcu LG Spirit, koszt koło 550 zł i jestem zachwycony jak to działa, więc nawet budżetowiec może być fajny

Ale własnie w tym problem że nie da się skasować aplikacji wgranych przez operatora , najbardziej zaśmiecają telefony te 2 sieci Orange i T-mobile i aby pozbyć się tego trza debrandować system co wiąże się z utratą gwarancji i zabawą w wgrywanie czystego systemu .
Lub kupić telefon niebrandowany. ;)

Ja tak z reguły robię.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debrandowanie systemu na firmowy, oficjalny nie ma nic wspólnego z utratą gwarancji. Jak kupuje się telefon z umową to nawet warto to zrobić, by pozbyć się śmieci operatora.

Są modele które pozostawiają ślad ingerencji w systemie np HTC i jak nie wgra sie z powrotem brandowanego to gwarancja przepada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Debrandowanie systemu na firmowy, oficjalny nie ma nic wspólnego z utratą gwarancji. Jak kupuje się telefon z umową to nawet warto to zrobić, by pozbyć się śmieci operatora.

Są modele które pozostawiają ślad ingerencji w systemie np HTC i jak nie wgra sie z powrotem brandowanego to gwarancja przepada
Absolutnie nic nie przepada, o ile:

 

- nie robisz roota

- nie instalujesz gotowanego ROMu (przerabianego)

- nie zmieniasz kernela

- nie odblokowujesz bootloadera

- instalujesz ROM wypuszczony oficjalnie w tym przypadku przez HTC.

 

Licznik flashowan dotyczy także dużych aktualizacji - tu też gwarancja nie działa? Oczywiście, że nie. Poza tym tak jak wcześniej pisano - pierwsze egzemplarze u operatora bardzo czesto nie są jeszcze obarczone badziewiami operatora - mają właśnie oficjalny ROM producenta. Także nie mieszaj

Edytowane przez Nowicjusz
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Debrandowanie systemu na firmowy, oficjalny nie ma nic wspólnego z utratą gwarancji. Jak kupuje się telefon z umową to nawet warto to zrobić, by pozbyć się śmieci operatora.

Są modele które pozostawiają ślad ingerencji w systemie np HTC i jak nie wgra sie z powrotem brandowanego to gwarancja przepada
Absolutnie nic nie przepada, o ile:

 

- nie robisz roota

- nie instalujesz gotowanego ROMu (przerabianego)

- nie zmieniasz kernela

- nie usuwasz bootloadera

- instalujesz ROM wypuszczony oficjalnie w tym przypadku przez HTC.

 

Licznik flashowan dotyczy także dużych aktualizacji - tu też gwarancja nie działa? Oczywiście, że nie. Poza tym tak jak wcześniej pisano - pierwsze egzemplarze u operatora bardzo czesto nie są jeszcze obarczone badziewiami operatora - mają właśnie oficjalny ROM producenta. Także nie mieszaj

Dokładnie jest jak piszesz, w samsungu jak już pisałem nawet nabity knox nie robił problemu.

 

 

Nowe chińskie marki mają jeden problem brak slotu na kartę pamięci. Dlatego odpadł każdy nowy telefon z xaiomi, ulefone czy też meizu( co do jakości tego ostatniego zostawia wiele do życzenia... kiepski wyswietlacz system działa bardzo słabo.

 

Wysłane z mojego Honor 7.

Edytowane przez akir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...