Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki zwykly TELEFON polecicie?

ma służyć głównie jako telefon, zwykła numeryczna klawiatura - żadne smartfony/blackberry/androidy - to już przerabiałem i jest do d.

wysyłanie i odbieranie mms-ow to wszystko z multimedialnych dodatków - no i może jakiś aparat do max 5Mpx - wystarcy 2Mpx :)

Ma dzialać, nie wieszać się, przy słabym użytkowaniu ładować się co trzy dni (przy takim samym słabym użytkowaniu BB Bold - ładuje co najmniej raz dziennie) - są jeszcze zwyłe telefony?

czy taka np. Nokia Asha300 - to telefon działający? A może jakiś Szajsung?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Rozważam zakup kolejnego telefonu. Obecnie mam N5230 i chciałbym poprawić tylko jedną rzecz szybkość działania GPS bo to coś z Nokii to jakaś porażka... Kiedyś miałem Mio i ten był gotowy do poprowadzenia na dowolny cel w kilkanaście sekund od uruchomienia gdy Nokia szuka, szuka, szuka, szuka i szuka... jakaś pomyłka. Nokia przemawia do mnie swoimi mapami bo pokrywają niemal cały świat, są dość dokładne i często aktualizowane (fakt darmowości też jest zaletą)

Możecie zaproponować coś alternatywnego? Innych wymagań chyba nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup kolejnego telefonu. Obecnie mam N5230 i chciałbym poprawić tylko jedną rzecz szybkość działania GPS bo to coś z Nokii to jakaś porażka... Kiedyś miałem Mio i ten był gotowy do poprowadzenia na dowolny cel w kilkanaście sekund od uruchomienia gdy Nokia szuka, szuka, szuka, szuka i szuka... jakaś pomyłka. Nokia przemawia do mnie swoimi mapami bo pokrywają niemal cały świat, są dość dokładne i często aktualizowane (fakt darmowości też jest zaletą)

Możecie zaproponować coś alternatywnego? Innych wymagań chyba nie ma...

Ja niedawno kupiłem nawigację Sygic na Androida i używam jej na starym już HTC Desire Z. Działa bardzo przyzwoicie i szybko łapie sygnał. pisałem w wątku o nawigacji. Polecam takie rozwiązanie. Koszt niewielki a jest bardzo wygodnie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach testów, przeklinaniu na czym ten swiat stoi przyzwyczajam sie do S3.

 

Lipna tylko w sumie obsluga poczty, ta zostaje na BB, ktore w tej kwestii rzadzi.

 

Nie przywiązuj się do niego za bardzo;) Bardzo krótko żyją.

 

http://www.wykop.pl/...eniane-na-nowe/

Edytowane przez bzyq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup kolejnego telefonu. Obecnie mam N5230 i chciałbym poprawić tylko jedną rzecz szybkość działania GPS bo to coś z Nokii to jakaś porażka... Kiedyś miałem Mio i ten był gotowy do poprowadzenia na dowolny cel w kilkanaście sekund od uruchomienia gdy Nokia szuka, szuka, szuka, szuka i szuka... jakaś pomyłka. Nokia przemawia do mnie swoimi mapami bo pokrywają niemal cały świat, są dość dokładne i często aktualizowane (fakt darmowości też jest zaletą)

Możecie zaproponować coś alternatywnego? Innych wymagań chyba nie ma...

U mnie w Lumii 800 GPS łapie sygnał w kilka sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dobija mnie już Galaxy Ace (głównie z powodów: zamula, zamula, zamula gorzej niż forum :twisted:, restartuje się, ma zbyt mało pamięci wewnętrznej, nie ma diody powiadomień, nie ma automagicznej regulacji jasności). W związku z czym poszukuję czegoś innego. Do Androida niestety już zdążyłem się przyzwyczaić, a w zasadzie do niektórych aplikacji, które portów na inne systemy nie mają, więc poszukuję czegoś z tym systemem (chyba, że podstawowe powody drażnienia mnie przez Ace są w rzeczywistości powodowane przez Androida, wtedy może jednak rozważę inne opcje).

 

Cechy/funkcje bardzo pożądane (niektóre wręcz niezbędne):

* Nie zamula i nie wiesza się/nie restartuje sam z siebie

* (EDIT - przez noc mi jeszcze wpadło) Ma Swype (koniecznie!) fabrycznie lub możliwy do zainstalowania z oficjalnych źródeł (bez roota, pobierania instalek z jakichś dziwnych forów itp.)

* Dobra jakość rozmów

* Dioda powiadomień (zdarza mi się odejść od telefonu - dziwne, nie? ;), fajnie gdyby coś mrugało po powrocie, jeśli ma potrzebę zwrócenia na siebie uwagi)

* Dostatecznie silny alarm wibracyjny (z dotychczasowych doświadczeń - im cieńszy telefon, tym słabsze wibracje, nawet poniżej progu użyteczności)

* Solidne wykonanie (Ace jest wystarczająco solidny, przynajmniej z wierzchu)

* Sensownie działająca automagiczna regulacja jasności - Ace używam przez 90% czasu na minimalnej jasności, ale próba zobaczenia czegoś w słońcu jest nierealna - miło będzie, jeśli telefon sam się zorientuje, że powinien lepiej zaświecić (ale z drugiej strony faktycznie zwykle minimalna jasność w zupełności wystarcza, więc można nie męczyć baterii ani oczu)

* Nie będzie wyświetlał treści SMS-ów na zablokowanym telefonie (bo blokada ekranu nieco mija się z celem, jeśli hasło SMS-owe i tak można przeczytać...)

* Bateria starczająca nieco dłużej niż od gniazdka do gniazdka ;) (w Ace starcza mi na 0,5-2 dni, zwykle około 1,5 - da się przeżyć, choć wolałbym osiągnąć czas nieco dłuższy; ale może w końcu przestawię się na tryb "telefonu przewodowego z możliwością przenoszenia" :twisted:)

* Wewnętrzna pamięć na poziomie min. 1GB (to spełnią praktycznie wszystkie współczesne)

* Producent wypuszcza jakieś aktualizacje softu (a nie wyłącznie nowe modele telefonów co 2 miesiące)

 

W zasadzie na razie zastanawiam się/wybieram pomiędzy:

Galaxy S II (i trochę obawiam się, że cokolwiek większego może być już zbyt duże),

Xperia T,

Galaxy S III

 

Nie wiem który z nich będzie najbliższy oczekiwaniom. A może warto poszukać czegoś innego, bo w sumie telefonów na rynku jest mnóstwo, ale dogrzebanie się do konkretnych informacji jest dość trudne - w ogólnym szumie informacyjnym.

 

Możecie coś doradzić?

Edytowane przez jpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jpol - jeśli chodzi o Samsunga SII to jest prawie dobrze z Twoimi wymaganiami.

Prawie bo:

- nie zamula

- działa w miarę stabilnie (używam od ponad pół roku i w tym czasie ze 3-4 razy musiałem go zresetować bo albo zaczął się potwornie grzać albo przestał działać - np. nie można było się do mnie dodzwonić)

- Samsung wypuścił aktualizację do wersji 4

- wyświetlacz w słońcu działa rewelacyjnie (mam porównanie do HTC Desire gdzie w słońcu nie widać nic - i nie jest to kwestia jasności wyświetlacza tylko jego budowy)

z minusów:

- brak diody sygnalizującej SMSy/połączenia czy choćby podpięcie do ładowarki

- słabe wibracje

- fabrycznie wgrany Swype - dla mnie to wada bo wersja nie jest aktualizowana z taką częstotliwością jak to robi producent i to co mam teraz wgrane niestety ma niektóre rzeczy bardzo irytujące. A że jest wgrane fabrycznie to bez roota nie można odinstalować żeby ściągnąć wersję ze strony swype.com. Teraz nie ma już takiego problemu, że trzeba ściągać soft z dziwnych stron. Producent udostępnia wersję Beta (stabilną) z polskim słownikiem - jedyny problem może być dla telefonów z dziwną rozdzielczością bo tam są jakieś ograniczenia, że nie wszystko jest obsługiwane.

 

Bateria trzyma cały dzień przy średnim używaniu (dużo zjada mi synchronizacja online firmowej poczty)

 

Jeśli chodzi o SMSy to zazwyczaj brak wyświetlania treści w nagłówku/wyświetlania przy zablokowanym telefonie można wyłączyć w opcjach programu. Jeśli w tym co masz fabrycznie nie da się tego zrobić możesz zawsze ściągnąć alternatywną aplikację (w GO SMS Pro na 99% da się to ustawić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie panowie

Dzis rozpoczyna sie nowy etap w historii Research In Motion, marki BlackBerry oraz calej telefonii wszechswiata - premiera nowego systemu BB10 oraz nowych modeli telefonow.

Bawilem sie prototypem i jak nie jestem fanem telefonow dotykowych to musze przyznac: robi wrazenie.

Zatem z wymiana warto poczekac do ukazania sie telefonow w sklepie :)

Wiecej nie pisze, jak ktos jest zainteresowany to sam poszuka informacji.

Tools not toys!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jpol S III ma diodę i dla mnie jest to bardzo przydatna funkcja, dla nieodebranych połączeń i smsów ale także dla przypomnień w kalendarzu - jak nie słyszę brzęknięcia, to potem od razu widać po diodzie. co do wielkości, to też miałem obawy że jest to zbyt wielkie, ale po 2 dniach człowiek się dziwi, że mógł przedtem mieć taki malutki telefon na którym nic nie widać :) moje dziecko ma Ace2 więc mam porównanie, tamten jest dosyć zgrabny i fajny ale S III nie jest jakiś bardzo nieporęczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaxy S II (i trochę obawiam się, że cokolwiek większego może być już zbyt duże), Xperia T, Galaxy S III

weź jeszcze pod uwagę HTC Desire HD. Telefon już leciwy ale może podpasuje :)

 

Dzis rozpoczyna sie nowy etap w historii Research In Motion, marki BlackBerry oraz calej telefonii wszechswiata - premiera nowego systemu BB10 oraz nowych modeli telefonow.

pierwsze słyszę. Przejrzałem szybko informację w internecie i rzeczywiście może to być bardzo ciekawa sprawa. Czekam na rozwój wydarzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis rozpoczyna sie nowy etap w historii Research In Motion, marki BlackBerry oraz calej telefonii wszechswiata - premiera nowego systemu BB10 oraz nowych modeli telefonow.

pierwsze słyszę. Przejrzałem szybko informację w internecie i rzeczywiście może to być bardzo ciekawa sprawa. Czekam na rozwój wydarzeń :)

 

Tutaj przekrojowo

http://komorkomania.pl/2013/01/28/jaki-bedzie-blackberry-os-10

a kopalnia informacji to http://bbnews.pl albo zagraniczny http://crackberry.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się powoli na zmianą telefonu i w zakres moich poszukiwań weszły dwa modele:

 

Samsung Omnia W i8350 => http://www.samsung.com/pl/consumer/mobile-phone/mobile-phones/smartphone/GT-I8350HKAPLS

oraz

Nokia Lumia 620 => http://www.nokia.com/pl-pl/produkty/telefony/lumia620/

 

Świadomie chce zakupić telefon z Windowsem o wymiarach wyświetlacza nie większych niż 3,8" i długości telefonu nie przekraczającej 11,5cm

 

Nokia dopiero będzie w dystrybucji niebawem. Będzie obsługiwać win8 i ma dwurdzeniowy procek. Natomiast samsung jest metalowy i ma wymienne baterie. Reszta parametrów jakoś bez większych różnic.

 

Co waszym zdaniem będzie lepszym wyborem?

 

P.S. Głównie dzwonie, piszę smsy i mailuje. Nie używam telefonu zabawowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Głównie dzwonie, piszę smsy i mailuje. Nie używam telefonu zabawowo.

 

BlackBerry 9320, 9360, 9790

 

Jakoś nie jestem przekonany do tych Hamerykańskich wynalazków. Kiedyś miałem motorolę i zalatywała tandetą.

 

Co mogłoby wpłynąć na mnie pod kątem postrzegania tej marki? Nie miałem z nią do czynienia. Raczej wole korzystać ze sprawdzonych firm. W czym OS z BB jest lepszy od win7.5 lub win8?

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie jestem przekonany do tych Hamerykańskich wynalazków. Kiedyś miałem motorolę i zalatywała tandetą.

Raczej wole korzystać ze sprawdzonych firm.

 

Kanadyjskich. Tandeta mowisz, moze i tak, ale Obama i agencje rzadowe USA z jakiegos powodu tego uzywaja...

Niektore kraje arabskie nie pozwolily uzywac urzednikom tych telefonow bo nie dostali od producenta kodow uzywanych do szyfrowania transmisji i nie moga 'podsluchiwac' wysylanych emaili. Ale to chyba nie jest dla Ciebie argumentem ;)

Nieznajomosc jakiejs marki nie oznacza ze jest ona niesprawdzona lub zla, o czym na forum tak niszowej marki jak subaru powinno wiedziec sie najlepiej

 

Co mogłoby wpłynąć na mnie pod kątem postrzegania tej marki? Nie miałem z nią do czynienia. Raczej wole korzystać ze sprawdzonych firm. W czym OS z BB jest lepszy od win7.5 lub win8?

 

Prostota dzialania, przejrzystosc, bezpieczenstwo. Rewelacyjna klawiatura (zarowno w wersji Curve (klawisze z 'przerwami') jak i w wyzszej wersji Bold (klawisze blizej siebie) - ktora sie woli to osobiste preferencje).

BlackBerry przez dlugi czas nie byly nazywane smartphonami tylko terminalami - ze wzgledu na ich sposob dzialania i bardzo dobra obsluge poczty. Poza tym bardzo popularny jest ich komunikator BBM.

 

http://www.bbnews.pl...poczatkujacego/

 

Nie nadaje sie na akwizytora i nie umiem przekonywac, po prostu jakis czas temu sprobowalem i bez zalu porzucilem nokie, do ktorych bylem przywiazany bardzo dlugo. Wymaga co prawda wykupienia u operatora specjalnej uslugi BIS (w nowy systemie BB10 nie jest to wymagane, dziala w oparciu o zwykly pakiet internetowy) ale w zamian dostaje sie doskonala obsluge poczy, BBM, uslugi typu BlackBerry Protect z robieniem backupow, lokalizowaniem i zdalym wylaczaniem telefonu, itd.

Jesli masz jakies konkretne pytania, postaram sie odpowiedziec, ale nie umiem opowiadac o wyzszosci Wielkiejnocy nad Bozym Narodzeniem, moge tylko mowic z punktu widzenia uzytkownika.

 

Moze inni forumowicze tez Ci odpowiedza, np z tej strony:

 

Po kilku dniach testów, przeklinaniu na czym ten swiat stoi przyzwyczajam sie do S3.

Lipna tylko w sumie obsluga poczty, ta zostaje na BB, ktore w tej kwestii rzadzi.

Edytowane przez Fiji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...