Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, OWOC napisał(a):

Jaki model konkretnie? 

 

A jaki chcesz. Musisz popatrzeć w spec. Jedne są większe, drugie mniejsze itd. 

Ja obecnie mam 6a i na moje wymagania jest ok, choć to obecnie najbardziej budżetowy Pixel. 

Wcześniej miałem 2XL i w sumie gdyby nie to, że go stłukłem to nadal bym używał. 

Dla mnie najbardziej imponujący w tych telefonach jest czas życia na baterii. Swojego ładuję raz na dwa dni kiedy używam sporadycznie, a kiedy sięgam po niego co chwilę cały dzień to wystarczy podłączyć na godzinkę przed spaniem i jest spokój na całą noc i kolejny dzień. Posiada też ładowanie adaptacyjne jeżeli ktoś nie lubi pilnować czasów ładowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Pixela 7 Pro od kilku miesięcy i uważam ze oprócz aparatu ten telefon jest bardzo przeciętny. Cegła, grzeje się, a ladowanie jest koszmarnie wolne. Zdecydowanie polecam Oneplusa Nord 3, ma wszystko i jest o wiele tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2023 o 11:10, Orear napisał(a):

Ja obecnie mam 6a i na moje wymagania jest ok, choć to obecnie najbardziej budżetowy Pixel. 

tez ja i żona mamy 6a właśnie, jak dla mnie dzwoni, wysyła smsy, odpala szachy :D

żona telefonowa maruda a nie narzeka na pixela, nie grzeje się, ładuje się normalnie (z kontaktu, z komputera faktycznie powoli), aparat robi spoko zdjęcia, android bez jakiś "ulepszeń", jedyne co mnie denerwuje to że jest wielki, ale niestety takie czasy że nie ma już małych telefonów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Luku napisał(a):

6a właśnie (...) ładuje się normalnie (z kontaktu, z komputera faktycznie powoli)

18W, czyli "normalnie+" ;) (współcześnie za normalne uznaję 15W).


Po przyzwyczajeniu do 30W z OnePlus Nord CE ja już bym nie chciał przechodzić na nic wolniejszego (ale też w ogóle nie czuję potrzeby szybszego, przy obecnych pojemnościach baterii kończących się w okolicach 5000mAh).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2023 o 08:00, Kiwi 4ester napisał(a):

Bawiłem się, użytkowałem. Nie przekonuje mnie.


Ale co?

pytam z ciekawosci bo sam wiele lat mialem andka i oprocz przycinajcego sie systemu ktory trzeba resetowac jak winde w miare lat używania pomijajac o wiele bardziej narazony na ataki system to przekonywyl mnie jedynie hardware i cena. Aparat w iphonie to zrobil sie dobry moze od 11 gdzie samsung kilka lat wczesniej mial super sprzet. Ale to chyba nie dla aparatu kupujesz fona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, mój Pixel się nie grzeje. A przynajmniej ja nie odczuwam niczego takiego. 

Dla mnie ładowanie od 0 do 100 w godzinę jest szybkie. Szybciej nie potrzebuję, a na ilość Watów na specyfikacjach nawet nie patrzę, mam podłączyć byle gdzie i ma się ładować. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BartD napisał(a):


Ale co?

pytam z ciekawosci bo sam wiele lat mialem andka i oprocz przycinajcego sie systemu ktory trzeba resetowac jak winde w miare lat używania pomijajac o wiele bardziej narazony na ataki system to przekonywyl mnie jedynie hardware i cena. Aparat w iphonie to zrobil sie dobry moze od 11 gdzie samsung kilka lat wczesniej mial super sprzet. Ale to chyba nie dla aparatu kupujesz fona?

No widzisz. Ja z kolei nie mogę powiedzieć, żebym w Androidzie narzekał na muła, bo zawsze mam pod ręką aplikację do robienia z tym porządku. Odkąd mam Huawei to nawet tym się nie interesuje, bo sam to ogarnia, choć myślę, że 8gb tam tutaj robi robotę i dobry procesor. 

Owszem, kilka razy się zrestartował, ale ja z tego pokolenia, gdzie sporadyczny restart jest akceptowalny:D (przynajmniej dla mnie). Myślę o zmianie, bo LG G6 żony już faktycznie odstaje od współczesnych wymagań i nie nadąża za jej potrzebami. 

Tak jak mówię, nic do jabłka nie mam, ale mnie nie przekonuje. Po prostu. Wygodny jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystałem z iphone 3 lata, początek to katorga, sama nawigacja po czymkolwiek mnie doprowadzała do szału, przyzwyczaiłem się, nauczyłem jak nawigować co gdzie itd, ale wróciłem do androida i mi ulżyło, sporo aplikacji na applu mi nie działało tak jakbym chciał, albo ich nie było, jakieś pierdoły bzdety ale tak było, a gwoździem do trumny iosa było to że na firefoxie się nie da zainstalować tam ublocka, a to znaczy że nie da się przeglądać interentu w komórce bez raka mózgu od natłoku reklam na stronach i na youtube

Edytowane przez Luku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, BartD napisał(a):

Aparat w iphonie to zrobil sie dobry moze od 11 gdzie samsung kilka lat wczesniej mial super sprzet. Ale to chyba nie dla aparatu kupujesz fona?

Wiesz, to chyba nie tak. W dzisiejszych czasach masz w kieszeni urządzenie służące niemal do wszystkiego, więc do zdjęć również. Od S10+ przestałem w ogóle używać aparatu fotograficznego i wszystkie zdjęcia robię "kalkulatorem" ;) (ostatnio na zimowym niebie wyłapałem satelitę, normalnie po powiększeniu jest widoczna), więc poziom i jakość aparatu (w moim przypadku) jest jedną z cech decydujących o wyborze smatphona. Co do reszty - telefon jak telefon - Nokia 3310 też umożliwiała rozmowy ;)  także chyba czas zacząć patrzeć na smartfony jako na narzędzia MIĘDZY INNYMI do kontaktu. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Luku napisał(a):

korzystałem z iphone 3 lata, początek to katorga, sama nawigacja po czymkolwiek mnie doprowadzała do szału, przyzwyczaiłem się, nauczyłem jak nawigować co gdzie itd, ale wróciłem do androida i mi ulżyło

Miałem podobnie, u mnie ogryzek dominował przez 7, 8 lat i generalnie było ok, nie narzekałem, ale po przesiadce na Androida (od S10+ do S23 Ultra) to stałem się "psychofanem" tego systemu ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2023 o 18:00, boy napisał(a):

Godzinę w 6a to tak średnio bym powiedział..

Screenshot_20231215-175743.jpg

 

Rzeczywiście. Masz rację, co prostuje moje poprzednie przeświadczenie. 

Wczoraj rozładowałem 6a do 6% i podłączyłem do ładowarki w normalnym trybie użytkowania, czyli WiFi/LTE włączone, powiadomienia przychodziły, chwilę rozmawiałem przez telefon. Ładował się dokładnie 1h 56min do 100%. 

Ale zauważyłem ciekawą rzecz, ten czas nie idzie liniowo. Po 10 minutach ładowania miałem już około 30%, po godzinie 75%, a ostatnie 25% trwało prawie kolejną godzinę.

Trochę to zmienia postać rzeczy - wychodzi na to, że nawet gdy skapnę się, że Pixel mi zdycha to wystarczy, że znajdę kwadrans na podłączenie go (oryginalną ładowarką) i wychodząc z domu mam już telefon z bezpiecznym zapasem energii, a w razie kryzysu mogę wrzucić do kieszeni kabel i podłączyć go w podmiejskim lub w swoim samochodzie. 

Ja zazwyczaj staram się nie rozładować go poniżej 20% i nie ładować wyżej niż 80%. Takie moje zboczenie, bo gdzieś wyczytałem, że bateria się wtedy nie zużywa. Przy moim używaniu wystarczy to spokojnie na ponad dobę (nocą telefon jest offline, bo mam płytki sen). 

Niżej dwa ss z włączonym stoperem: 

Screenshot_20231217-192107.thumb.png.76d89d71d7cb71f748cf44487ec7da0b.png

 

Screenshot_20231217-201715.thumb.png.f2a9b808169dc128b885536753b8a81e.png

Edytowane przez Orear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej doładowywać z 50 -60 na 80 % niż z 0 do 100 %

Takie krótkie doładowywania mniej wpływają negatywnie na baterie bo szkodnikiem dla baterii jest temperatura która jest wyższa przy długotrwałym ładowaniu lub tej końcówce z 80 do 100 %

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie szybkie ładowanie w pół godziny to jest absolutny game changer, dwie godziny to jest o wiele za długo. Ładuje najczęściej do 100% i nie pamiętam żebym kiedykolwiek w ciągu ostatnich kilkunastu lat miał problem z żywotnościa baterii.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ogóle nie rozumiem problemu z tym czasem ładowania, oczywiście są sytuacje gdzie szybkość faktycznie jest przydatna, ale w większości wypadków podłączam i tak na noc, to mógłby się ładować i 3-4h. Jak mam sytuacje że musze w ciągu dnia ładować to albo, bo np korzystam np z navi to i tak w samochodzie wiec nie problem wówczas z ładowaniem, albo jak w ogóle jestem pozbawiony możliwości ładowania czy jest to utrudnione i wolę wówczas mieć powerbenka niż nawet gdzieś czekać żeby te 15 minut podładować. W domu w dużej mierze korzystam z ładowarek chyba 5W i ubolewam że nie ma takiej z wyjściem usb-c tylko jakieś adaptery musze stosować. Jedynie na wyjazdy biorę taką 20W którą ładuję od sartwatcha po laptopa. Ja to wolałbym żeby bateria trzymała jak w starych Nokiach niż żeby mi się ładowała nawet w 5 minut, bo co z tego że naładuję w 5 minut jak jestem w dziczy i jedyne najbliższe źródło energii elektrycznej jest w przelatujących nade mną samolotach.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, radekk napisał(a):

Ja to wolałbym żeby bateria trzymała jak w starych Nokiach

To i zużycie energii musiało być na poziomie starej Nokii :)

34 minuty temu, radekk napisał(a):

bo co z tego że naładuję w 5 minut jak jestem w dziczy i jedyne najbliższe źródło energii elektrycznej jest w przelatujących nade mną samolotach.

Jak tak dzicz, to i zasięgu pewnie nie ma ;)

Zawsze można iść też w tego typu wynalazki, choć nie wiem czy ktoś będzie miał tyle cierpliwości:

image.png

image.png

image.png

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, aflinta napisał(a):

czy ktoś będzie miał tyle cierpliwości

że korbka + solar?
To jest przyszłość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...