Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

23 minuty temu, ipsx82 napisał:

W andku też  jest opcja zdalnego kasowania zawartości telefonu (jedynie zawartości karty micro SD nie wykasuje) o ile dobrze pamiętam to trzeba ją uaktywnić przed zgubieniem telefonu.

Jest taka opcja...ale robisz sobie co miesiąc trening (tak jak te ćwiczenia na wypadek pożaru) by w momencie zgubienia w miarę sprawnie i szybko ogarnąć sprawę...pewnie trzeba znowu jakichś haseł, kodów...kto to pamięta kiedy jesteś w stresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na co to wszystko. Apki srapki. Zamów jedzenie, zapłać kup znajdź trasę obejrzyj seriale...

Zreszta mi generalnie chodzi o to, że przyzwyczajamy się do wszystko robienia telefonem.

To nasze id.

No jedyny problem, że można zgubić.

No ale jakby był pod skóra.

To i zgubić się nie da.

Tak jak pisałem, nie trzeba akceptować nieuchronnego.

To wybór. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czekker napisał:

Tak wygodnie to pewnie sprzęty z logiem ogryzka - i to w zasadzie chyba jedyna rzecz, która mogła by mnie do tego przekonać..

Nie na potrzeby, ostatnie trzy telefony na androidzie same mi się zmigrowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, bo z mojej perspektywy to właśnie ty gubisz wszystko gubiąc telefon, bo tam masz całe swoje dane, żeby nie powiedzieć całe swoje życie. W portfelu mam trochę gotówki, jakąś kartę i prawo jazdy...jest to niewątpliwie problem, ale bardziej przeraża mnie fakt zgubienia telefonu.
Dane mam w chmurze, bo wszystko archiwizuję i dostęp z każdego urządzenia. Telefon to tylko komputer kieszonkowy do pracy, który jak się zgubi, to trudno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JobForACowboy napisał:
2 godziny temu, Neutrino33 napisał:
To ciekawe, bo z mojej perspektywy to właśnie ty gubisz wszystko gubiąc telefon, bo tam masz całe swoje dane, żeby nie powiedzieć całe swoje życie. W portfelu mam trochę gotówki, jakąś kartę i prawo jazdy...jest to niewątpliwie problem, ale bardziej przeraża mnie fakt zgubienia telefonu.

Dane mam w chmurze, bo wszystko archiwizuję i dostęp z każdego urządzenia. Telefon to tylko komputer kieszonkowy do pracy, który jak się zgubi, to trudno...

Ale teoretycznie mając ten telefon można mieć do nich dostęp...choć wystarczy mieć zdalny dostęp do telefonu.

Dobra, bo dyskusja zaczyna przypominać spór o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świetami Wielkanocnymi.

Pax! ...każy wuj na swój stój...jak komu wygodnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Neutrino33 napisał:

A widzisz...najwyraźniej masz w tym wprawę, bo ja to nawet telefonu nie zmieniam dlatego, że nienawidzę całej tej operacji bo czuję jak technologia kradnie mi czas.

Rozumiem to, być może jestem dinozaurem...ale jakoś mnie to nie pzeszkadza, mam nadzieję, że innym też nie :hi:

nie nie mam, nigdy na szczęście nie miałem konieczności tego wykonywać, jedynie wiem że taka możliwość jest.

I w tym wypadku ta technologia nie kradnie mi czasu tylko oszczędza, telefon zalogowanie się na nowym i już sporą część mam ponownie, ewentualnie z backupu jak coś się nie zrobiło ale to też można powiedzieć zdalnie, jedynie kliknąć kilka rzeczy i się robi.

Ale Motorola Associate 2000 nadal nie nosisz?:mrgreen:;)

 

2 godziny temu, czekker napisał:

Tak wygodnie to pewnie sprzęty z logiem ogryzka - i to w zasadzie chyba jedyna rzecz, która mogła by mnie do tego przekonać..

Niestety z mojego punktu widzenia brakuje tam kilku podstawowych funkcjonalności typu obsługa kart pamięci i dual sim - co (w połączeniu z brakiem odpowiedników kilku androidowych appek, do których jestem przyzwyczajony oraz absurdalną ceną urządzeń) sprawia, że nie jestem i pewnie nie będę targetem dla tych sprzętów.

android też ma funkcję kasowania, czy odnajdywania. Co do apple też długi czas się wzbraniałem przede wszystkim właśnie z braku możliwości włożenia karty pamięci, po latach stwierdzam że do niczego mi to potrzebne nie jest i wręcz na chwilę obecną uważam że byłoby to utrudnienie i nieprzydatne. Nowe iP obsługują dualnim, tyle że nie fizycznej karty, ale to chyba nie jest już problem, przynajmniej kojarzę że w Orange to jest kilka kliknięć i zmieniam fizyczną kartę sim na esim.

Edytowane przez radekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Neutrino33 napisał:

Jest taka opcja...ale robisz sobie co miesiąc trening (tak jak te ćwiczenia na wypadek pożaru) by w momencie zgubienia w miarę sprawnie i szybko ogarnąć sprawę...pewnie trzeba znowu jakichś haseł, kodów...kto to pamięta kiedy jesteś w stresie?

ale jakim stresie na szybko, mniej się stresuję niż tracąc kartę płatnicza/dokument tożsamości bo nikt znajdując go nie skorzysta z niego zaraz po znalezieniu.

A jak ukradną ci kartę, to w tym stresie pamiętasz nr karty, imię rodowe swojej prababci, itp., bo kiedyś przyszło mi zastrzegać karty i tego typu informacje musiałem podawać w celu weryfikacji, może obecnie to uprościli.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, radekk napisał:

ale jakim stresie na szybko, mniej się stresuję niż tracąc kartę płatnicza/dokument tożsamości bo nikt znajdując go nie skorzysta z niego zaraz po znalezieniu.

A jak ukradną ci kartę, to w tym stresie pamiętasz nr karty, imię rodowe swojej prababci, itp., bo kiedyś przyszło mi zastrzegać karty i tego typu informacje musiałem podawać w celu weryfikacji, może obecnie to uprościli.

 

 

nawet w najwiekszym stresie pamiętam swoje imię i nazwisko, te rodowe od strony kądzieli też...z hasłami, kodami itp. już gorzej. Generalnie nie lubię telefonów, bo nigdy nie lubiłem gadać, załatwiać spraw przez telefon - uznaję forme pisaną i konfrontację bezpośrednią - może dlatego nie jestem tez takim zwolennikiem telefonów jako takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Neutrino33 napisał:

nawet w najwiekszym stresie pamiętam swoje imię i nazwisko, te rodowe od strony kądzieli też...z hasłami, kodami itp. już gorzej. Generalnie nie lubię telefonów, bo nigdy nie lubiłem gadać, załatwiać spraw przez telefon - uznaję forme pisaną i konfrontację bezpośrednią - może dlatego nie jestem tez takim zwolennikiem telefonów jako takich.

zakładam że jak w formie pisanej będziesz zastrzegał te karty, albo w swoim banku to na koncie może być sporo mniej.

A jak każą ci podać nr Pesel to ten pamiętasz?;)

Nr karty płatniczej też pamiętasz, bo jak mówię, jak zastrzegałem kilka lat temu to kazali mi podać nr karty i to była sytuacja w kartami w 2 różnych bankach, więc raczej nie jakiś idiotyczna procedura danego banku czy wymysł konkretnego pracownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, stefanekmac napisał:

Pesel do data urodzenia. Plus zero i 4 cyfry.

Niekoniecznie:

 

Numer PESEL składa się z 11 cyfr — zawiera datę urodzenia, numer porządkowy, symbol płci i liczbę kontrolną:

  1. data urodzenia zawarta jest w pierwszych sześciu cyfrach w następującej kolejności:
    1. dwie ostatnie cyfry roku urodzenia, 
    2. miesiąc urodzenia wraz z zakodowanym stuleciem urodzenia oraz 
    3. dzień urodzenia;
  2. stulecie urodzenia kodowane jest poprzez dodanie do liczby oznaczającej miesiąc urodzenia:
    1. liczby 80 — w przypadku osób urodzonych w latach 1800-1899,
    2. liczby 0 — w przypadku osób urodzonych w latach 1900-1999,
    3. liczby 20 — w przypadku osób urodzonych w latach 2000-2099;
  3. jednocyfrowe liczby oznaczające rok, miesiąc lub dzień poprzedza się cyfrą "0", z zastrzeżeniem zasady określonej w pkt 2;
  4. numer porządkowy osoby zawarty jest w cyfrach od siódmej do dziesiątej, przy czym ostatnia cyfra numeru porządkowego zawiera oznaczenie płci: cyfrę parzystą (w tym "0") dla kobiet, a cyfrę nieparzystą dla mężczyzn;
  5. jedenasta cyfra jest liczbą kontrolną. Cyfra ta umożliwia elektroniczną kontrolę poprawności nadanego numeru identyfikacyjnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam leciwego ajfona i powoli przymierzam się do czegoś nowszego.  Najpierw na celowniku był ajfon 13 który będzie na jesieni ale: 

1) ładowanie ma być tylko bezprzewodowe. Robię trochę wycieczek na rowerze i jakoś ciężko mi wyobrazić sobie ładowanie z jakiejś podstawki podpiętej do powerbanku

2) nie wiadomo czy będzie czytnik linii papilarnych. W dobie maseczek dla mnie musowo musi być czytnik 

 

Czy takie same chore tendencje są wśród innych telefonów ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, RoadRunner napisał:

Mam leciwego ajfona i powoli przymierzam się do czegoś nowszego.  Najpierw na celowniku był ajfon 13 który będzie na jesieni ale: 

1) ładowanie ma być tylko bezprzewodowe. Robię trochę wycieczek na rowerze i jakoś ciężko mi wyobrazić sobie ładowanie z jakiejś podstawki podpiętej do powerbanku

2) nie wiadomo czy będzie czytnik linii papilarnych. W dobie maseczek dla mnie musowo musi być czytnik 

 

Czy takie same chore tendencje są wśród innych telefonów ?

 

 

Tylko w tych absurdalnie drogich :biglol:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, RoadRunner napisał:

Mam leciwego ajfona i powoli przymierzam się do czegoś nowszego.  Najpierw na celowniku był ajfon 13 który będzie na jesieni ale: 

1) ładowanie ma być tylko bezprzewodowe. Robię trochę wycieczek na rowerze i jakoś ciężko mi wyobrazić sobie ładowanie z jakiejś podstawki podpiętej do powerbanku

2) nie wiadomo czy będzie czytnik linii papilarnych. W dobie maseczek dla mnie musowo musi być czytnik 

 

Czy takie same chore tendencje są wśród innych telefonów ?

 

 

 

W nowym IOS face ID nieźle sobie radzi z maseczką na twarzy, ale ładowanie tylko indukcyjne to niezła głupota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kubanow napisał:

ma ktoś jakieś konkretne info odnośnie samsunga note

mam obecnie 9 która spełnia moje potrzeby w pełni ale zmieniłbym na nowszy model

Samsung wycofał  się  z kontynuowania  serii Note na rzecz Folda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RoadRunner napisał:

Mam leciwego ajfona i powoli przymierzam się do czegoś nowszego.  Najpierw na celowniku był ajfon 13 który będzie na jesieni ale: 

1) ładowanie ma być tylko bezprzewodowe. Robię trochę wycieczek na rowerze i jakoś ciężko mi wyobrazić sobie ładowanie z jakiejś podstawki podpiętej do powerbanku

2) nie wiadomo czy będzie czytnik linii papilarnych. W dobie maseczek dla mnie musowo musi być czytnik 

 

Czy takie same chore tendencje są wśród innych telefonów ?

 

 

spekulacje to ja wkładam między bajki, więc nie sugerowałbym się tym brakiem złącza ładowania.

Co do czytnika to mnie w maseczce zazwyczaj nie odblokowuje, niby można zrobić skan zakrywając maseczką pół twarzy i wówczas ładnie rozpoznaje. Choć ewidentnie uczy się bo jak było tak że przez kilka dni byłem na gokartach to zaczął odblokowywać na widok mojego łba zakutego w kask, wystarczyło że miałem szybkę otwartą. Jak kask zdjąłem to musiałem kodem bo nie wiedział kim jestem:biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, RoadRunner napisał:

1) ładowanie ma być tylko bezprzewodowe. Robię trochę wycieczek na rowerze i jakoś ciężko mi wyobrazić sobie ładowanie z jakiejś podstawki podpiętej do powerbanku

Ciężko mi uwierzyć w aż tak uwsteczniający postęp, więc bym poczekał do premiery

 

17 godzin temu, RoadRunner napisał:

W dobie maseczek dla mnie musowo musi być czytnik 

Obecnie nie ma i da się żyć, a jak się nie da, to można posiłkować Apple Watchem, który odblokowuje telefon w przypadku wykrycia maseczki przez Face ID. W przypadku nie wykrycia, również czasami mu się zdarza ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zyzol napisał:

Obecnie nie ma i da się żyć, a jak się nie da, to można posiłkować Apple Watchem, który odblokowuje telefon w przypadku wykrycia maseczki przez Face ID. W przypadku nie wykrycia, również czasami mu się zdarza

Pytanie czemu akurat w przypadku maski a nie ogólnie ? FaceID ma problemy jak nosi się czapkę, okulary przeciwsłoneczne czy jak słońce mocno świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RoadRunner napisał:

Pytanie czemu akurat w przypadku maski a nie ogólnie ? FaceID ma problemy jak nosi się czapkę, okulary przeciwsłoneczne czy jak słońce mocno świeci.

Może jesteś specyficzny :)
U mnie nie ma problemu nawet jeśli telefon mam w uchwycie w samochodzie - mogę mieć okulary (chyba, że jest na tyle ciemno że mogole nie widać oczu co się rzadko zdarza), czapkę, czapeczkę z daszkiem - żaden problem. Jedynie problem jest lak leżę w łóżku z głową wtopioną w poduszkę. 

 

2 godziny temu, Zyzol napisał:

Ciężko mi uwierzyć w aż tak uwsteczniający postęp, więc bym poczekał do premiery

A czemu ? Jakie wady ma ładowanie bezprzewodowe oprócz chyba zwiększonego grzania ? Jak dla mnie super sprawa - zwłaszcza w samochodzie

 

19 godzin temu, RoadRunner napisał:

Robię trochę wycieczek na rowerze i jakoś ciężko mi wyobrazić sobie ładowanie z jakiejś podstawki podpiętej do powerbanku

No ale w nowych jest ta ładowarka Magsafe. Imho bezpieczniejsza opcja niż odstająca wtyczka

 

80D5211F-724F-43BB-B5F0-F456292E2EC2.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jmiciuk napisał:

czemu ? Jakie wady ma ładowanie bezprzewodowe oprócz chyba zwiększonego grzania ? Jak dla mnie super sprawa - zwłaszcza w samochodzie

Oczywiście, że super, pod warunkiem, że masz ładowarkę bezprzewodową w samochodzie. Większość jednak nie ma, a zmuszanie do zakupu takowej uważam za słabe.

Kablem naładujesz wszędzie, w domu w pracy, w samochodzie, a bezprzewodowo niekoniecznie. Tylko nie mów, że będziesz biegał z bezprzewodowo ładującym powerbankiem w kieszeni ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...