Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Leon, dziękuję Ci za starania i trud, poważnie. Jednak tu nadal Nokia/Lumia/Microsoft jak dla mnie się pogrążają. Najpierw wszedłem w aplikację Sklep w telefonie. Za nic nie mogłem wyszukać aplikacji. Spróbowałem więc poprzez przeglądarkę w Lumii. Jak już otworzyłem odpowiedni link okazało się, że aplikacja ta jest niedostępna dla tego modelu :). Śmiać się czy płakać?

 

I kolejny ZONK - po update do WP 8.1 nie działa Here Maps. Telefon oznajmia "Aby kontynuować, pobierz i zainstaluj NOWSZĄ, LEPSZĄ wersję aplikacji Here Maps.... blablabla"  - OK, chcę, próbuję i każe mi się rejestrować do konta Nokia, którego nie chcę! Nie mogę korzystać z Here Maps. Dziękuję Nokii, której byłem użytkownikiem chyba od 1998 roku. Jeśli dobrze pamiętam przez ten czas nieprzerwanie miałem Nokię. Lumii już nie kupię, na 99%. Pech chciał, że Tacie wybrałem 520, która np. tego zegarka na ekranie blokady nie obsługuje :). W przeciwnym razie byłby jeden hejt mniej :).

Mojemu Tacie ten telefon z pewnością wystarczy, ale to nie jest tzw. świadomy użytkownik. Dla mnie Microsoft i Nokia a tak naprawdę Lumia są w obecnym wydaniu na straconej pozycji. 

 

PS. Tracę kolejny dzień, żeby przystosować telefon do swoich potrzeb, a okazuje się na kolejnych polach, że jest to niewykonalne...

 

Żeby nie było, że ciągle OT - mój kolejny telefon to będzie wyzwanie :). Muszę zrobić research nt. BB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie androida za podobną cenę to polubisz Nokię... wybrałeś najtańszy model to musisz pogodzić się z tym że czegoś będzie brakowało... Jeśli się nie mylę to w Androidzie też trzeba założyć konto google żeby korzystać z wszystkich funkcji...  skąd Twoja niechęć do zakładania konta Nokia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RadziejS, też byłem szczęśliwym posiadaczem N8 do czasu aż się popsuła i wymienili mi na Lumie 925 (chociaż dopiero po odwołaniu, bo najpierw dali mi 625 czy jakieś inne badziewie, którego nawet nie miałem ochoty dotykać)

Z początku miałem podobne spostrzeżenia jak Ty:

Bo to na pasku nie ma guzika od danych, bo po kliknięciu na czymś prawie nic się nie da z tym zrobić, bo nie ma zegarka jako wygaszacz, bo nie ma HDMI, transmitera, itd, itp.

Ale po najświeższej aktualizacji, wiele z tych rzeczy stało się standardem. Także nie ma tragedii.

Prawdziwy telefon padakę to ma moja mama, która kiedyś tam kupiła lumię chyba 510, bo zależało jej na większym ekranie z czytelniejszymi znakami.

A tu zonk, nie da się zmienić rozmiaru czcionki i chyba nie istnieje aktualizacja oprogramowania dla tego telefonu  :biglol: To jest dopiero szit.

Reasumując:

Kupując wyższe modele lumii, nie ma aż tak źle, co nie zmienia faktu, że do N8, nawet topowym modelom jeszcze daleko :)

Z czasem się przyzwyczaiłem do lumii, ale przesiadając się na coś nowszego z podobnej półki i móc powiedzieć tylko, że idzie się przyzwyczaić do niedoróbek, to jednak coś jest nie tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem własnie na etapie przedłużania umowy. Ponieważ telefony, które mam obecnie spełniają moje oczekiwania (One X+ i Xperia Z1 Compact), więc zamierzam zabrać w Plusie jakiś telefon do odsprzedaży. Użytkował ktoś z Was LG G2 mini? Możecie mi coś powiedzieć o tym modelu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem własnie na etapie przedłużania umowy. Ponieważ telefony, które mam obecnie spełniają moje oczekiwania (One X+ i Xperia Z1 Compact), więc zamierzam zabrać w Plusie jakiś telefon do odsprzedaży. Użytkował ktoś z Was LG G2 mini? Możecie mi coś powiedzieć o tym modelu? 

Ja by olał temat sprzedaży telefonu od sieci ;) Więcej zyskasz biorąc umowę bez telefonu i zmieniając operatora. Ja po chyba 12-14 latach olałem Solorza i poszedłem do Play i za 3 numery płacę niewiele więcej niż za 1 w Plusie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja by olał temat sprzedaży telefonu od sieci Więcej zyskasz biorąc umowę bez telefonu i zmieniając operatora. Ja po chyba 12-14 latach olałem Solorza i poszedłem do Play i za 3 numery płacę niewiele więcej niż za 1 w Plusie

Zawsze tak robiłem, telefon kupiłem sobie w sklepie :-) Tak się jednak składa, że potrzebowałem mobilnego, dość szybkiego internetu, więc łącząc usługi uzyskałem niezłą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja by olał temat sprzedaży telefonu od sieci Więcej zyskasz biorąc umowę bez telefonu i zmieniając operatora. Ja po chyba 12-14 latach olałem Solorza i poszedłem do Play i za 3 numery płacę niewiele więcej niż za 1 w Plusie

Zawsze tak robiłem, telefon kupiłem sobie w sklepie :-) Tak się jednak składa, że potrzebowałem mobilnego, dość szybkiego internetu, więc łącząc usługi uzyskałem niezłą ofertę.

 

Ja dostałem od PLAY 100zl netto za 3 numery i dodatkowo przenośny router z karta i 30GB w LTE. Umowa na 2 lata z czego 8 miesięcy gratis. W moim przypadku PLUS nawet się nie zbliżył do tej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja by olał temat sprzedaży telefonu od sieci Więcej zyskasz biorąc umowę bez telefonu i zmieniając operatora. Ja po chyba 12-14 latach olałem Solorza i poszedłem do Play i za 3 numery płacę niewiele więcej niż za 1 w Plusie

Zawsze tak robiłem, telefon kupiłem sobie w sklepie :-) Tak się jednak składa, że potrzebowałem mobilnego, dość szybkiego internetu, więc łącząc usługi uzyskałem niezłą ofertę.

 

Ja dostałem od PLAY 100zl netto za 3 numery i dodatkowo przenośny router z karta i 30GB w LTE. Umowa na 2 lata z czego 8 miesięcy gratis. W moim przypadku PLUS nawet się nie zbliżył do tej oferty.

 

 

full darmo masz dla tych numerów, masz na nich jakiś pakiet netu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smutny jestem, bb mi się spsuło i z braku funduszy musiałem kupić lg z androidem. pierwszy problem - kopiowanie dzwonków w specjalne foldery, bo nie chcą działać. masakra... a transferu straszne ilości zużywa, w ciągu pierwszych kilku godzin 15MB - kilkanaście wiadomości na fb, jedno przejrzenie ściany i zero ściągniętych aplikacji... może tutaj to normalne, ale w bb z klientem maila non stop, cały czas włączonym fb i wieloma rozmowami(prawie nie używałem wifi) ciężko mi było przekroczyć 200MB miesięcznie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podziel się wrażeniami jak już się "wdrożysz". Zacząłem czytam recenzje o BB i zaczynam się interesować

jest mnóstwo problemów do rozwiązania :(

technicznie to dobry produkt, ale...

 

synchronizacja z outlook tylko przez kabel usb ale jakoś działa więc czepiam się się o brak możliwości synchronizacji przez BT i WifFi

jak masz hasło na telefon, za każdym razem musisz je wpisywać, synchronizacja jest automatyczna po podpięciu telefonu lub ręcznym kliknięciu synchronizuj

 

nie działa synchronizacja muzyki przez WMP - urządzanie jest widziane jako zasób sieciowy którego nie da się synchronizować, można ręcznie ja wyżej przez aplikacje BB

 

Co do systemu, bardzo brakuje mi guzika cofnij klub domek.

 

Nie ma opery classic, ale podobno bezpoścrednio da się instalować aplikacje apk lub przez sanp - jeszcze nie sprawdziłem

 

Ekran ma wysoka rozdzielczość ale jest po prostu mały i aż trudno się czyta a wzrok mam bdb bo używam lcd 1920x1200 z czciąnką 8 tahoma co dla wielu to już dawno nic nie widać

nie ma aplikacji tokfm ale może da się zaimportować z androida.

 

sam tel super, szykośc systemu super, jest prawdziwa wielozadaniowość, ale ciężko mi się przesiąść z WM6.5 i androida. 

 

największa wada? ekran blokady systemu, poprzez przesuwanie od cyferki w dane miejsce - ciężko znaleźć nadą cyfrę, a jeszcze trudniej trafić w wyznaczone pole

 

taki tel nie może być zgubiony bo ma za duzo cennych danych jak hasła do skrzynek itp więc hasło jest krytyczne i się męczę.

 

aparat uważam za dobry+

 

jak spadną ceny Q20 to kupię Q20 chyba, że Q10 będzie mnie aplikacyjne coraz bardziej zawodził to kupię htc one dual sim ana androidzie i tyle.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

synchronizacja z outlook tylko przez kabel usb ale jakoś działa więc czepiam się się o brak możliwości synchronizacji przez BT i WifFi

W BB Link? Wlaczyles opcje synchronizacji bezprzewodowej?

Co do systemu, bardzo brakuje mi guzika cofnij klub domek.

 

Q20 ;-)

 

nie ma aplikacji tokfm ale może da się zaimportować z androida.

 

Do sluchania radia polecam rad.io z BB World.

 

największa wada? ekran blokady systemu, poprzez przesuwanie od cyferki w dane miejsce - ciężko znaleźć nadą cyfrę, a jeszcze trudniej trafić w wyznaczone pole.

 

 

Wada kolos ;-) Nie probowales wylaczyc tego i przejsc na zwykle wpisywanie hasla (albo i tylko haslo numeryczne)? Przynajmniej sam system graficznego odblokowywania jest taki, ze ktos moze patrzec kilka razy na to jak to robisz a i tak nie odgadnie co trzeba zrobic, to tak jak w tym najpopularniejszym przesuwaniu palcem po punktach, do rozpoznania i zapamietania z kilku metrow

 

taki tel nie może być zgubiony bo ma za duzo cennych danych jak hasła do skrzynek itp więc hasło jest krytyczne i się męczę.

Jesli bedzie zablokowany, po (chyba) 10 zlych wpisaniach hasla nastepuje automatyczne czysczenie telefonu. Mozna tez zdalnie skasowac zawartosc telefonu korzystajac z www BlackBerry Protect.

Edytowane przez Fiji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...