Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, radekk napisał:

O właśnie, coś mi się kojarzyło że było coś że po roku trzeba przerejestrować, albo musi wyjechac z kraju, nie skojarzyłem ze to dotyczyło obcokrajowców.

W Finlandii chyba to samo, bo to już kilka lat temu znajoma jak porównywała ceny samochodów u nich, a tego samego u nas to podawała różnice, ale właśnie mówiła że nie opłaca się kupować za granicą bo musiałaby przerejestrować i opłacić podatki i ostatecznie wyszłoby nawet drożej.

Sprowadzając auto na własna rękę da sie utknąć pare groszy ale sa pewne ale.

Na przykład serwisy konsekwentnie nie prioryteruja takich aut trzeba dłużej czekać na terminu sa tez bardziej kwadratowi jak cos sie dzieje i trzeba korzystać z gwarancji niz auta kupionego przez sieć norweska.

Z plusów to to ze zmieniły sie przepisy rejestracyjne i auta potaniały niektore znacznie.Kiedys różnica NO i reszta Europy była dwukrotna.

Takie dajmy na to RS6 C6 kosztowało w NO 1.1 mln PLN  bez wyposażenia.Dzis zaczyna sie od 700 tys. W przeliczeniu na PLN.To samo RS4. b8 kosztowało zaczynało sie od 700 tys. Moje zaczyna sie od 500 kpln czyje w PL chyba 400 kpln o ile dobrze pamietam wiec dla tych lubiących moc stało sie bardziej liberalne a wszystko przez to ze usunięto komponent mocy a zastąpiono go waga i emisja CO2 i tu takie auta ja RS3 RS4 czy RS6 wychodzą mega dobrze bo maja stosunkowo mała emisje do mocy i pojemności.Przegranym było STI MY 15 ktore kosztowało prawie 400 tys dzieki przestarzalemun2.5T i dlatego po tym jak nie sprzedali radnego poza samochodami importera usunęli z rynku.Rs3 było nawet o 100kpln tańsze niz STI.

Godzinę temu, QbaqBA napisał:

 

23.jpg

Otto bogato przy 100K juz nie jest....

 

 

 

 

Tym razem  Angole dostali w swoje łapy.

 

 

 

Uff ja jeszcze 2 tyg muszę czekać żeby się sam przekonać.....

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, turdziGT napisał:

Kiedys różnica NO i reszta Europy była dwukrotna.

 

Brzmi absurdalnie, ale z tego wniosek, że nie tylko w PL jest sporo powodów do narzekania ;)

51 minut temu, turdziGT napisał:

Uff ja jeszcze 2 tyg muszę czekać żeby się sam przekonać....

Pozostaje pogratulować. Swoją drogą, jestem ciekaw realnego spalania takiego "potwora".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze musi byc jakiś haczyk ;)

Dajmy na przykład taki Londyn gdzie ceny nieruchomosci to poprostu abstrakcja a jak usłyszałem ile szwagier płaci za przeczkole dla dziecka to mi spadły buty.

1500 £ czyli jakies 7K i to za jedno dziecko.I co z tego ze samochody sa tam tanie jak barsz jak takie koszty rozwalają ci budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle przeczytałem ten wykres zasugerowałem sie niebieskimi kropkami.95% to faktycznie niezle ale jakos mi sie w to nie chce wierzy?Bardziej niz tystans ważniejsze jest ilośc cyklon ladowan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle przeczytałem ten wykres zasugerowałem sie niebieskimi kropkami.95% to faktycznie niezle ale jakos mi sie w to nie chce wierzy?Bardziej niz tystans ważniejsze jest ilośc cyklon ladowan.

turdziGT, ale dystans z cyklami ładowania jest związany niemal proporcjonalnie. Mnie ten wykres napawa optymizmem. Marzy mi się samochód elektryczny ze względu na charakterystykę pracy silnika (max Nm dostępne od 0 obr/min) i wręcz niewielkie ilość współpracujących ze sobą części w porównaniu do silnika spalinowego = czyli o wiele, wiele mniej powodów do ew. awarii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie tak do końca bo na przykład 1 bedzie sobie doładowywać auto w domu w pracy i gdziekolwiek zeby mieć zawsze pełny dystans podczas gdy ktos inny na przykład przejeździe całe 5 dni pracujących do dopiero załaduje na weekend.

Odnosnie awari to czy ja wiem Tesla miała i ma ich sporo co biorąc pod uwage to co mówisz średnio napawa optymizmem ale jak sie za to zabiorą prawdziwe koncerny motoryzacyjne to zapewne bedzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, turdziGT napisał:

Odnosnie awari to czy ja wiem Tesla miała i ma ich sporo

 

Ale miała awarie mechaniczne, czy "elektroniczne" i to związane z rozrośniętym do absurdalnych rozmiarów gadżeciarstwem ?

 

A co do Norwegii - kraj żyjący praktycznie tylko dzięki ropie i przemysłowi naftowemu wprowadza zakaz silników spalinowych.

Ciekawe... :biglol:

 

13 godzin temu, turdziGT napisał:

przeczkole

przedszkole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rombu napisał:

A co do Norwegii - kraj żyjący praktycznie tylko dzięki ropie i przemysłowi naftowemu wprowadza zakaz silników spalinowych.

Ciekawe... :biglol:

no co, sprzedając dalej zarobią więcej, a nie bez sensu tracą wykorzystując u siebie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rombu napisał:

A co do Norwegii - kraj żyjący praktycznie tylko dzięki ropie i przemysłowi naftowemu wprowadza zakaz silników spalinowych.

 

Jedynie albo aż połowa wydobywanej ropy naftowej jest przetwarzana na paliwo. Pozostała część jest wykorzystywana np. w przemyśle chemicznym (niepaliwowym). A zasoby ropy szacuje się na okooo 50 lat, więc Norwegowie dobrze wiedzą co robią. Można się śmiać, ale to jest kraj który wyprzedza epokę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2018 o 12:12, mirciob napisał:

Z tymi udawanymi wydechami to faktycznie jakiś żart stylistyczny, ale taki trend. U znajomego w X3 są dwa wydechy (nie opakowane w sztuczne udziwnienia jak powyżej, tradycyjne "rury"), ale jeden jest ewidentnie bardziej ukopcony :) ... w FXT wykorzystanie obu wygląda podobnie, co wydaje się "naturalne".

 

Cześć :)

 

Pozwolę sobie jeszcze nawiązać do "udawanych" wydechów. Uważam, że wygląda to bardzo tragicznie, i co gorsza coraz więcej samochodów zaczyna mieć ten stylistyczny dramat.

Paradoksalnie już w 2008 roku Subaru też oferowało nam coś co po dziś dzień, jak to widzę, to nie wiem czy się śmiać czy płakać:

image.png.0aef03270d821351d901ce2c190f9c5e.png

 

Natomiast bardzo mi się podoba pomysł Hondy zastosowany w modelu Civic "UFO" wyposażonym w rewelacyjny silnik diesla i-CDTi

image.thumb.png.e4a006b1fd9993c5d50e57ca36270259.png

 

Para wodna, delikatny dymek wylatują przez umieszczone po obu stronach końcówki

image.png.d879551b7572b5a991cb24d60956bcb5.png

natomiast "grubsza zawartość spalin" wydobywa się w dół.

 

I to działa ;)

 

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rombu napisał:

 

Jaką epokę wyprzedzają ?

I na czym polega to wyprzedzanie ?

 

No właśnie?? Tez ciekaw jestem bo mieszkam i nie wyprzedzam nic...

Co do Tesli, kiedyś podwozilem moim STI  sąsiadkę która zaparkowala swój cud techniki na poboczu, mimo pełnych baterii paść tylko mruczal.. Kiedy ja zabieralem spytałem czemu nie zamyka? Może ktoś ukradnie odpowiedziała.. to była jej trzecia ta sama awaria w ciągu roku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny oczarowany RS4 i kolejny który twierdzi że jeżeli chodzi o dynamikę i właściwości jezdne tym razem Audi trafiło w 10 

 

 

 

BTW patrząc na te fajne zdjęcia na początku trzeba przyznać że jest coś niesamowicie Cool w szybkim Audi Avant.Nie wiem co to jest ale jest po prostu cool :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowmy sie chwile dlaczego .......„płaci podatki z entuzjazmem i byliby skłonni płacić więcej"

Norwegia to nie bogactwo , to stan umysłu i nie ten jak by zarobić zeby sie nie narobić albo jak by tu wyruchac fiskusa.Eldorado było jeszcze lepsze ale "nasi" juz pocwaniakowali wystarczająco ze przykrocili niektore przywileje dla obywateli uczciwie płacących podatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rombu napisał:

Przeczytałem.

Wszystko co mają osiągnęli dzięki "ropie"

Obecnie totalna zgnilizna moralna. Brak wolności. Państwo lewacko-socjalistyczne.

Dalej nie wiem w czym i jak wyprzedziła epokę.

 

 

Rombu  jak masz pisać takie mądrości nie mając żadnych podstaw ani wiedzy o tym jak się żyje w tym kraju z pierwszej reki to pogadamy lepiej o samochodach...... :)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, turdziGT napisał:

Rombu  jak masz pisać takie mądrości nie mając żadnych podstaw ani wiedzy o tym jak się żyje w tym kraju z pierwszej reki to pogadamy lepiej o samochodach...... :)

100% racji. to jest wątek: co po STI.

 

11 godzin temu, krist napisał:
11 godzin temu, rombu napisał:

zgnilizna moralna

:facepalm:

Muszę Ci odpowiedzieć i koniec.

cyt z artykułu :

Nikt nie ma większej armii negocjatorów pokojowych, nikt nie był tak wszędobylski w trakcie rokowań pokojowych na Bliskim Wschodzie, w Kolumbii, Gwatemali, Sudanie, Erytrei, Tanzanii, Sri Lance. Pal licho, że oprócz eksportu dobroci Norwegia jest też jednym z największych światowych eksporterów broni.

 

Edytowane przez rombu
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...