Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Zwykla 4S ma w tej chwili 2.9 V6 na dwóch turbinach.440 km i jak dla mnie juz robi robotę ....

 

sorry , ale 440KM , nie robi zupełnie wrażenia przy cieżkim aucie ,  RS3 400 KM będzie szybsze :)

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. 0-100 ok 4 sek. .....miałem okazje jezdzic S7 ktore jest wolniejsze od tego a wjeździe ukrywało 4litery wiec jak dla mnie to zapitala.Ten silniczek w RS4 bedzie miodzio.

 

 

Czyli Audi nie będzie już miało żadnego wolnossącego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przy okazji wizyty w audi wszedłem do Porsche. Muszę powiedzieć ze nowa Panamera robi robote !!! Wizualnie jest lżejsza, wnętrze całkowicie odmienione jest bardziej eleganckie i nowoczesne. Naprawdę ładne auto.

 

 

A audi sie dowiedziałem ze w moim rs5 do wymiany jest cała mechatronika skrzyni, koszt ... bagatela 13 tys plus wymiana. Gwarancja się przydaje :)

Nową Panamerę strasznie zjechał Zachar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj przy okazji wizyty w audi wszedłem do Porsche. Muszę powiedzieć ze nowa Panamera robi robote !!! Wizualnie jest lżejsza, wnętrze całkowicie odmienione jest bardziej eleganckie i nowoczesne. Naprawdę ładne auto.

 

 

A audi sie dowiedziałem ze w moim rs5 do wymiany jest cała mechatronika skrzyni, koszt ... bagatela 13 tys plus wymiana. Gwarancja się przydaje :)

Nową Panamerę strasznie zjechał Zachar

 

 

 

chyba wybaczył bym każdy minus tego auta jakbym mnie było na niego stać 

Edytowane przez polak900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

2800 km zrobione , prawie wjeżdzony jestem już , choć do marginesu jeszcze długa droga. Powiem tak , miałem sporo aut , 90% sportowych , ale to auto już pokochałem !!!! serio..... to najlepszy wóz jaki miałem do tej pory . Byłem teraz na wakacjach prawie 2,5 tygodnia , i w końcowej podróży już marzyłem o jednym ( poza spotkania z rodziną ) o powrocie za kółko ! :) . Auto było pod opieką @ALEX za co mu bardzo dziękuje , może on też napisze swoje wrażenia , bo w końcu też miał/ma parę aut sportowych i spore doświadczenie, a zrobił chyba z 500-600 km . 

Naprawdę staram sie być bardzo obiektywny , ale cieżko mi znaleźć naprawdę słaby punkt tego auta . Cały czas go odkrywam , ale z każdym dniem i kilometrem mnie zadziwia , wreszcie po długich oczekiwaniach mam opony zimowe i czuje sie pewniej :) . Jedno co mnie bardzo zadziwia na plus to napęd ..... Możesz być w koleinie po prawej stronie w kałuży wody , czuć że jest poślizg kół , a napęd działa tak że czujesz jakby każde koło szukało osobno grip-u , a nie przyhamowanie koła o najmniejszej przyczepności i odcinanie gazu , to niesamowite uczucie ! zupełnie inaczej jak np. w Subaru . Wciskasz gaz do oporu , a on przyspiesza najszybciej jak to możliwe , to jest naprawdę niesamowite . Pojechałem dziś na serpentyny wokół N.Sącza , tam gdzie znam każdy kamyk , każdą nierówność , jeżdziłem góra dół kilka razy , na róznych ustawieniach i setupach , z ESP i bez , i mogę jedno powiedzieć , nie czuć zupełnie prawie dwóch ton !!!!! auto jest mega precyzyjne , bardzo pewne , i świetne w prowadzeniu , miałem ciarki na plechach !!!! idzie jak z procy i bardzo łatwo sie prowadzi , i świetnie przy wyłączonej trakcji czuje sie auto , coś niesamowitego ! ale najlepiej działa w trybie skrzyni manual na łopatkach . ten aktywny tylny deferencjał działa naprawdę perfekcyjnie , trzeba tylko trzymać kierownice w kierunku jazdy , full gaz , wyłączyć wszelkie asysty , i jest ogień !!! mega uczucie naprawdę !

Jedno jest pewne , nie żałuje 1 złotówki wydanej w to auto , to dwa auta w jednym , w trybie comfort, wygodne , ciche rodzinne kombi , w trybie dynamic lub indywidual , narowiste super sportowe auto . 

To narazie tyle :) 

 

 

  • Lajk 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2017 o 21:09, carfit napisał:

2800 km zrobione , prawie wjeżdzony jestem już , choć do marginesu jeszcze długa droga. Powiem tak , miałem sporo aut , 90% sportowych , ale to auto już pokochałem !!!! serio..... to najlepszy wóz jaki miałem do tej pory . Byłem teraz na wakacjach prawie 2,5 tygodnia , i w końcowej podróży już marzyłem o jednym ( poza spotkania z rodziną ) o powrocie za kółko ! :) . Auto było pod opieką @ALEX za co mu bardzo dziękuje , może on też napisze swoje wrażenia , bo w końcu też miał/ma parę aut sportowych i spore doświadczenie, a zrobił chyba z 500-600 km . 

Naprawdę staram sie być bardzo obiektywny , ale cieżko mi znaleźć naprawdę słaby punkt tego auta . Cały czas go odkrywam , ale z każdym dniem i kilometrem mnie zadziwia , wreszcie po długich oczekiwaniach mam opony zimowe i czuje sie pewniej :) . Jedno co mnie bardzo zadziwia na plus to napęd ..... Możesz być w koleinie po prawej stronie w kałuży wody , czuć że jest poślizg kół , a napęd działa tak że czujesz jakby każde koło szukało osobno grip-u , a nie przyhamowanie koła o najmniejszej przyczepności i odcinanie gazu , to niesamowite uczucie ! zupełnie inaczej jak np. w Subaru . Wciskasz gaz do oporu , a on przyspiesza najszybciej jak to możliwe , to jest naprawdę niesamowite . Pojechałem dziś na serpentyny wokół N.Sącza , tam gdzie znam każdy kamyk , każdą nierówność , jeżdziłem góra dół kilka razy , na róznych ustawieniach i setupach , z ESP i bez , i mogę jedno powiedzieć , nie czuć zupełnie prawie dwóch ton !!!!! auto jest mega precyzyjne , bardzo pewne , i świetne w prowadzeniu , miałem ciarki na plechach !!!! idzie jak z procy i bardzo łatwo sie prowadzi , i świetnie przy wyłączonej trakcji czuje sie auto , coś niesamowitego ! ale najlepiej działa w trybie skrzyni manual na łopatkach . ten aktywny tylny deferencjał działa naprawdę perfekcyjnie , trzeba tylko trzymać kierownice w kierunku jazdy , full gaz , wyłączyć wszelkie asysty , i jest ogień !!! mega uczucie naprawdę !

Jedno jest pewne , nie żałuje 1 złotówki wydanej w to auto , to dwa auta w jednym , w trybie comfort, wygodne , ciche rodzinne kombi , w trybie dynamic lub indywidual , narowiste super sportowe auto . 

To narazie tyle :) 

 

 

STI jest w czymś lepsze ? Może chociaż wymiana żarówki, albo koła, może spoiler żeby dzieciaki posadzić.

Rzuć coś bo dla fanów marki bo na razie to jak strzał z liścia. 

 

 

Edytowane przez 4mamut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na STI nie ma tylu chętnych amatorów cudzej własności jak na cztery kółka :)

A skoro o kołach mowa, to takie do STI kupujesz praktycznie od ręki i za psie pieniądze w porównaniu do czasem kilku miesięcy czekania i zostawienia wcale nie małej kasy ;)

Na parapecie STI można zjeść też kiełbaski - Audi tego nie zaoferuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów ode mnie.

Dzięki uprzejmości Edwina miałem okazje przez dwa tygodnie pojeździć RS6. Jeszcze raz dziękuję za zaufanie, którego nigdy nie nadużyłem i dbałem o niego bardziej niż o swoje! Mój Allroad B9 musiał upuścić ciepły garaż, ale na szczęście chyba zrozumiał, że takiemu zacnemu gościowi trzeba ustąpić miejsca. :)

Co mnie urzekło w tym aucie? Właściwie wszystko. Silnik, zawieszenie, hamulce, ergonomia (szczególnie fotele), sprzęt audio, wygląd. Gdzieś czytałem recenzję RS6, w której ktoś krytykował wydech w tym aucie. Chyba jeździliśmy innymi autami.... Według mnie RS6 brzmi niesamowicie!!! Strzały z wydechu potrafią wskrzesić umarlaka, a babcie na przystankach niejednokrotnie machały za mną laskami .... ;)

Mimo stosunkowo dużej masy, auto prowadzi się doskonale. Mimo tego, że to niemała krówka, dzięki potężnym hamulcom (ceramika), auto staje w miejscu. Zawieszenie (regulowana twardość) pracuje według mnie idealnie. Przy kołach o średnicy 21 cali mogłoby się wydawać, że ciężko będzie się tym autem poruszać poza autostradami. Nic bardziej mylnego. Wystarczy wybrać w "Drive select" ustawienie komfort i mamy komfortową rodzinną limuzynę. Pamiętam, jak miałem kiedyś do testów Edwina RS4. W tym okresie jeździłem OBK MY 05 na kołach 17 cali. Komfort jazdy był zdecydowanie lepszy w Audi (niskoprofilowe 19tki) niż w wygodnym Subaraku. Niemcy odwalili kawał dobrej roboty!

Spalanie? No niestety o jeździe o kropelce nie ma tutaj mowy. W cyklu miejskim trzeba się liczyć, że co każde 100 kilometrów "odparuje" z baku 20 litrów pachnącej etyliny 98. Jednak już jazda autostradowa pokazuje, że RS6 potrafi mile zaskoczyć i w tej kwestii. Przekonałem się o tym wracając z Bydgoszczy z Carfitem. Przy naszej prędkości przelotowej ;) , tam gdzie STi spokojnie by miało już wir w baku,  Audi tylko grzecznie zasysało sobie dawkę do utrzymania wolnych obrotów. Podróżowanie tym autem (na niemieckich autostradach) z prędkością 250 km/h nie będzie większym problem. Dla RS6 to normalna prędkość przelotowa. Kierowca musi jednak stale ją kontrolować na wyświetlaczu (HUD), bo odczucia potrafią być bardzo, bardzo zgubne.... 

Nadmienię jeszcze, że idealnym elementem wyposażenia tego egzemplarza jest Night Vision. Przekonałem się o tym wracając nocą we mgle. Szkoda, że nie jest to standardowe wyposażenie każdego współczesnego auta. Z pewnością ten system uratowałby niejedno życie. :(

Auto jest piekielnie drogie, ale warte każdej złotówki. Miałem okazję pojeździć Ferrarkami, Lambo, GTR'ami i innymi fajnymi wozami, ale dla mnie to rodzinne kombi pasuje idealnie. Nowoczesna technologia upakowana w nadwozie kombi. 

Na drugi dzień po zwrocie auta Właścicielowi wsiadłem do swojego 2.0 TFSI, które wydawało mi się wcześniej dynamiczne i całkiem fajne. Załamałem się :rolleyes:

Jako podsumowanie wkleję wiadomość, którą napisałem Edwinowi wcześniej na PW

"Do tego auta nie ma się o co przyp( :censored:)"  :)

 

17016129_614244442119001_3108905167766760402_o.jpg

20170222_161540.jpg

16819196_614244612118984_1359483446306877350_o.jpg

16836005_614244572118988_7390619724460931315_o.jpg

16903313_614244512118994_2002947823999463647_o.jpg

16991546_614244515452327_2656657611624835359_o.jpg

16991578_614244522118993_2475819284280852245_o.jpg

20170219_033055.jpg

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@4mamut , chyba czegoś nie kumasz ;), ja absolutnie nie mam zamiaru porównywać RS6 do jakiekolwiek Subaru ! To jak @bęben wspomniał jest bezsensowne , to jakbyś porównał jazdę na nartach biegowych vs carvingowych z Kasprowego , jedyna podobizna jest taka że jedziesz po białym, z góry , i do Kuźnic w końcu dojedziesz ;):lol:

I tak się będe upierał , że najlepszym dla mnie subaru ever to STI MY 15 , ale porównywać go z RS6 to nonsens . 

@ALEX dzięki za super opis i zdjęcia 

! , mam identyczne zdanie , choć teraz mnie trochę irytuje jedna rzecz , praktycznie cały czas jezdze na setupie indywidual , gdzie ustawiasz sobie wszystko , zawias , wydech, silnik , itd, ale po zgaszeniu i odpaleniu mimo że jest w trybie indywidual , musisz przełączyć na chwilę na dynamic aby uaktywnić sportowy wydech , dziwne , ale jak znam życie Ty wiesz co trzeba zareklamować ;) 

1 godzinę temu, turdziGT napisał:

Zajebisty ten kolor.

 dzięki , też mi sie cholernie podoba :)

12 godzin temu, aflinta napisał:

I na STI nie ma tylu chętnych amatorów cudzej własności jak na cztery kółka :)

Niestety masz rację , mam nadzieje że mnie to ominie , ale na wszelki wypadek mam full ubezpieczenie od wartości początkowej . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...