Skocz do zawartości

Roleta bagażnika - upgrade


barcin_ski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukałem, nie znalazłem, więc pytam ekspertów. Mam Legacy'07 w kombi. Denerwuje mnie roleta bagażnika. Jest za krótka moim zdaniem. Kończy się na linii bocznych ścian, samochód ma zaokrągloną du*pę i zostaje dziura między roletą a oknem. Przez tą dziurę widać praktycznie połowę bagażnika. Czasami zostawiam laptopa w samochodzie i jak zapomnę sprawdzić czy się przypadkiem za bardzo w stronę klepy nie przesunął w czasie jazdy, to się potem stresuję, że ktoś przez tą dziurę go zobaczy. I dramat gotowy.

 

Da się coś z tym zrobić? Czy są wersje tej rolety z dopasowanym zakończeniem albo czy pasują rolety niemarkowe? 

 

Dzięki za pomoc.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukałem, nie znalazłem, więc pytam ekspertów. Mam Legacy'07 w kombi. Denerwuje mnie roleta bagażnika. Jest za krótka moim zdaniem. Kończy się na linii bocznych ścian, samochód ma zaokrągloną du*pę i zostaje dziura między roletą a oknem. Przez tą dziurę widać praktycznie połowę bagażnika. Czasami zostawiam laptopa w samochodzie i jak zapomnę sprawdzić czy się przypadkiem za bardzo w stronę klepy nie przesunął w czasie jazdy, to się potem stresuję, że ktoś przez tą dziurę go zobaczy. I dramat gotowy.

 

Da się coś z tym zrobić? Czy są wersje tej rolety z dopasowanym zakończeniem albo czy pasują rolety niemarkowe?

 

Dzięki za pomoc.

 

M.

Zwie się toto "blenda" i jest mocowane do klapy (po bokach masz 2 otwory do mocowania). Czasem pojawia się na aukcjach ale dość deficytowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że to to? http://allegro.pl/subaru-legacy-iv-03-blenda-roleta-bagaznika-klapy-i6572711201.html

 

Drogawo. I to wystarczy czy trzeba jeszcze jakieś zatrzaski osobno kupować (bo takie aukcje też widziałem).

To je una! Ma po dwóch bokach wystające cycki które wchodzą w dziurki w poszycie klapy i się trzymają. O spinkach nie słyszałem i nie wiem gdzie by miały wejsc.

Aukcja z linku faktycznie droga- można kupić za 1/3 tej ceny Ale trzeba polować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że to to? http://allegro.pl/subaru-legacy-iv-03-blenda-roleta-bagaznika-klapy-i6572711201.html

 

Drogawo. I to wystarczy czy trzeba jeszcze jakieś zatrzaski osobno kupować (bo takie aukcje też widziałem).

Tak to jest to czego szukasz i ze zdlęcia widać że jest kompletna,Dzixd sprzedaje legacy IV spec B UK po dachowaniu więc zapytaj Go czy nie ma tej części na sprzedaż ,dział sprzedam części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami zostawiam laptopa w samochodzie

 

Nie zostawiaj, bo są złodzieje co mają skanery do wyszukiwania w autach sprzętu elektronicznego. Bez pudła trafią ci laptopa po wybiciu szyby

Edytowane przez lojszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czasami zostawiam laptopa w samochodzie

 

Nie zostawiaj, bo są złodzieje co mają skanery do wyszukiwania w autach sprzętu elektronicznego. Bez pudła trafią ci laptopa po wybiciu szyby

 

Fantazja Cię nie poniosła?

Wyłączony laptop wg. mojej wiedzy nie powoduje emisji na żadnej częstotliwości, więc na jakiej zasadzie działa skaner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czasami zostawiam laptopa w samochodzie

 

Nie zostawiaj, bo są złodzieje co mają skanery do wyszukiwania w autach sprzętu elektronicznego. Bez pudła trafią ci laptopa po wybiciu szyby

 

Fantazja Cię nie poniosła?

Wyłączony laptop wg. mojej wiedzy nie powoduje emisji na żadnej częstotliwości, więc na jakiej zasadzie działa skaner?

 

 

Nie wiem, nie jestem złodziejem. Powtórzyłem to co mi powiedział dyżurny policjant gdy zgłaszałem kradzież

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Czasami zostawiam laptopa w samochodzie

 

Nie zostawiaj, bo są złodzieje co mają skanery do wyszukiwania w autach sprzętu elektronicznego. Bez pudła trafią ci laptopa po wybiciu szyby

 

Fantazja Cię nie poniosła?

Wyłączony laptop wg. mojej wiedzy nie powoduje emisji na żadnej częstotliwości, więc na jakiej zasadzie działa skaner?

 

 

Nie wiem, nie jestem złodziejem. Powtórzyłem to co mi powiedział dyżurny policjant gdy zgłaszałem kradzież

 

To wszystko jasne - posterunkowy bajkopisarz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Czasami zostawiam laptopa w samochodzie

Nie zostawiaj, bo są złodzieje co mają skanery do wyszukiwania w autach sprzętu elektronicznego. Bez pudła trafią ci laptopa po wybiciu szyby

Fantazja Cię nie poniosła?

Wyłączony laptop wg. mojej wiedzy nie powoduje emisji na żadnej częstotliwości, więc na jakiej zasadzie działa skaner?

Nie wiem, nie jestem złodziejem. Powtórzyłem to co mi powiedział dyżurny policjant gdy zgłaszałem kradzież

To wszystko jasne - posterunkowy bajkopisarz. :)
Teoretycznie jakąś tam emisja może występować (bateria) ale w tak zasyfionym elektromagnetycznie środowisku i pod warstwą blachy- wykrycie i odfiltrowanie zaszumionego tła od choćby działającej komórki samego złodzieja awykonalne. A detekcja na zasadzie indukcji- w dzikich ostepach puszczy możliwe (coś jak wykrywacz metalu) ale na zatłoczonym parkingu najmniejszych szans! Reasumując- posterunkowego fantazja poniosła.

 

Ostro myślałem nad tematem przy grabieniu trawnika (czasem tak mam że wyszukuje sobie abstrakcyjne tematy żeby myśli czymś zaprzac i nie popełnić harakiri tepymi grabiami przy tak głupiej robocie)- jedyny trop to skaner gęstości w wysokiej rozdzielczoścI-cos jak na lotniskach do wyszukiwania mat. wybuchowych (te bramki co "przeswietlaja"). Problem jaki się pojawia- gabaryty i waga urządzenia a właściwie samego promiennika - pewnikiem jakby kosztował kilka dużych taczek dużych nominalow to możnaby się zamknąć poniżej tony ale i tak nie miałby szans odróżnić laptopa ad ciasno upchanej wiązki kabli w ksztalt laptopa.

A to ze złodzieje "trafiają"- ludzie działają bardzo schematycznie- jeżeli z obrandowanego auta jakiejś firmy produkujacej coś, o godzinie 19 pod blokiem wysiada kolo w gangu "na pusto" to 90% ze trafia nie tylko lapka w bagazniku ale nawigacje w schowku (a jak wisi na szybie pusty uchwyt to już w ogóle) i jeszcze jakieś " ekstrasy" w bagaju. Wyprzedzając pytania- nie jestem amatorem cudzej własności- wychowałem się w największej wiosce olimpijskiej na świecie (wszyscy tam chodzą w adresach)- niu huta- wieś bieruta. Prawdziwy ze mnie "hutas":-)

Wybaczcie przydlugi wywód ale mam alergię na złodziei- lamalbym obie nogi w kolanach, ubierał w szalik Wisły/ Cracovii i zostawial na jakimś hucianym osiedlu. Oczywiście transmisja live w dobrym czasie antenowym.

Edytowane przez recki
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
blenda jest na  przymocowana do klapy bagażnika

 

Dokładnie tak, i jest upierdliwa bo "odpadywuje" od klapy w najmniej oczekiwanych momentach upadając przeważnie w jakieś błoto czy kałużę powodując konsternację u osoby co ją odpadła i minę w stylu "skąd to się kur... wzięło i jak się to mocuje z powrotem?"

 

Ale swoje zadanie spełnia i nie pozwala zerkać do środka bagażnika. Jak nie zapomnę to cyknę zdjęcie później.

Edytowane przez palmall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

blenda jest na  przymocowana do klapy bagażnika

 

Dokładnie tak, i jest upierdliwa bo "odpadywuje" od klapy w najmniej oczekiwanych momentach upadając przeważnie w jakieś błoto czy kałużę powodując konsternację u osoby co ją odpadła i minę w stylu "skąd to się kur... wzięło i jak się to mocuje z powrotem?"

 

Ale swoje zadanie spełnia i nie pozwala zerkać do środka bagażnika. Jak nie zapomnę to cyknę zdjęcie później.

 

 

No i tu niespodzianka przynajmniej dla mnie, bo ta blenda da sie "wpiac" - czyli te klipsy mozna zastrzasnac w otworkach a nie tylko wlozyc, wtedy nie wypada :)

Mi to zajelo dwa lata zanim to odkrylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taka prosbe. Moglby mi ktos zrobic zdjecie kompletnej rozlozonej w bagazniku z ta blenda?

 

Mam taką blendę i normalnie zaczepiasz ją tymi zatrzaskami do pokrywy bagażnika. Jak jest założona to nic nie widać co jest w środku - ja dodatkowo mam przyciemnione szyby.

Dość często wożę pełny bagażnik prawie po szybę i ta blenda mi troche przeszkadza. Prawdę mówić mogę ją sprzedać jak ktoś chce.....Zdjęcie jak to wygląda założone wstawie dziś - max jutro tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jakby ktoś był zainteresowany to mam taką blendę do sprzedania.

Używana, ma jedną dziurkę ale za to nowe boczne spinki i jest w pełni sprawna 

Proponuję połowę ceny ASO, najlepiej odbiór osobisty w Wawie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...