Skocz do zawartości

Samochód rodzinny 2+2


sredniaq

Rekomendowane odpowiedzi

Szukamy z żoną drugiego auta, rodzinnego, prawdopodobnie minivana, ewentualnie w opcji 7-osobowej.

Budżet nieprzekraczalny to 25k. Najchętniej benzyna, być może z gazem ale diesela też bierzemy pod uwagę...

Ma być proste i niezawodne, tanie w utrzymaniu - skarbonkę już mam :D 

 

Kandydaci do obejrzenia:

VW Touran 

Mazda 5 (chyba troszkę za duża jednak)

Suzuki SX4 / Fiat Sedici

Ford C-Max

Seat Altea

Toyota Corolla Verso 

 

Inne, które nie przychodzą mi do głowy.

 

Szukam informacji na temat tych aut, wady, zalety, subiektywne opinie użytkowników.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Mazde 5 i polecam. Auto to napompowana Mazda 3 więc wcale nie jest jakieś duże. Z tyłu miejsca na dwa foteliki i tyle - dodatkowa osoba raczej nie wejdzie ale 3 rząd foteli załatwia sprawę. Duży bagażnik, dynamiczny i w miarę oszczędny dwulitrowy silnik, dobre właściwości jezdne i nieocenione tylne drzwi przesuwne - chyba największa zaleta tego auta (parkowanie na ciasnym parkingu i problem z wyciągnięciem dziecka z fotelika to już nie problem). Chyba jedyny mankament "hacząca" skrzynia biegów - przez moja żona nie chciała jeździć więc wróciłem do Subaru z automatem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie pomoge za bardzo, ale 3 lata temu miałem podobny dylemat. Skonczyło sie na zakupie .... Forestera :D.

 

Blisko byłem Mazdy 5, bardzo przyjemne auto.I jesli piszesz ze 5 jest za duża, to zajrzyj do C-Maxa.... ;-)

 

Bardziej bym spojrzał na drugą strone skali - SX4 jest mały i raczej nie podejdzie w tym przypadku.

Verso podobnie - w mojej ocenie tez nie jest za obszerne w srodku.

 

Altea i VW, nie znam.

 

Jest jeszcze Zafira, w rodzinie jezdzi i moze nie daje emocji dosc pakowna jest. I ma siedzenia w bagazniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz auta rodzinnego to rozejrzyj się za EP3 Type R. Naprawdę spore auto w  srodku, mimo że wizualnie wygląda na puszeczkę.

zalety brak drzwi tylnich a za tym idzie nie nekanie przez dzieci klamek czy przycisków do okien.

Niezawodny!!!! i naprawdę już szybki , do tego tani w eksploatacji.

Polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mial maze 5 ktora udalo mi sie jechac z nim kilka razy dluzsze trasy tj dania Polska , Polska Dania . Mial tam silnik 1.8 pomimo niskiego przebiegu podbieral olej jesli to tak mozna nazwac bo ok 300ml na 1000km niemowiac Juz otym jak zalozyl gaz ... spalanie ok 8.5-9l na 100km jazda autostradowa troche meczaca przy predkosci ok 140 juz wysokie obroty silnika slabe wygluszenie ... ogolnie bardzo wazne by patrzyc na stan blachatki i podwozia lubia one rdzee :)

A + dosc duza pojemnosc bagaznika odsuwane drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia mogę polecić Peugeota 308 sw. 

Mam wersję 1.6HDI z mokrym DPF, 110KM, pełne wyposażenie bez skóry.

Wygłuszenie wnętrza dobre, elastyczność silnika akceptowalna, spalanie tym bardziej, od 4,5 do 5,8 przy jeździe miejskiej i krótkodystansowej.

Zawieszenie bardzo proste, mimo to samochód dobrze się prowadzi.

Zmieścisz się w 25k, najlepiej szukać coś z polskiej sieci dystrybucji.

 

Co do mazdy 5 to znam 3 przypadki, 3 benzyny...pobór oleju w każdym z nich, nie mówiąc o korozji.

Rocznik 2006, naprawa purchli na nadkolach tylnych.

Po ściągnięciu plastikowych osłon ukazały się schowki w postaci portalu do kabiny oraz progów :D - kolega szykował się na ok 600zł za obie strony...niestety wyszło drożej.

Edytowane przez betun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda CRV benzyna 2.0 i zapomnisz gdzie jest warsztat.

to fakt, ale ja chętnie polecę Ssangyonga Kyrona, bo mam do sprzedania. W porównaniu z Hondą to kawał żelaza. Kufer ogromny. Jazda spokojna, bo automat i diesel 2.0. A w terenie zjada Hondę bez popijania. Najlepszy rodzinny wóz, jaki miałem. Nawet się zastanawiam, czy sprzedać go, czy forestera (oczywiście do jazdy lepszy forek, ale na wakacje z rowerami pojechałem Kyronem). Edytowane przez Alfik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Honda CRV benzyna 2.0 i zapomnisz gdzie jest warsztat.

 

O jakich rocznikach myślisz?

 

 

 

ja chętnie polecę Ssangyonga Kyrona,

 

Niestety, ale boję się aż tak ekstremalnego wyboru i raczej żony nie przekonam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem Suzuki SX4- bezawaryjne bardzo fajne auto niezle dajace sobie rade w terenie ale dla rodziny 2+2 zdecydowanie za małe. Tez rozwazylbym Honde CRV albo corolle Verso- kompletnie bezawaryjne ( jak to Honda i Toyota ) , mało tracą na wartosci dlatego tez swoje kosztują w porownaniu do konkurencji.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mial podobny dylemat i podobna kwote, a skonczyl na bravo 1.4 120km z gazem... Moze by Ci tez wystarczylo na Lancie Delte? Mechanika ta sama co w bravo ale miejsca wiecej + przesuwana kanapa

Edytowane przez boorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wspomniał, toteż zaryzykuję - Multipla, ta nowsza. Już tak nie przeraża, jak wcześniejsza generacja, ale i przez to zatraciła swój charakter. Sześć osób zmieścisz na osobnych fotelach, a do tego nie jest wagonem tramwajowym, także manewrowanie nie powinno być trudne, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że auto jest nieco szersze. Silnik 1.9JTD uchodzi za bezproblemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ford C-Max

 

 

szczerze nie polecam, miałem c-maxa, znajomy s-maxa, co miesiąc warsztat - albo elektronika pada, albo jakieś blokady elektroniczne, dodatkowo problem z wahaczami, ee strasznie źle wspominam to auto - mimo że wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdziwiony, że nikt jeszcze nie zaproponował Skody. A Roomster naprawdę jest ciekawą propozycją :)

Potwierdzam! Emocji tyle co na seansie "na wspólnej" ale serial ma już dobrych parę lat i wierną widownię. Na plus roomstera- wnętrze z stosunkowo dużym bagajem, wysokie, i suwana tylna kanapa. Jak weźmiesz pb 1.4 16v- lpg i zapominasz o problemach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jestem zdziwiony, że nikt jeszcze nie zaproponował Skody. A Roomster naprawdę jest ciekawą propozycją :)

Potwierdzam! Emocji tyle co na seansie "na wspólnej" ale serial ma już dobrych parę lat i wierną widownię. Na plus roomstera- wnętrze z stosunkowo dużym bagajem, wysokie, i suwana tylna kanapa. Jak weźmiesz pb 1.4 16v- lpg i zapominasz o problemach.

 

do tego linia szyb jak w Lancii Stratos  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jestem zdziwiony, że nikt jeszcze nie zaproponował Skody. A Roomster naprawdę jest ciekawą propozycją :)

Potwierdzam! Emocji tyle co na seansie "na wspólnej" ale serial ma już dobrych parę lat i wierną widownię. Na plus roomstera- wnętrze z stosunkowo dużym bagajem, wysokie, i suwana tylna kanapa. Jak weźmiesz pb 1.4 16v- lpg i zapominasz o problemach.

do tego linia szyb jak w Lancii Stratos :D:D
I zaskakująco precyzyjny układ kierowniczy, a funkcjonalność jest rewelacyjna. Naprawdę polecam wziąć pod uwagę. Awaryjność - mój ma 160 kkm i poza wadliwym silnikiem (znany problem z rozrządem we wczesnych 1,2 tsi), absolutnie żadnych problemów. Nawet końcówki i łączniki w zawieszeniu/ukł kier są od nowości.

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...