Skocz do zawartości

Jaka nawigacja


mati

Rekomendowane odpowiedzi

co do map to ciekawostka dla mnie pozostaje Automapa.

Otoz po przelaczeniu na "wokal" Hołka trase na Dolnym Slasku zafundowal nam.... tak tak... przejazd po szutrowce az milo :mrgreen: Ustawienie "wybierz najkrotsza trase" na Podlasiu przynioslo rowniez taka ilosc szutrow, ze chyba z kosmosu musialo wygladac to dziwnie - jak ganialem wzbudzajac mega-tumany kurzu :mrgreen:

Co ciekawe w drodze powrotnej Krzys przypomnial sobie, ze rowniez ma specjalizacje "Paryz-Dakar" i machnelismy pare kilosow po prawdziwie polnych drogach, gdzie poza traktorami i Patrolem sie nikt nie wypuszcza :wink:

Natomiast z innych ciekawostek to jest droga Poznan-Warszawa i Warszawa -Poznan.

Z Poznania prowadzi prawidlowo - autostrada, Strykow, Lowicz, Sochaczew obwodnica, Ozarow, W-wa. Natomiast proba powrotu konczy sie wysylaniem najpierw "stara dwojka" przez Zelazowa Wole do Sochaczewa. Jest tak uparty, ze po drodze parokrotnie kaze mi skrecic w prawo - zeby dojechac do tej trasy (i finalnie jednak do Sochaczewa), po czym nagle zmienia zdanie i... kaze skrecic w lewo i zawrocic. Obled :lol: aaa.. no i w Sochaczewie tez zamiast wskazac objazd obwodnica (co robi kiedy sie jedzie od Poznania) to kieruje na przejazd przez miasto :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 280
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja od jakiegos czasu urzywam TomTom One XL - co prawda na razie tylko w Polsce ale na prawde ogarnia - jest mozliwosc wykupienia abonamentu na informacje korkowo-robotowe itp. Dogranie mapy Europy Zach (w serii mialem tylko E.Wsch) cena zadowalajaca, gadgety jak bluetooth w serii, obsluga intuicyjna bardzo - nawet do instrukcji nie zagladalem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do map to ciekawostka dla mnie pozostaje Automapa.

 

Automapa4? W 3 miałem sporo takich atrakcji, w 4 tylko na zawołanie. :mrgreen:

 

Tak, tak potwierdzam Automapa mnie również parę razy wyprowadziła z równowagi, opcja najkrótsza trasa to prawdziwa porażka, szutrowe drogi, pastwiska, jazda na azymut to wszystko bezcenne :) Najbardziej jednak rozbraja mnie na autostradach - każe na łuku autostrady z niej zjechać i ponownie na nią wjechać bo przecież jest bliżej.

 

Kombinowałem jak mogłem z przejeżdżaniem przez konkretne miasta ale ten skubaniec zawsze przepuszcza przez dworzec kolejowy albo urząd miasta...

 

Jest jedna zaleta, podczas podróży z pewnością nikt nie będzie się nudził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał do czynienia , z którąś z tych nawigacji Sony NV 92T i Nokia 330. Wybieram się niedługo w dłuższą trasę po Europie zachodniej ,ok 2700km i potrzebuje jakiegoś wypróbowanego sprzętu...Który z nich polecacie? Dodam jeszcze, że nie interesują mnie palmtopy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w graminie da się wyłączyć tryb bezpieczny? Może ja się nie umiem posługiwać, ale mając okazję trochę ostatnio garmina potestować, wq.... mnie bardzo tryb bezpieczny, który się automatycznie włącza uniemożliwiając jakiekolwiek ustawienie gps'a jeśli tylko auto jest w ruchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po ostatnim malej przygodzie obecnego Asusa 636N powrocil temat zakupu nowego sprzetu... no i tym razem ja mam dylemat :wink:

Mianowicie:

1. Asus 639 + AM 4.0 (ewentualnie Destinator)

2. Fujistsu-Siemens N560 (VGA) + AM 4.0

3. Garmin

 

no wlasnie -wraca temat Pocket vs dedykowany GPS... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojeźdizłem sporo z MIO C710

 

Ja mam Mio C520 (to samo tylko ze starszym - czytaj wolniejszym - procesorem) i spokojnie daje radę, nawet na poligonie jak się w błocku taplaliśmy jakieś drogi znajdował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUKS, na ile Garmin ma mozliwosc aktualizowania map o "punkty uzytkownika" jak ma to miejsce w automapie?? (niestety zamknieto mobilne.net bezczelnie przejmujac baze z punktami do miplo :evil: )

Chodzi mi o to, zeby na biezaco moc uaktualniac sobie info o fotoradarach i ewentualnie o punktach typu bankomaty, sklepy, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So What!, kiedys byl fajny serwis mobilne.net gdzie wprowadzalo sie te wszystkie kategorie i sciagalo te wprowadzone przez innych uzytkownikow - dzieki czemu mialo sie calkiem fajnie rozbudowana baze :)

Niestety mobilne.net zostalo przeksztalcone w miplo.pl i obsluguje tylko AM 4.0. z tego co czytalem www.pdaclub.pl ma zrzucona cala baze - ale w postaci osobnych plikow i pracuja nad tym, zeby zrobic znowu cos na ksztalt poprzedniego serwisu. Tak wiec pozostaje albo AM 4.0 i korzystanie z miplo.pl albo poczekanie na to co zrobi pdaclub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So What!, kiedys byl fajny serwis mobilne.net gdzie wprowadzalo sie te wszystkie kategorie i sciagalo te wprowadzone przez innych uzytkownikow - dzieki czemu mialo sie calkiem fajnie rozbudowana baze

Niestety mobilne.net zostalo przeksztalcone w miplo.pl i obsluguje tylko AM 4.0. z tego co czytalem www.pdaclub.pl ma zrzucona cala baze - ale w postaci osobnych plikow i pracuja nad tym, zeby zrobic znowu cos na ksztalt poprzedniego serwisu.

To wiem. Nawet korespondowałem z jakimś adminem w tej sprawie. Coś pisał o problemach z konwersją do innych formatów :twisted:

poczekanie na to co zrobi pdaclub.pl

Trzeba poczekać. Tyle, że oni są raczej nierychliwi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So What!, no a nie chcesz AM4.0 :wink: swoja droga to co zrobili to wylanie dziecka z kąpielą. Troche tak jakby Microsoft wprowadzil Viste i tego samego dnia wstrzymal jakikolwiek support dla XP, 2000, 98... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pumex1, mam Destinatora 6 i jest ok. Zależało mi przede wszystkim na mapach Europy. Nie mam zamiaru dokupować AM.

Mega nietegesem jest rzeczywiście brak możliwości aktualizacji POI "fotoradary" w Destinatorze :evil: Pozostaje to jednak w kategoriach nietegesów - nie jest dla mnie bodźcem do zakupu AM :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vibowit, zgadza sie - tylko tylko to troszke nie fair w stosunku do tych, ktorzy legalnie nabyli produkt w poprzedniej wersji i nie chca odnawiac licencji na zakup nowej wersji z roznych wzgledow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pumex1, zgadza się (echo jakie czy co? ;)), ale.. z tego co się orientuję licencje na AM i tak trzeba odnawiać corocznie i dla posiadających poprzednią wersję były jakieś specjalne warunki.

Oczywiście, to jest wytłumaczenie wygodne dla jednej ze stron. Można się z tym zgadzać, albo nie, ale jakieś tam racje mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w graminie da się wyłączyć tryb bezpieczny?

Tak.

W ustawieniach znajdziesz tę opcję. W zależności od modelu "ścieżka" jest różna.

FUKS, na ile Garmin ma mozliwosc aktualizowania map o "punkty uzytkownika" jak ma to miejsce w automapie??

Ja nie Fuks, ale: Masz możliwość wgrywania punktów z ostrzeganiem lub bez za pomocą Poiloader'a. Punkty można zassać STĄD (jeżeli chodzi o suszarki). Ta baza była oparta o mobilne.net, ale w tej chwili jest poprawiana i uzupełniana przez użytkowników Garmina. Tam jest również drogowa mapa Polski (całkiem niezła) za free.

Inne POI są w GPMapie i CNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

przeczytałam wątek..ale nadal mam dylemat..

-NavRoad NR430BT

-Garmin Nuvi 650

-TomTom GO720 ew 920

 

zaznaczam że będą używane nie tylko w większych miastach więc pokrycie PL powinno być dobre, wyświetlacz czytelny a całe urządzenie ergonomiczne i w miare możliwości fajne wizualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...