Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej spokojnie. Nie da się takiego wyniku uzyskać przy pałowaniu.

Raczej dynamiczna, płynna jazda co najwyżej, bo nie chcę obrażać właściciela, że toczy się jak dziad.

Ja np WRX'em 265hp w cyklu mieszanym poniżej 14l nie schodzę przy normalnej jeździe, a nie uważam, żebym agresywnie jeździł.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej spokojnie. Nie da się takiego wyniku uzyskać przy pałowaniu.

Raczej dynamiczna, płynna jazda co najwyżej, bo nie chcę obrażać właściciela, że toczy się jak dziad.

Ja np WRX'em 265hp w cyklu mieszanym poniżej 14l nie schodzę przy normalnej jeździe, a nie uważam, żebym agresywnie jeździł.

Ja takze WRX po mapie i w cyklu mieszanym kolo 16 litrow :) mniej niz 14 to juz naprawde mega ciezko i nawet nie probuje  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

STi MY06 2.5 ok.320KM - 28l/100 przy upalaniu na torze

W sumie wydaje się to niezbyt wiele ;)
Może za wolno jeździłem? Chociaż moja średnia to 12l/100, a min. 9l/100, więc to i tak rekord :D

 

Pewnie nie ;) Ale jak serio na torze takie spalanie wychodzi to naprawdę STI to ekonomiczny wóz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9l to wynik przy delikatnej jeździe do 3000rpm (docieranie). 11-12l to taka moja zwykła średnia - miasto, zwykłe drogi, ekspresówka, autostrada (w różnych proporcjach, porach, warunkach). 100% miasta w korkach (takich co się więcej stoi niż jedzie), to jakieś 16-18l. No i oczywiście używam pełnej skali obrotomierza :) P.S. 218+KM bug WRX też mi tyle palił, a może nawet minimalnie więcej :)

Edytowane przez PR7EMEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem jak oni to zrobili, żeby auto, które zegar ma wyskalowany do 220 km/h musiało wchodzić na prawie 4000 rpm, żeby jechać 130 km/h.

Ja mam podobnie - przy 130 km/h mam około 3500 rpm. Forek 158 KM DOHC.

Może jeździsz na reduktorze.

:biglol:
Ja przy 200 mam 4500 obrotów w legacku :-)

 

Wysłane z mojego C6833 przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

O kurcze a dziś jechalem 200 też mogłem zetknąć na obroty, przy 170 kmh mam 4100.

Ale do rzeczy, zrobiłem rekord spalania w Subaru, moim legacem, alu felgi opony letnie na baku czyli ok43-44 litrach LPG zrobiłem równe 400 km :) styl ostatnich 100Km był bardzo delikatny do 100 kmh. Natomiast początek był w przedziale 110-130 km\h kilka ostrych wyprzedzanie ok 5 ciu, jeden dłuższy but do 160 na godzinę. Bardzo mnie cieszy takie spalanie.

 

Po dotankowaniu przyjąłem normalny styl jazdy i zrobiłem swój rekord prędkości magiczne 200km/h. Było tak fajnie że potem jeszcze dwa razy się rozpedzalem do tej prędkości. Nie było to łatwe bo od 190 do 200 to już czekanie. Może gdyby nikt nie wjeżdżał na lewy było by szybciej.

 

Skoda fabia przy 180 kmh ledwo dyszy, a ja jak z niej wysiadam to odczuwam trzesiawke od wibracji i hałasu w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nieco inne pytanie :)

typowo jadąc północ południe z tempomatem na 120km/h mam średnie spalanie 10,3l/100. Najmniej o dziwo jest między Częstochową a Krakowem bo 9,7l/100

auto zawsze naładowane z trumą na dachu.

 

a teraz kilak faktów:

auto na siłe stara się utrzymywać 120 km/h co oznacza, że pod górę doładowuje turbina a z górek auto totalnie odpuszcza wręcz spada.

dla eko jazdy podobno dużo bardziej korzystne jest utrzymywanie gazu na stałym poziomie i dawać się napędzić autu na górkach nawet do 160km/h a na  wzniesieniach akceptować spowolnienie.

 

czy ktoś tak jeździł i czy faktycznie ma to realny wpływ na zużycie paliwa? Jak sobie radzić z odpadającą nogą?

btw, tempomat to świetna sprawa ale prawdopodobnie sporo zawyża spalanie.

 

Oczywiście dot FXT2 - ostatni mohikanin

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...