Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Mój forek 2.0 pozytywnie mnie zaskoczył. Trasa 300 KM z przepisowymi i mniej prędkościami + 150 miasto = średnia według komputera 9,4l a według tankowania 8,6l. Chyba jednak reklamy nie kłamią i fatycznie można więcej przejechać na BP-owskim Ultimate 98 Active :) Choć co prawda nie słyszałem odgłosu piranii pożerających brud z silnika, ale ze spalania jestem zadowolony.

Edytowane przez slim2102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBK 2.5i 2005 rok, MT 

 

cykl mieszany średnia z około 1000 mil: równe 24 MPG czyli 9.8 litra/100

 

Wyzerowałem komputer tez na trasie, prędkość około 100-120 km/h, trzy osoby, klima na maksa, wyszło ładne 30 MPG czyli 7.8 litra/100 (to jest średnia ze 100 mil trasy).

 

Nie kryje, ze spalanie zaskoczyło mnie na plus, czy powodem może być to, ze tankuje benzynę 87 oktanów ?? (w USA to jest najniższa klasa i taka jest zalecana przez Subaru w USA)

 

Pozdrawiam,

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój XT minionego weekendu przeszedł samego siebie :D

594km od pełnego baku do rezerwy - w tym:

- trasa z dwoma rowerami na dachu ze śląska do Nowego Sącza i powrót - gdzie się dało tempomat na 110km/h

- reszta kilometrów śląskimi ekpresówkami i krajówkami

 

Wszystko bez ekodrajwingu ale i bez kapeluszowania i wynik 8,24l/100km :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka trasa OBK-iem 660km - 90% dwupasmówka 140-180kmh, 10% korka - 10,4l przy pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OBK MY15 2.5i przebieg 23.000 km 

 

Trasa Jastarnia - Szczecin 387 km, niedziela, mały ruch, płynna jazda zgodnie z przepisami w trybie "I" 6,36 l/100 km. Jak to obliczyłem na kalkulatorku to byłem bardzo pozytywnie zaskoczony ;). Tankowanie do pełna i trasa Szczecin - Antwerpia, przejechałem na baku 706,2 km, niemiecka autostrada, jazda 120-140, duży ruch, deszcz, tryb "I" - 7,82 l/100 km

 

Moje średnie spalanie z 23.000 km 9,72 jednak gros to jazda po Warszawie gdzie Outback konsumuje około 10,00 (potrafi i 12,00 jak się spieszymy). 

 

Trasa Warszawa - Jastarnia 529km, wyjazd na wakacje, auto zapakowane po dach, na dachu trumna, na haku bagażnik na rowery, 3 osoby w środku, jazda autostradą 140km/h reszta mniej więcej przepisowo: 8,71l/100 km. 

 

Wszystkie pomiary obliczone pod dystrybutorem. 

Edytowane przez bardzozlymisio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój OBK dyszel, na pokładzie 4 osoby plus zylion walizek.

Stacja Agip obok lotniska Monachium -> stacja Orlen Wrocław Żmigrodzka, 720 km wyłącznie po autostradach A93, A4, A8.

Wlałem prawie 60 litrów czyli  8.3 l / 100 km.

 

Dużo? Pewnie tak, ale jechałem 5 i pół godziny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój OBK dyszel, na pokładzie 4 osoby plus zylion walizek.

Stacja Agip obok lotniska Monachium -> stacja Orlen Wrocław Żmigrodzka, 720 km wyłącznie po autostradach A93, A4, A8.

Wlałem prawie 60 litrów czyli 8.3 l / 100 km.

 

Dużo? Pewnie tak, ale jechałem 5 i pół godziny ;)

Średnia ok. 130 km/h a to trasa czysto autostradowa.

 

Chciałem ostatnio przy podobnej średniej prędkości przetestować XV ale się nie dało ;)

 

160-170 km/h 9,5-10 l/100

 

 

 

tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia ok. 130 km/h a to trasa czysto autostradowa...

 

 

zgadza sie

bardzo trudno utrzymac srednia bo jest sporo ograniczen obok r-burga i w nrd

w pl sam wiesz jak jest ;)

natomiast tam gdzie wolno cisnalem 165-170 wg gps bezproblemowo

niestety moj obk to sredniowiecze i nie ma takiego wyswietlacza jak forek czy xv

pokazuje tylko srednie lub chwilowe spalanie i chwilowe przy 170 to 11

natomiast jestem milo zaskoczony ze pasazerowie i bagaz minimalnie wplywaja na osiagi

po sofcie bedzie tylko lepiej ;)

 

Wytaptane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

XV 2,0 i CVT , jedna trasa do i z powrotem (120 km )

Tempomat do 110 km/h , tereny zabudowane zgodnie z przepisami , też tempomat - 6,4 l /100 km

Powrót jedynie zabudowa tak samo  ...spalanie 8,8

Miasto 9,2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Msi :) przyznaj się zamontowales koguty w grillu i było zero zatrzymań :) fajny wynik. Podziemia samodyscypline w jeździe 10+

Heh, normalnie aż tak świetnie nie jest, ale trasy zawsze się kończą lekko poniżej 10, no chyba że bardzo mi się spieszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno tu nie pisałem, ale w weekend wpadł mi w ręce notesik z podróży w poprzednie wakacje do Chorwacji - trasa ciut ponad 3000 km  - średnie spalanie Forka 2.5 XT to 9,7 l/100 km. Minimalne 8.8 l max 10,50 - liczone z międzytankowań.

Byłoby mniej, gdyby nie mega korki w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niezmiennie w mieście ok. 12.5-13.0 L, najwyższy wynik włączając w to 5 kółek po torze w Pszczółkach - 14.26 L. Spalanie na trasie 11-12 L.

Jestem baaaardzo pozytywnie zaskoczony, bo jest porównywalnie do Forestera 2.0 N/A (125 KM), a jeżdżę dość dynamicznie.

Edytowane przez Qóba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...