Skocz do zawartości

Modyfikacje wnętrza dołożenie nawigacji lub pomysł na ciekawa modyfikację


Gość zajacpieter

Rekomendowane odpowiedzi

Nik nie jest w stanie stwierdzić co to dokładnie jest? Po wyjęciu radia jest tam sporo kabli . Wolałbym wrócić do orhinalneho zegarka lub do orginalnej nawigacji. Czy z nawigacja z legacy h6 bedzie działać w 2.0R?

20220604_173021.jpg

20220604_173244.jpg

20220604_173302.jpg

20220604_173255.jpg

Edytowane przez Fedu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Fedu napisał:

Nik nie jest w stanie stwierdzić co to dokładnie jest? Po wyjęciu radia jest tam sporo kabli . Wolałbym wrócić do orhinalneho zegarka lub do orginalnej nawigacji. Czy z nawigacja z legacy h6 bedzie działać w 2.0R?

20220604_173021.jpg

20220604_173244.jpg

20220604_173302.jpg

20220604_173255.jpg

 

Na 100% to Ci dokładnie nie powiem ale to jest coś w rodzaju "navi boxa". Nie ma przypadkiem miejsca na kartę pamięci? Powinno też obsługiwać kamerę cofania, możliwe że ma na pokładzie windowsa CE i tam navi pokroju automapy. Nie wiem jak audio jest rozwiązane, możesz zobaczyć czy nie ma czegoś do radia wpiętego - może się przydać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tinuviel napisał:

 

Na 100% to Ci dokładnie nie powiem ale to jest coś w rodzaju "navi boxa". Nie ma przypadkiem miejsca na kartę pamięci? Powinno też obsługiwać kamerę cofania, możliwe że ma na pokładzie windowsa CE i tam navi pokroju automapy. Nie wiem jak audio jest rozwiązane, możesz zobaczyć czy nie ma czegoś do radia wpiętego - może się przydać :)

Jest jeszcze lcd tylko że popękany i już w sumie się nie włącza. Chcę coś włożyć albo oryginalny schowek z zegarkiem albo oryginalną navi. Albo wykorzystać to co jest aktualnie zamontowane ale nie wiem co to jest. A kabli i wtyczek jest mnóstwo,  plus kilka pudełeczek.

20220604_170756.jpg

20220529_164846.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fedu napisał:

Jest jeszcze lcd tylko że popękany i już w sumie się nie włącza. Chcę coś włożyć albo oryginalny schowek z zegarkiem albo oryginalną navi. Albo wykorzystać to co jest aktualnie zamontowane ale nie wiem co to jest. A kabli i wtyczek jest mnóstwo,  plus kilka pudełeczek.

20220604_170756.jpg

20220529_164846.jpg

A może w jakimś warsztacie car audio będą bardziej zorientowani i wystarczyłoby tylko wymienić ten ekran żeby zaczęło działać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fedu napisał:

Właśnie muszę to sprawdzić  czy z tego coś da się zrobić. 

 

To tak trochę sztuka dla sztuki szczerze mówiąc :/ Nie udało mi się za bardzo coś znaleźć w necie na temat tego sprzętu ale patrząc na kable i opis to obstawiam że to jest rodzaj navi, bardzo stary, raczej Windows CE. Sam LCD może być ciężko dostać, ja nie znam takiego standardu który by wymagał dwóch kabli 8PIN + 9PIN. Jest tego tyle bo to nie tylko LCD ale chyba też ma głośniki (audio) jak i komunikację zwrotną (pewnie jest dotykowy). Nie widzę czy ten box jest podpięty do radia ale mocno w to wątpie bo to radio nie bardzo potrafi w AUXa więc musiałby tam być gdzieś osobny wzmacniacz z wyjściem na głosniki. Jak nie ma to audio idzie z tego LCD. Nie wiem do czego są Chinche w tym boxsie. Widzę że to audio R/L i sync ale wygląda na wejście audio... tylko z czego i do czego tam wejście audio? Nie masz przypadkiem gdzieś kamery cofania? Ta niebieksa skrzyneczka do czego jest wpięta?

Podumowując, jak to naprawisz to dostaniesz bardzo kiepskiej jakośći LCD z antycznym Windowsem CE na którym odpalisz może automapę (o ile to jeszcze istnieje), puścisz mp3 (ale możliwe że z tych małych głośniczków w LCD) albo nie wiem... excle był pod Windowsa CE, powerpoint też : ] 

 

Ja bym na Twoim miejscu albo dał schowek z zegarkiem albo kupił radio z androidem i już.  Chyba że masz taki fetysz i lubisz retro-tech to możesz próbować to wskrzesić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Fedu napisał:

A do oryginalnej nawigacji da się podłączyć pendrive lub telefon czy też bardziej retro? I czy z wersji H6 będzie prawidłowo wskazywać parametry spalania. 

 

Niestety nie podepniesz ani pena ani bluetooth ani kamery cofania do OEMowego. Nie wiem jak z parametrami auta/spalaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tinuviel napisał:

 

Niestety nie podepniesz ani pena ani bluetooth ani kamery cofania do OEMowego. Nie wiem jak z parametrami auta/spalaniem

Czyli też bez sensu , oprócz ładnego wygladu to nie jest funkcjonalne. Na androidzie coś dobrego zaczyna się  od 1800 dla legacy. Pewnie wrócę do schowka i wyświetlacz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fedu napisał:

Na androidzie coś dobrego zaczyna się  od 1800 dla legacy.

Eeee tam, 
troszkę włókna szklanego, troszkę szpachli, papier wodny, lakier czarny mat i ramka pod tablet pierwsza klasa. :)
Ja u siebie wrzuciłem normalny tablet w miejsce na navi i jest OK. Gra mi muzyczka po AUXie, internet do tableta udostępniam z telefonu i mam dzięki temu google mapy, yanosika, i całą resztę innych aplikacji. 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, thomson0073 napisał:

Eeee tam, 
troszkę włókna szklanego, troszkę szpachli, papier wodny, lakier czarny mat i ramka pod tablet pierwsza klasa. :)
Ja u siebie wrzuciłem normalny tablet w miejsce na navi i jest OK. Gra mi muzyczka po AUXie, internet do tableta udostępniam z telefonu i mam dzięki temu google mapy, yanosika, i całą resztę innych aplikacji. 

Ja wiem że się da zrobić. A moje radio nie ma wejscia AUX? gx-201LH ile cali mieści się tablet? 7"?

Edytowane przez Fedu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Fedu napisał:

gx-201LH ile cali mieści się tablet? 7"?

Tablet 7". 
Radio możesz wrzucić z polifta to czarne. Wszystko pasuje P&P. Wtedy dorobienie kabelka z AUXem polega tylko na wpięciu odpowiednich pinów. Parę stron wcześniej masz fotkę jak to u mnie się komponuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fedu napisał:

Ja wiem że się da zrobić. A moje radio nie ma wejscia AUX? gx-201LH ile cali mieści się tablet? 7"?

Wrzuć radio GX204LE, tak jak Ci piszą wyżej. Kabelek AUX na Ali kosztuje 8zł. 

No i najbardziej budżetową opcję masz w moim wykonaniu jeśli chodzi o tablet, mi się nie chciało go zabudowywać. 

 

895.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nieskromnie polecam swoją opcję, masz wszelkie apki które są obsługiwane przez CarPlay lub Android Auto zależnie od tel i wygląda to całkiem do ludzi. Do tego kamera cofania, zestaw głosnomówiący, można wpiąć się w fabryczny AUX i tak naprawdę całość obsługiwać z głównego radia. Jest to ramka z wersji z navi, tylko nie szpachlowałem miejsca po przyciskach i użyłem radia 2 din zamiast ori monitora. Podejrzewam, że jakiś OBD ma obsługę z AA lub CP więc jakieś tam dane mógłbyś wyświetlać.

 

image.thumb.png.431daf56a4d103e986eda89549cf1cbb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Orear napisał:

Wrzuć radio GX204LE,

Od klimatyzacji i całą reszta działa prawidłowo? Widziałem że sprzedają takie radia ale mają przycisk od awaryjnych po lewej stronie. Ma ktoś zdjęcie ja to wygląda w całości  że radio jest czarne a reszta zostaje srebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fedu napisał:

Od klimatyzacji i całą reszta działa prawidłowo? Widziałem że sprzedają takie radia ale mają przycisk od awaryjnych po lewej stronie. Ma ktoś zdjęcie ja to wygląda w całości  że radio jest czarne a reszta zostaje srebna.

Jak awaryjne jest po lewej to albo anglik albo japończyk. Chyba trzeba delikatnie porzeźbić ale wchodzi z tym, że nie wiem jak z działaniem bo takiego radia u siebie nie montowałem. Mam wersję europejską. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Fedu napisał:

Od klimatyzacji i całą reszta działa prawidłowo? Widziałem że sprzedają takie radia ale mają przycisk od awaryjnych po lewej stronie. Ma ktoś zdjęcie ja to wygląda w całości  że radio jest czarne a reszta zostaje srebna.

Zapomnij o GX204RE!

Jest to wersja na UK, posiadająca fabryczne zabezpieczenia antykradzieżowe.

Jak nie będziesz miał pozostałych elementów układanki, będziesz się bujał z kodem

security. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tinuviel napisał:

Jak coś to mam moje stare radio z ramką na sprzedaż. Tylko to nie rozwiązuje problemu Twojego martwego ekranu :)

Podeślij zdjecia i cene. I racja że z wyświetlaczem nie rozwiązany jest jeszcze problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Fedu napisał:

Podeślij zdjecia i cene. I racja że z wyświetlaczem nie rozwiązany jest jeszcze problem.

 

600zl bo mi już trochę wadzi w mieszkaniu:

 

https://forum.subaru.pl/topic/111623-s-rarytas-radio-android-ramka-legacy-iv/#comment-3005801

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...