Skocz do zawartości

Chyba kradną mi auta … :(


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje jakiś kontakt , do specjalistow z branży , czyli policjantów , speców od zabezpieczeń , złodziei ;)  :mrgreen:

Konkrety : mam wrażenie że ktoś mi chce "podwędzić auta " dziś rano bardzo dziwna sytuacja , wchodzę do auta odpalam i świeci się czujnik ciśnienia opon, ( sprawdziełem na ok wszystko ok jade do firmy ) niby nic szczególnego , ale za godzinę dzwoni do mnie żona że ma to samo ….. hm pomyslałem że może w nocy temp. spadła do ok 12 st. i być moze spadło ciśnienie. Sprawdziłem bardzo dokładnie w kolach cisnienie ok .

Niestety mam wrażenie że ktoś próbował zczytać kod do centralnego ( w obydwu samochodach mamy system bezkluczykowy ) bo nie wierze w takie przypadki że naraz w dwóch samochodach pod domem , stojących od siebie w okolicy 2-3 metrow nagle same sie rozkodowały czujniki ciśnienia w kołach . One również działają radiowo , jak centralka i system bezkluczykowy.

Podejrzewam że ktoś próbował zeskanować i dorobi sobie pilota i śmiało odjedzie z pod domu :evil: 

Dziś dla bezpieczeństwa wywiozłem auta , i podstawiłem pod dom Citroena c1 :mrgreen: 

Mam sie bać czy naoglądałem sie za dużo filmów ? ;) 

 

jak ktoś coś wie to prosze o info , chce zrobić jakieś dodatkowe zabezpieczenie , ale naprawdę skuteczne ( wiem wiem takie nie istnieją ) ale zawsze mogą trochę utrudnić  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

że bez wciśnięcia ukrytego guzika lub zamknięcia obwodu nie odpali auto.

 

myslałem o tym , ale to trochę kłopotliwe a przede wszystkim złodziej juz pewnie zna wszystkie możliwosci ukrytego wyłącznika :(  . Ja sam wiem , jak klient zostawia auto i zapomina mi powiedzieć gdzie ma zabezpieczenie. max 5 min. i auto odpalam , bo wyłączniki są proste do znalezienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

że bez wciśnięcia ukrytego guzika lub zamknięcia obwodu nie odpali auto.

 

myslałem o tym , ale to trochę kłopotliwe a przede wszystkim złodziej juz pewnie zna wszystkie możliwosci ukrytego wyłącznika :(  . Ja sam wiem , jak klient zostawia auto i zapomina mi powiedzieć gdzie ma zabezpieczenie. max 5 min. i auto odpalam , bo wyłączniki są proste do znalezienia. 

 

Posprzątaj w garażu i chowaj na noc ;) Tak na serio to tylko max. ubezpieczenie i tyle. Siostrze X6 odjechali z podjazdu, nawet zamknęli bramę za sobą. Jak cię przyczają to i tak ukradną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

że bez wciśnięcia ukrytego guzika

 

Takich guzików się nie ukrywa, im bardziej widoczny tym lepszy. A najlepszy taki jaki jest normalnie montowany w fabryce, np. od p.mgielnych. Przytrzymujesz 3 sek. i się włącza. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

myslałem o tym , ale to trochę kłopotliwe a przede wszystkim złodziej juz pewnie zna wszystkie możliwosci ukrytego wyłącznika :( . Ja sam wiem , jak klient zostawia auto i zapomina mi powiedzieć gdzie ma zabezpieczenie. max 5 min. i auto odpalam , bo wyłączniki są proste do znalezienia.

 

A odcięcie pompy paliwa ale zrobione tak jak ma mój tatko w zafirze czyli nie żaden wyłącznik tylko jest zrobiony pod oryginalną śrubkę montował to mój dobry znajomy co się tym zajmuje takie zabezpieczenie nazywa się chyba terminator o ile dobrze pamiętam fajna sprawa. Dodatkowo jest coś takiego że jak cię na światłach chcą z fury wyciągnąć to po otwarciu drzwi kierowcy terminator się uzbraja i złodziej ma 30 sekund po tym czasie auto gaśnie i jedyne co mu pozostaje to ucieczka no chyba że znajdzie odcięcie pod oryginalną śrubką których w jest trochę w środku auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakby wsadzić do auta, starego Iphona z usługą znajdź mój telefon ? wiem że to nie system antykradzieżowy , a lokalizator , ale zawsze coś . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

naoglądałem sie za dużo filmów ?

Hamerykańskie oglądałeś? ;)

A poważnie Edwin,to wcale nie jest '"paranoja". :(

Tak na szybko zabezpieczyć,to tylko blokada mechaniczna na pedały,kłopotliwa dla właściciela auta do założenia i jeszcze bardziej kłopotliwa do zdejmowania. ;)

Może warto pomyśleć o blokadzie mechanicznej skrzyni?Dość skuteczne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a jakby wsadzić do auta, starego Iphona z usługą znajdź mój telefon ? wiem że to nie system antykradzieżowy , a lokalizator , ale zawsze coś .

 

tylko musiałbyś go najpierw wyłączyć dobrze ukryć wtedy jako lokalizator by się sprawdził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a jakby wsadzić do auta, starego Iphona z usługą znajdź mój telefon ?

 

Zawsze to jakieś zabezpieczenie, ale są urządzenia do zakłócania gps.

 

np. http://spyshop.otwarte24.pl/59,ZAGLUSZACZ-JAMMER-GPS-LOKALIZACJA-NIE-MOZLIWA-2-lata-gwarancji

 

 

wyeliminuje gniazdo zapalniczki  ;)  :mrgreen:

 

 

Tak na szybko zabezpieczyć,to tylko blokada mechaniczna na pedały,kłopotliwa dla właściciela auta do założenia i jeszcze bardziej kłopotliwa do zdejmowania.
 

 

Tia … już widze moją Kaśkę jak sie babra z jakąś blokadą  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tia … już widze moją Kaśkę jak sie babra z jakąś blokadą 

To parkowac w miejscach niedozwolonych i powiadamiać Straż Miejską,poczekać aż przyjadą i założą blokadę na koło. :P 

Kłopotliwe jak się trafi niespodziewany wyjazd a strażnicy się spóźnią ze zdjęciem blokady.   :mrgreen:

Zastanów się nad blokadą skrzyni biegów. ;)

http://niedzwiedz-lock.pl/o-nas/galeria/?brand=subaru

Nawet sporo serwisów je montuje w N.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ile bateria w iPhonie wytrzyma ? dwa dni? trzy ? Moim zdaniem upierdliwe rozwiązanie...

 

myslałem o stałym podłączeniu jego do zasilania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak jakiegoś miłego psiaka do auta zapakować? Np. dobermana czy innego jakiegoś. No i przegłodzić go troszkę, niech złodziej ma nieco rozrywki starając się przed takim zwiać... aha no i webasto, coby futrzak nie zmarzł na tym waszym zimnym południu naszego pięknego kraju ;)

A tak na serio, to z własnego, dość przykrego doświadczenia wiem, że trudno skutecznie zabezpieczyć auto - lat temu kilka, mieszkając w "stolycy" chcieli mi zwinąć auto - Focus stał sobie na "strzeżonym" parkingu, z blokadą na skrzyni biegów. Samochodu nie ukradli, ale za to zdemolowali totalnie wnętrze - widać musieli sobie ulżyć po nieudanych próbach zdjęcia blokady :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś wszyty pod tapicerkę niewyczuwalny mikro guzik. Jeżeli się go nie przytrzymało w momencie włączania zapłonu to auto nie odpalało i dodatkowo telefon ukryty pod plastikami w bagażniku (z na stałe podpiętym zasilaniem) dzwonił na mój i żony telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście śmierdząca sprawa....  podejrzana sytuacja z tymi czujnikami - oba naraz....

 

Moim zdaniem te pochowane przyciski to pewnie dla chcącego pikuś.... jak dasz lokalizator to pewnie dadzą jakiś zagłuszacz ( może gps do baku ?) 

 

Jak ktoś naprawdę chciałby buchnąć takie samochody to z elektronicznymi zabezpieczeniami pewnie sobie poradzi... jak wie co z czym podłączyć.

 

Mimo wszystko postawiłbym na mechanikę.... już mu tak szybko z tym nie pójdzie. Blokada skrzyni -dobry pomysł...... do tego System Zeder i powinno być. 

 

Tam gdzie mechanika to potrzeba czasu żeby coś zdziałać i nie zawsze się uda a z elektroniką szybko może pójść ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ile bateria w iPhonie wytrzyma ? dwa dni? trzy ? Moim zdaniem upierdliwe rozwiązanie...

Panowie ale żeby działała aplikacja "znajdź mojego iphone" Iphone może być ciagle wyłączony nie trzeba go włączać . Bez sensu była by aplikacja która by działała tylko do rozładowania baterii wiem co pisze sprawdzone na 1000% dodatkowo wyłączony iphone wysyła nawet jak jest wyciszony dźwięk jakby sonar który wyszukuje lodzie podwodne wiec nie jest to wcale upierdliwe rozwiazanie

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...