Skocz do zawartości

XV - największe przebiegi


FanSub

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie 30k i rosnie bardzo bardzo powoli ze wzledu na Yarka ( nigdy nie sadzilem ze cos takiego napisze ale naprawde mega auto kompletnie niezniszczalne nawet klocki i tarcze po 40k km wygladaja jak nowe)

XV oczywiscie tez bez zarzutu

albo przesiade sie na inne Subaru, albo na inną markę, bo z ofertą lipa

zycie jest za krotkie zeby jezdzic caly czas autami jednej marki :) Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie 57.500 km i jestem po tzw. "dużym przeglądzie" Koszt spory- bo prawie 1650zł  . Wymienili mi olej na Eneos 0W-20. Ktoś jeździ na tym ? Poprzednio miałem Lotosa 5W-30 . Standardowa wymiana oleju i filtrów + wymiana oleju w przekładniach . Zobaczymy jak dalej . Poważnie zastanawiam się nad niezależnym serwisem w dalszej eksploatacji. XV chcę zatrzymać na dłużej .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja skończyła się w lutym 2016. Przegląd zrobiłem w ASO ze względu na koszty w firmie, ale co do zasady nie ma większej różnicy w tego typu "przeglądach" jeżeli zrobi to niezależny warsztat( oczywiście poza kosztami rbg ;) ).Zostałbym przy ASO jeżeli dałoby mi jakieś konkretne korzyści, ale na chwilę obecną poza wpisem w książce ich nie dostrzegam .  

Przebiegu też nie mam zbyt wysokiego  jak na 3.5 roku eksploatacji . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około roku z dala od ASO, czyli ok 40-45 k km.

Czyli teoretycznie w tym czasie - o ile nie byłoby ciągłych rozrzedzeń oleju - byłby to trzy przeglądy w tym jeden "duży"

 

Powiedzmy 2300+1350+1350=5000 pln

 

W tym czasie wymieniłem:

- chyba 4 razy olej po około 270-280 pln/wymiane

- z 5 filtrów powietrza po 40 pln

- 2 przeciwpylkowe po 65

- raz olej w "napedach" chyba 300 pln

 

1120+200+130+300=1750 pln

 

Nie wymieniałem jeszcze filtra paliwa, było to robione przed rozstaniem z ASO, będę robił przed końcem roku.

 

5000-1750=3250 w rok na samych podstawowych wymianach

 

Z racji km pokonanych w trasach klocki z przodu wciąż jeszcze wymienione w ASO lekko ponad rok temu, tył bez zmian.

To przy dobrych wiatrach do końca wakacji będzie w całości lekko zmodyfikowane.

 

Biorąc pod uwagę wcześniejsze koszty w tym nieplanowane częste wymiany oleju jest obecnie taniutko ;)

 

Jeśli SBD dotrwa kolejny rok czyli znowu jakieś 45 k km to znowu 3250 pln w kieszeni a to co w sumie daje 50% nowego bloku silnika ;)

 

 

 

tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A my dobijamy do 60 kkm i zaraz będzie przegląd (z wymianą tarcz i klocków, które to elementy zamierzam zakupić poza serwisem) - niestety przedłużyłem gwarancję więc powiązanie z serwisem autoryzowanym jeszcze 2.5 roku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wymianą tarcz i klocków, które to elementy zamierzam zakupić poza serwisem

polecam tarcze ATE + klocek hawk hps- taki zestaw mialem w Hondzie i hamowal o niebo lepiej niz oem Honda klocki nissin - i taki tez mam zamiar zamontować do XV jak mi sie oem skoncza. Pomimo katowania ( Hondami jezdzilem raczej szybciej niz XV bo byly po prostu szybsze :) ) nie pogial sie i naprawde na dlugo wystarczal. Tak z ciekawosci zapytam jaki jest koszt przedluzenia gwarancji ? moze byc na PW

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety koszt przedłużenia gwarancji na XV-a jest największy wśród subaraków (jak w zakładce) - ja zapłaciłem 4,5 kzł (przedłużenie do 5 lat dokonane przed upływem 2 lat od zakupu). Nie znalazłem sensownego wytłumaczenia tego zjawiska  :(. Może ktoś zna takowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto i nie warto. XV jest autem nowym produkowanym od 2012 roku i  nie ma jeszcze egzemplarza ktory ma 5 lat. Dlatego tak naprawde nie wiadomo jak z awaryjnoscia "starszych egzemplarzy". Pomimo ze to podobno to samo co forester ( mi sie osobiscie wydaje ze on z forka to ma tylko silnik i kokpit ale niewazne) W dodatku jak ktos "szuka kosztow" do firmy to jest to tez jakies rozwiazanie 

Ja temat zostawiam a jak padnie po 3 roku to sie z rozstajemy bez sentymentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

warto i nie warto. XV jest autem nowym produkowanym od 2012 roku i  nie ma jeszcze egzemplarza ktory ma 5 lat.
 

 

 

 

to jest jakaś forma ubezpieczenia i warto by było zapoznać się też z wyłączeniami 

 

 

co w tym tym aucie miałoby się tak dramatycznie psuć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto i nie warto. XV jest autem nowym produkowanym od 2012 roku i nie ma jeszcze egzemplarza ktory ma 5 lat. Dlatego tak naprawde nie wiadomo jak z awaryjnoscia "starszych egzemplarzy". Pomimo ze to podobno to samo co forester ( mi sie osobiscie wydaje ze on z forka to ma tylko silnik i kokpit ale niewazne) W dodatku jak ktos "szuka kosztow" do firmy to jest to tez jakies rozwiazanie

Ja temat zostawiam a jak padnie po 3 roku to sie z rozstajemy bez sentymentow.

Silniki serii fb wraz z całym układem napędowym były juz w forku III w 2011. Czyli de facto mamy 6 lat doświadczeń. I to dobrych doświadczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co w tym tym aucie miałoby się tak dramatycznie psuć ?

nie mam pojecia.

Ale jak bylo w przypadku sbd? "Przezorni uzytkownicy mogli spodziewac sie problemow zwiazanych z "nowym"dieslem ( dwumasa, wtryski, turbo, swiece zarowe, dpf) natomiast nikt nie spodziewal sie ze bolaczka tego motoru bedzie wal. A jak bylo  z silnikami serii FB? - pierwsze egzemplarze (USA) mialy zle pierscienie przez co auta pily oliwe na potege... Takze trzeba poczekac az XV'y beda mialy wieksze przebiegi. Bo moze sie okazac ze np czujniki spalania stukowaego sa "felerne" i przy wiekszych przebiegach auto zacznie mulic...( jak w przypadku silnikow ej zreszta niejeden uzytkownik silnika FB boryka sie juz z tym problemem - podobno w ASO jest jakas latka oprogramowania silnika) Oczywiscie nie chce zapeszać :) Przezorny uzytkownik wykupi i bedzie spal spokojnie, oszczedny da sobie spokój... - ja naleze raczej do tych drugich i uważam ze każdy ze swoimi $$ powinien robic co chce.  Dlatego jak ktos ma potrzebe wykupu takiej gwarancji niech czym prędzej uda sie do salonu :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...