Skocz do zawartości

wrc i subaru


l3wy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Ostatnio zastanawiałem się dla czego w rajdach wrc nie ścigają się subaru impreza? Może wy wiecie?

W rajdach wrc scigają się głównie Citroeny i Fordy. Subaru jezdzi chyba w s2000 jak się nie mylę dla czego ich nie ma w WRC?>??? Przecież to on powinni być głównym uczestnikiem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Ostatnio zastanawiałem się dla czego w rajdach wrc nie ścigają się subaru impreza? Może wy wiecie?

W rajdach wrc scigają się głównie Citroeny i Fordy. Subaru jezdzi chyba w s2000 jak się nie mylę dla czego ich nie ma w WRC?>??? Przecież to on powinni być głównym uczestnikiem...

Najsampierw był KRYZYS a potem okazało się że są za duzi i za ciężcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdxi jeszcze Hyundai i VW klasa S2000 odeszła juz prawie do lamusa w której jak jarmaj juz nadmienil subaru nigdy nie było wirc faktycznie dzie ty byłeś ostatnie 10 lat :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziwcie się, ja też się w tym nie orientuję, bo się jakoś mniej tematyką rajdów (jazdą po polach, jazdą bez bezpośredniej walki) interesowałem

To tez jest jeden z powodow.

Przykladowo w USA, jednym z najwiekszych rynkow zbytu Subaru, typowy klient nie ma pojecia co to jest WRC. W telewizji tez tego nie pokazuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dla czego 

 

dla czego kryzys i co ma silnik rzedowy do tego...? 

Dlaczego pisze się razem :).

 

Gdyby było więcej WRC w TV, byłoby też większe zainteresowanie. Moim zdaniem sport dużo ciekawszy i bardziej wymagający niż kręcenie się w kółko 70 razy po torze, który można przejechać z zamkniętymi oczami, tak się go zna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś przypadkowo oglądałem wyścig na nartach - 4 czy 5 gości zjeżdżało na dół, taki bieg zjazdowy, była walka bok w bok, było wyprzedzanie - lepiej się to oglądało niż taki bieg zjazdowy i walka z czasem....

 

ale wracając do tematu dlaczego zakazali bokserów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dla czego

 

dla czego kryzys i co ma silnik rzedowy do tego...?

 

Dlaczego pisze się razem :).

 

 

Gdyby było więcej WRC w TV, byłoby też większe zainteresowanie. Moim zdaniem sport dużo ciekawszy i bardziej wymagający niż kręcenie się w kółko 70 razy po torze, który można przejechać z zamkniętymi oczami, tak się go zna...

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziwcie się, ja też się w tym nie orientuję, bo się jakoś mniej tematyką rajdów (jazdą po polach, jazdą bez bezpośredniej walki) interesowałem

 

nie dziwie się. Żeby być na bieżąco trzeba się tym mocno interesować. FIA tak pokomplikowała i pomnożyła klasy że ciężko się połapać. Kiedyś była A i N grupa i było jasne teraz w samej klasie WRC są 3 podkategorie, a potem jeszcze jakieś R5, s2000 a do eNki wciąż daleko . Dla publiki to za dużo, nie ma szansy się przebić bo ciężko to ogarnąć . Szefostwo przekombinowało !!!! 

Edytowane przez beben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zeszlego roku klas jest 5, bo sami doszli do wniosku, ze sie za duzy bajzel zrobil.

CLASSES GROUPS

RC1 World Rally Cars: 1.6 T engine

RC2 S2000-Rally: 1.6T engine with a 30mm restrictor

S2000-Rally: 2.0 Atmospheric

Group R5 (VR5)

Group R4 (VR4)

Group N over 2000cc (current N4)

RGT RGT cars

RC3 Group A over 1600cc and up to 2000cc

Super 1600

R2 (over 1600cc and up to 2000cc – VR2C)

R3 (atmo / over 1600cc and up to 2000cc – VR3C)

R3 (turbo / up to 1620cc / nominal – VR3T)

R3 (diesel / up to 2000cc / nominal – VR3D)

RC4 Group A up to 1600cc

R2 (over 1390cc and up to 1600cc – VR2B)

Kit-car up to 1600cc

Group N over 1600cc and up to 2000cc

RC5 Group N up to 1600cc

R1 (up to 1600cc –VR1A/VR1B)

Za to grup nie ubylo :D

A tu link jakby ktos chcial poczytac co to te grupy (opis klas w artykule nieaktyalny!)

[url="http://mobile.autokult.pl/10004,rajdowe-grupy-i-klasy-o-co-w-tym-chodzi-czesc-1 Watek nam chyba zmierza w innym kierunku ;)

Edytowane przez wiechu100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...