Skocz do zawartości

Rysujące się przednie szyby Forester SG


lastozzi

Rekomendowane odpowiedzi

Rysują mi się przednie szyby w Foresterze, Carfit wymienił już zbieracze (bodaj tak to sie nazywa) i uszczelki i poprawa była nieznaczna (choć może była to autosugestia), w dalszym ciagu szyby sie rysuja. WIekszosc rys jest prostymi liniami,ale nie wszystkie.

Co jeszcze moze byc powodem rysowania? Jak ostatnio o tym napomknąłem to niestety na twarzy p.Edwina pojawiła się rezygnacja,więc rozumiem że temat jest cięzki ;-)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mi sie nie rysuje w Foresterze, za to zbieram chyba wszystkie kamyki z drogi.

 

Koledze chodziło o boczne szyby.

No tak. Mam jedna rysę w przedniej od strony kierowcy. Czemu to nie wiem. Myślałem ze od jakiegoś kamyczka albo na myjni tak załatwili, ale widzę w takim razie ze nic na to nie poradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co jeszcze moze byc powodem rysowania?

Takie „zalety” bezramkowych rozwiązań, po czymś szyba musi się ślizgać, a syf na autach w Krakowie to norma. W innych samochodach też się rysują, ale głównie przy samej krawędzi będącej w ramce drzwi. Trzeba zamówić szyby ze szkła szafirowego ;):mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh,to mnie nie ucieszyliście! Ja już przestałem otwierać szyby,bo nieprzemożebnie mnie to irytuje... Dziwną rzeczą jest to,że zaraz po zakupie auta tego problemu nie było - to co,powietrze w Krakowie jest aż tak gęste, że u nas się rysuje a tam nie ;-)?? Ktoś kiedyś sugerował luzy na mechanizmie otwierającym szybę, czy ktoś - coś może słyszał na ten temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, przy okazji przeglądu, poprosiłem o regulację. Przy tej okazji wyczyszczono takie małe "poduszki", o które się szyba opiera podczas przesuwania. To na nich gromadzi się brud i drabiny piasku, które rysują szyby. Ten zabieg trzeba by powtarzać częściej a i tak ryzyko porysowania szyb pozostanie duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kolego oklej je filia poliuretynowa - cos w stylu tej co na wyswietlacze telefonow komorkowych sie przykleja i problem sie rozwiazuje bo jak sie porysuje to folia a nie szyba :) mam tak szyby w drzwiach oklejone i polecam takie rozwiazanie :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

;) ale wygrzebałem stary temat, u mnei to samo rysuje sie jedna, ale znalazłem przyczynę na zdjęciu poniżej "STABILIZER" 

http://prntscr.com/72qw87

 

skąd by kupić te szczoteczki czy jak to sie nazywa? Ma to jakis numer czesci? 

 

 

ok juz znalazlem: 

62304FA001 62304FC000 61256AE010 62303FA000

 

cztery stabilizatory syzby -> u mnie to rysowalo szybe jak zyletka

Edytowane przez pawel_koszalin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysuje, jak na onej poduszeczce nazbiera się ziarenek piasku. Po zimie jest to intensywniejsze. Wydatnie można ten proces zahamować czyszcząc te poduszeczki jak najczęściej. Opuszczamu szybę na max i jakimś cienkim, wąskim ale sztywnym narzędziem (np. nożem stołowym bo nie ostry) głaskamy poduszeczki w te i nazad tak, żeby nagromadzony tam brud wyleciał.

Mój 16-to letni forek dzięki takim operacjom ma dopiero początki rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed zakupem swojego OBK widziałem wielkie rysy w aucie "testowym". Byłem lekko zdziwiony i się dziwiłem co za okropność. Po zakupie w moim egzemplarzu również stwierdziłem ową przypadłość choć w mniejszym stopniu i stwierdziłem że niestety "ten typ tak ma"  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...