Skocz do zawartości

Po ile Paliwo ?


Fortis

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze kilka miesięcy temu bolało pod dystrybutorem, a dziś można powiedzieć, że tankowanie to sama przyjemność :)  

W wakacje postanowiłem, że po Nowym Roku wystawię robala na sprzedaż i kupię lanosa w dieslu. Dzisiaj jednak -przy tych cenach- zastanawiam się czy warto pozbywać się STI? Muszę przyznać, że jest to coś niesamowitego widzieć jak cena paliwa tak szybko i mocno topnieje.

Chyba napisze list dziękczynny do Putina... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku Arabia Saudyjska oświadczyła kilka dni temu ago, że nie zmniejszy wydobycia nawet jak baryłka będzie po 20$.

Moja radość z tych cen na stacjach zaczyna być coraz ostrożniejsza, bo tak naprawdę nie wiemy co za tym wszystkim stoi, i komu, oprócz faszystowskiej rosji jeszcze się oberwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka miesięcy temu bolało pod dystrybutorem, a dziś można powiedzieć, że tankowanie to sama przyjemność :)  

W wakacje postanowiłem, że po Nowym Roku wystawię robala na sprzedaż i kupię lanosa w dieslu. Dzisiaj jednak -przy tych cenach- zastanawiam się czy warto pozbywać się STI? Muszę przyznać, że jest to coś niesamowitego widzieć jak cena paliwa tak szybko i mocno topnieje.

Chyba napisze list dziękczynny do Putina... :D

A co on ma z tym wspolnego? :P to,ze ceny spadaja to zasluga OPEC ktory totalnie olewa Rosje tak samo jak kiedys Rosja olala ich z wstapieniem do OPEC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricardo jesteś nie chce mówić kto, nawet nie zdajesz sobie sprawę co oznacza ten spadek ropy. Ja odczuwam i to bardzo, 3500 zwolnień w sektorze offshore na M.Północnym to dopiero początek! USA nie wykańcza Rosję, a wykańcza europę i świat!

To się odbije niedługo na zwykłych obywatelach w kraju, ten spadek nie jest podyktowany gospodarką ,a zagrywką USA, tyle w temacie!

USA to wampir z diabłem razem wzięty lat współczesnych!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dodatku Arabia Saudyjska oświadczyła kilka dni temu ago, że nie zmniejszy wydobycia nawet jak baryłka będzie po 20$.

Moja radość z tych cen na stacjach zaczyna być coraz ostrożniejsza, bo tak naprawdę nie wiemy co za tym wszystkim stoi, i komu, oprócz faszystowskiej rosji jeszcze się oberwie.

Kolego ja mam gdzieś komu się oberwie. Jak jest żle to narzekamy, a jak się poprawia to na wszelki wypadek nie ma się z czego cieszyć, bo nie wiadomo... No daj spokój chłopie! To jest staroświeckie i zabobonne podejście do tematu. Spójrz na to tak: nasza gospodarka to w większości mikro i średnie przedsiębiorstwa, przemysłu mamy jak na lekarstwo, masa Polaków zarabia poza granicami Kraju, duże firmy to w większości kapitał zagraniczny, więc o co mamy się bać??? W pierwszej kolejności-jeśli już oczywiście-powinny się bać Kraje, które rzeczywiście maja coś do stracenia, a nie my.

No chyba, że chcemy żałować jakiegoś naszego miliardera, który ma udziały na rynku paliw.

 

 

Jeszcze kilka miesięcy temu bolało pod dystrybutorem, a dziś można powiedzieć, że tankowanie to sama przyjemność :)  

W wakacje postanowiłem, że po Nowym Roku wystawię robala na sprzedaż i kupię lanosa w dieslu. Dzisiaj jednak -przy tych cenach- zastanawiam się czy warto pozbywać się STI? Muszę przyznać, że jest to coś niesamowitego widzieć jak cena paliwa tak szybko i mocno topnieje.

Chyba napisze list dziękczynny do Putina... :D

A co on ma z tym wspolnego? :P to,ze ceny spadaja to zasluga OPEC ktory totalnie olewa Rosje tak samo jak kiedys Rosja olala ich z wstapieniem do OPEC ;)

 

A no to ma wspólnego, że gdyby nie konflikt, który wywołał na Ukrainie, to cena paliwa prawdopodobnie nigdy nie spadłaby do takiego poziomu.

Druga sprawa to Święta, bo dzięki Nim supermarkety obniżają ceny maksymalnie i pokazują ile naprawdę kosztuje paliwo na ten moment. Gdyby nie supermarkety to ceny spadałyby pomalutku, sztucznie utrzymywane i zawyżone dla nabijania kieszeni stacji paliw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricardo jesteś nie chce mówić kto, nawet nie zdajesz sobie sprawę co oznacza ten spadek ropy. Ja odczuwam i to bardzo, 3500 zwolnień w sektorze offshore na M.Północnym to dopiero początek! USA nie wykańcza Rosję, a wykańcza europę i świat!

To się odbije niedługo na zwykłych obywatelach w kraju, ten spadek nie jest podyktowany gospodarką ,a zagrywką USA, tyle w temacie!

USA to wampir z diabłem razem wzięty lat współczesnych!

To się czkawką odbije wszystkim. Trzeba tylko poczekać. Zaczynają się już problemy w firmach z sektora paliwowego ale na końcu trafi to w "Kowalskiego".

Gdzieś już pisałem, że miałem okazję rozmawiać z typem z jednej z większych firm zajmujących się wydobyciem. Wtedy baryłka była jeszcze powyżej 60USD a gość twierdził że to jest właśnie poziom gdzie wszystkim będą mięknąć kolana.

 

Pewnie że fajnie tankować jak najtaniej. Jednak jeżeli ma to sprawić że w dalszej perspektywie stracę przez to pracę, czy np. waluta poszybuje w górę i wykończy wszystkich, którzy mają np. hipotekę we frankach, to wolę tankować za 6 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dodatku Arabia Saudyjska oświadczyła kilka dni temu ago, że nie zmniejszy wydobycia nawet jak baryłka będzie po 20$.

Moja radość z tych cen na stacjach zaczyna być coraz ostrożniejsza, bo tak naprawdę nie wiemy co za tym wszystkim stoi, i komu, oprócz faszystowskiej rosji jeszcze się oberwie.

Kolego ja mam gdzieś komu się oberwie. Jak jest żle to narzekamy, a jak się poprawia to na wszelki wypadek nie ma się z czego cieszyć, bo nie wiadomo... No daj spokój chłopie! To jest staroświeckie i zabobonne podejście do tematu. Spójrz na to tak: nasza gospodarka to w większości mikro i średnie przedsiębiorstwa, przemysłu mamy jak na lekarstwo, masa Polaków zarabia poza granicami Kraju, duże firmy to w większości kapitał zagraniczny, więc o co mamy się bać??? W pierwszej kolejności-jeśli już oczywiście-powinny się bać Kraje, które rzeczywiście maja coś do stracenia, a nie my.

 

 

 

Wyraziłem tylko delikatne zaniepokojenie, a ty mi zaraz dorabiasz gębę do sprawy...,eeeech. :facepalm:

Za długo żyję na tym świecie, żeby wyciągać wnioski z krótkiego wycinka sytuacji. To typowe dla młodych, bo żyją chwilą. :P

Ja nie z tych, co narzekają, nawet jak PB stała pod 6zł. :faja:

Za moich młodych lat na taka postawę, jak twoja było stosowne powiedzonko: "Niech tam w koło będzie wojna, byle moja wieś spokojna". Pasuje jak ulał. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ricardo jesteś nie chce mówić kto, nawet nie zdajesz sobie sprawę co oznacza ten spadek ropy. Ja odczuwam i to bardzo, 3500 zwolnień w sektorze offshore na M.Północnym to dopiero początek! USA nie wykańcza Rosję, a wykańcza europę i świat!

To się odbije niedługo na zwykłych obywatelach w kraju, ten spadek nie jest podyktowany gospodarką ,a zagrywką USA, tyle w temacie!

USA to wampir z diabłem razem wzięty lat współczesnych!

To się czkawką odbije wszystkim. Trzeba tylko poczekać. Zaczynają się już problemy w firmach z sektora paliwowego ale na końcu trafi to w "Kowalskiego".

Gdzieś już pisałem, że miałem okazję rozmawiać z typem z jednej z większych firm zajmujących się wydobyciem. Wtedy baryłka była jeszcze powyżej 60USD a gość twierdził że to jest właśnie poziom gdzie wszystkim będą mięknąć kolana.

 

Pewnie że fajnie tankować jak najtaniej. Jednak jeżeli ma to sprawić że w dalszej perspektywie stracę przez to pracę, czy np. waluta poszybuje w górę i wykończy wszystkich, którzy mają np. hipotekę we frankach, to wolę tankować za 6 PLN.

 

U mnie już 30 % statków idzie na sznurek, 3 stycznia ściągają załogę "ICE SHIP " wiesz co to znaczy.... cała załoga oprócz dwóch osób na przymusowy urlop! Dokładnie ja też wolę tankować już za 6 zł

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkich stać żeby tankować po 6zł/L

Moim zdaniem rząd powinien deregulować akcyze i podatek nałożony na paliwo tak zeby cena detaliczna nie przekroczyla bariery 5zł/L tak jak to jest np w UK

A wracając do tematu:

Czeledź-Delta Oil

Pb95-4.20

Pb98-4.46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy naprawde trudnym narodem jak drogo biadolenie jak tanio tez biadolenie ,Polityka polityka a OPEC interesuje tylko kasa i wiedza,ze jak podniesli ceny ropy do stawki ponad 100USD za barylke ,to wplywy byly do ich kasy mniejsze bo spekulanci zawsze sobie poradza,natomiast totalnie maja Rosje w nosie i co sie u nich dzieje bo swojego czasu Rosja olala OPEC jak prosili aby wstapila do ich grona ,co do USA to tam zawsze paliwo bylo duzo tansze niz w innych krajach,mnie cieszy ,ze spada cena na stacjach choc sobie zdaje sprawe,ze za chwile bedzie stop bo sa pewne ograniczenia ;)


A  wracajac do tematu dzisiaj widzialem LPG 2.24

                                                              ON 4,19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rząd powinien deregulować akcyze i podatek nałożony na paliwo tak zeby cena detaliczna nie przekroczyla bariery 5zł/L

 

Ależ rząd "dereguluje". Przy obecnym spadku ceny paliwa, planowane jest podniesienie opłaty akcyzowej. Cena spada - zatem i tak tego nie zauważymy. Co najwyżej spadek będzie nieco mniej wolny :)  Gorzej gdy ceny na rynkach światowych pójdą w górę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...