Skocz do zawartości

Rozrząd bezkolizyjny w Subaru?


JumP

Rekomendowane odpowiedzi

na jakiej podstawie chcą wymieniać mi ten łańcuch

 

na pewno dla Twojego dobra :D

 

 

 

..............każdy chce żyć.......... :D

 

Emo nieładnie tak od razu zakładać złą wole może ktoś się pomylił po prostu:)

 

nununu:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie!

 

Kupiłem właśnie od rodziny 2.0 RC 12.05 MY'06 160 PS. Autko kupił wujo cioci, ta wyjechała parę razy, ale lusterka za małe, fotel za twardy, krawężniki za wysokie... Przebieg na dziś niecałe 20 tys. auto garażowane, wszystkie terminowe przeglądy w aso, książka, faktury za wymiany oleju, filtrów, obsługę klimy oraz ślady kobiecych zmagań z krawężnikami na zderzaku... I tu w zasadzie pytanie (retoryczne chyba) w temacie. Rozrząd... Wymieniać już? Jeśli tak to gdzie w krk by trochę zaoszczędzić bo zakup auta położył nieco mój budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Z reguły te nowsze mają regulacje na płytki, 4 wałki i są kolizyjne.

Ja mogę potwierdzić jedynie bezkolizyjność SOHC z hydrauliką. Przy zmianie rozrządu najprawdopodobniej napinacz nie zadziałał jak należy i pasek baaaardzo mocno przewaliło. Silnik po prostu źle zapracował i zgasł. Złożyłem drugi raz tak samo, tak samo sprawdziłem przekręcając silnik kluczem "na sucho" i działa już parę tysięcy kilometrów (odpukać :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Jak ręczna to rozumiem , że poprzez podkładki  , a nie wymianę szklanek ?? Teraz najważniejsze, mam przebieg 185tyś km z pełną historia serwisową , ale niestety bez potwierdzenia czy regulacja zaworów była robiona.  Czy warto robić regulację czy trzeba ?? Zrobiłem test komputerem wszystkich czujników, sond lambda , przepustnicy, zapłonu etc wszystko o.k. ale przy przyspieszaniu od 2 do 3 tyś/obr czuć chwilowe przerwy w mocy, nie przyspiesza płynnie. Czy to może być od regulacji zaworów zależne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Stało się :(

rozrząd w trasie powiedział dobranoc 

dźwięki z silnika brzmią drogo 

we wtorek jadę do warsztatu obgadywać co dalej (zjechał na lawecie) 

czy dobrze rozumiem że hydrauliczne popychacze trochę ratują sytuację i jest co ratować? 

91 legacy turbo, zamkniety blok, ej20 (bezkolizyjny?) 

 

i cały urlop w pizdu :/ 

Edytowane przez KrczK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czytam i próbuję rozszyfrować ale jednak muszę zapytać... Może mi się poszczęści i ktoś odpowie:

Subaru Outback 2004 MY'05 (EU) silnik EJ253LVBMB lub LVBHB (nieczytelnie napisane)

jak to jest z regulacją zaworów (manualna czy hydrauliczna - bo jeden "szpeniu" mi mówił, że hydraulika i się nie trzeba przejmować - ale nie ufam mu...) i czy ten rozrząd jest bezkolizyjny w tym wypadku?

 

EDIT:

Sprawdziłem w necie, że rozrząd na bank kolizyjny, ale nie wiem jak z tą hydrauliką...

Edytowane przez maslosky
Nowe informacje.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
5 godzin temu, hunter 11 napisał:

mam pytanie czy silnik 1.6 subaru impreza gd kombi z 2004 r  to jest chyba EJ16 lub EJ161 jest kolizyjny czy nie .

Panowie nie spotkałem się jeszcze od kilkunastu lat z bezkolizyjnym współczesnym silnikiem. Według mnie wszystkie są kolizyjne tylko w niektórych przypadkach podczas zerwania paska jest fart i nic się nie uszkadza :D. stary Żuk dolnozaworowy (jeśli wiecie jak wygląda konstrukcja) jest bezkolizyjny. Więc nie ma się co oszukiwać jeśli nie wiadomo co z rozrządem to lepiej wymienić;).

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...