Skocz do zawartości

Forester-zużycie oleju.


FUKS

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Proszę o podzielenie się wiedzą, na jakie zużycie oleju można liczyć między przeglądami we Foresterze; motor 2.0 158 KM

Sądzę, że jak na auto rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni, nie powinien przekroczyć 0,5 do 1 l na 15.000 km

Mój Accord na dieslu co 20.000 km taką dawkę skonsumuje. Mercedesom potrafi literek na 1000 nie starczyć. Obecny przebieg 116.000 km zrobiony w 2 lata.

Hm......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu, zapomniałbym o wielkości 0,5 L na 15 K km. Subaru Boxery mają w zwyczaju pić olej (każdy z modeli inaczej) ale mój outback potrafi i litr na 2 K KM (trochę to przerażające, ale prawdziwe), miało mu przejsc po dotarciu, ale jakoś nie przeszło. Po prostu mam zawsze ze soba litr oleju ( a jak jade w podróż to i 2 ) i sprawdzam. Ale poza tym w odróżnieniu od niektórych posiadaczy nowych modeli chwale sobie i pewnie nastepne auto to też będzie OBK tylko H6 (niestety to małżonki samochody stad spec B nie wchodzi w rachubę)

pozdrawiam

WJR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Proszę o podzielenie się wiedzą, na jakie zużycie oleju można liczyć między przeglądami we Foresterze; motor 2.0 158 KM

Sądzę, że jak na auto rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni, nie powinien przekroczyć 0,5 do 1 l na 15.000 km

Mój Accord na dieslu co 20.000 km taką dawkę skonsumuje. Mercedesom potrafi literek na 1000 nie starczyć. Obecny przebieg 116.000 km zrobiony w 2 lata.

Hm......

 

To jest temat chyba na dział techniczny dlaczego tam nie jest? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się dziwię i mam nadzieję że nie wpłynie to drastycznie źle na silnik - nie przypuszczłem że auto może tyle pożreć oleju, tymbardziej z tak niewielkim przebiegiem. Miałem podobny ubytek oleju (dolewałem cyklicznie) - ale na wymianie okazało się że była pęknięta obudowa filtra oleju. Może znowu coś pękło, jurto wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu, przeżyłem szok, sprawdzam olej FORESTER 2,5XT 04 a tu sucho - wlałem litr, bez zmian - drugi, na końcu bagnetu, - klejny 0,5l- jest OK. Przejechałem autem od wymiany 10 800km dość ostro. W/g mie trochę dużo.

 

Makabra, ja z kazdym dolewanym litrem mialbym tetno wyzsze o 50 a potem i tak bym chyba latwo nie zasnal... Choc tak na logike - jezeli lampka braku cisnienia sie nie zapalila, to czy cos sie moglo stac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj OBK 2,5 zuzywa troche oleju ale tylko przy wysokich obrotach i pelnym obciazeniu od 180 km/h. Wczoraj zmierzone GPS na Autobahnie troche z gorki 220 na prostej 205. To co pokazuje zegarek jest o 10-15 km za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli każdemu wedle potrzeb zużywa. Wymieniam olej co 12000km i wlewam na max przy wymianie jest troszkę poniżej max. Jestem zadowolony :), tylko podczas zapalania wydaje mi się że jakiś dymek olejowy z rury idzie przez moment. Chyba szukam problemów tam gdzie ich nie ma bo na bagnecie nic (prawie) nie ubywa, od wymiany do wymiany nie dolewam Ani Kropelki.

 

 

Ania Kropelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...