Skocz do zawartości

SVX Alcyone


pegi

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjdą drożej, ale będzie lepsze hamowanie plus większa dostępność tarcz. W przypadku Tribeci zaciski, tarcze i klocki są tanie, problem tkwi w średnicy ręcznego (nie wiem, czy SVX nie ma 190, a Tribeca 170 - albo odwrotnie?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skąd weźmiesz oryginalne wentylowane?

skoro u nas na rynku są jedynie niewentylowane? W stanach zresztą też bo to właśnie USDMy wychodzily z fabryki z niewentylowanym tyłem. Ze stanów można jedynie zamówić nawiercane i nacinane tarcze. Cały komplet p+t kosztuje około 200 USD, ale dodając wszystkie inne koszta i tak sporo ponad 1000 wyjdzie. Nie wiem w takim razie czy właśnie nie lepiej zrobić jakiś swap większych hamulców. Koszty wyjdą pewnie porównywalne ale przynajmniej wzrośnie skuteczność hamowania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skąd weźmiesz oryginalne wentylowane?

skoro u nas na rynku są jedynie niewentylowane? W stanach zresztą też bo to właśnie USDMy wychodzily z fabryki z niewentylowanym tyłem. Ze stanów można jedynie zamówić nawiercane i nacinane tarcze. Cały komplet p+t kosztuje około 200 USD, ale dodając wszystkie inne koszta i tak sporo ponad 1000 wyjdzie. Nie wiem w takim razie czy właśnie nie lepiej zrobić jakiś swap większych hamulców. Koszty wyjdą pewnie porównywalne ale przynajmniej wzrośnie skuteczność hamowania.  

Są w ASO, koszt ok 700 zł za sztukę.

Wyjdą drożej, ale będzie lepsze hamowanie plus większa dostępność tarcz. W przypadku Tribeci zaciski, tarcze i klocki są tanie, problem tkwi w średnicy ręcznego (nie wiem, czy SVX nie ma 190, a Tribeca 170 - albo odwrotnie?).

 Chodzi Ci o średnice wewnątrz tarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uoo w ASO to wiadomo, wszystko można dostać, ale cena plus czas oczekiwania to inna bajka. Według mnie bez sensu pakowanie się w koszta, no chyba, że ktoś ma za dużo kasy.

Co do tarcz z tribeci to jak dobrze pamiętam chodzi o średnicę wewnętrzną bębna od ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam sprzedawcy. Miałem z nim do czynienia jakiś czas temu. Samochód trzeba bardzo dokładnie sprawdzić i w żadnym wypadku nie ufać opowieściom sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej pisałem, w przypadku tego złotoustego handlarza, stan techniczny samochodu trzeba bardzo szczegółowo sprawdzić.  Zapewnienia o uregulowanych opłatach, ich wysokości itp. trzeba weryfikować. Bagatelizowanie usterek i  nagła "niewiedza", gdy wychodzą jakieś problemy. Generalnie trzeba uważać jak z każdym handlarzem, tylko bardziej. A, i żadnych zaliczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kolesia który dorabia tarcze .

 

Jeżeli nie znajdzie danych wymiarowych będzie chciał tarczę na wzór.

 

Czy może ktoś ma starą niepotrzebną tarcze wentylowaną na tył ? 

 

Jutro będe wiedział jakie koszty. Robi tarcze wentylowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z tym czlowiekiem , sprawy wyglądają następująco :

 

Jest w stanie wykonac takie tarcze, ale ze względu na cienkie kanały wentylacyjne tanio nie będzie . Koszty wyglądaja następująco :

 

400 zł forma (to sa tarcze odlewane więc sposób produkcjii jak w tarczach produkowanych seryjnie)

 

400 zł za sztukę każda kolejna tarcza.

 

Więc za pierwszy  komplet wychodzi 1200 a za każdy następny 800 zł

 

W ASO koper koszt jednej to 895 zł - więc w sumie gra warta świeczki.

 

Ilu było by chętnych - można by podzielić koszt wykonania modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale ze względu na cienkie kanały wentylacyjne tanio nie będzie

 

Nie to, że ja w temacie :P ale może zaproponuj mu, żeby zrobił inne kanały wentylacyjne, jakieś bardziej pospolite bo to i tak będzie miało pomijalne znaczenia, a cena może być fajniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...