Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Dostaję na okoliczność zakupu XT maila powitalnego od SIP z informacja o "rąsi", plejadach, sjs itd.... Cholera to nie wiecie ze to moje 2 subaru ?!! Kto tę bazę tworzy i obsługuje niewidoma babcia , nie żebym był jakiś ważny ale ..... oczekiwałem jak już maila w stylu fajnie ze z nami zostaleś :-)

Edytowane przez zk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaję na okoliczność zakupu XT maila powitalnego od SIP z informacja o "rąsi", plejadach, sjs itd.... Cholera to nie wiecie ze to moje 2 subaru ?!! Kto tę bazę tworzy i obsługuje niewidoma babcia , nie żebym był jakiś ważny ale ..... oczekiwałem jak już maila w stylu fajnie ze z nami zostaleś :-)

Ja przy odbiorze 3 Subaraka oczekuje orgii ...

... e-maili.

Teraz do mnie dotarlo, ze nieprzerwanie od 6 lat dostaje Plejady. I szykuje sie kolejne 3 lata, minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Origami ...z maili... ? To ci japońska sztuka

Wczoraj mnie troche XT "powozil" w trakcie dynamicznej jazdy po rondzie. W poprzednim FSBD w trakcie takich manewrow kokpit swiecil sie jak choinka Esp, w tej chwili nic to specyfika nowego forka czy zdaje mi sie tylko ze jak mnie sie slizga to powinno sie cos na kokpicie zaswiecic?

Edytowane przez zk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo dla mnie to kolosalna roznica w prowadzeniu w porownaniu z forkiem z poprzedniej generacji. Wprawdzie wiem ze roznice w ustawieniach sa ale ze az takie ... Wow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo dla mnie to kolosalna roznica w prowadzeniu w porownaniu z forkiem z poprzedniej generacji. Wprawdzie wiem ze roznice w ustawieniach sa ale ze az takie ... Wow!

No to jeszcze troszkę kolosalnych różnic przed Tobą. Na pewno nie będziesz się nudzić właszcza, że nijak ma się FSBD do FXT'14 albo na odwrót. Miłego "wycinania" zakrętów! :biglol:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze wracając do tematu spalania XT-ka.

Kraków - Sopot - Kraków 

1370 Km - 120-140km/h czasami więcej ze względu na docieranie w większym zakresie obr ;)

90% na Tempomacie 

Samochód na dotarciu - startował z przebiegiem 7km 

70Km - po mieście reszta trasa j/w 

2 os + Dziecko + bagaże,wózek itp w sumie pełny bagażnik + spory wiatr 

Spalanie z komputera : 10,4 :P

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@dpassent,rep_up.png Dla ciebie :) 

Ze spalania zadowolony bardzo - ale to co się dzieje pod nogą robi straszny bałagan ..Banan na gębie nie schodził mi prawie całą trasę.

Odnośnie foteli:

176cm/ 110kg - fotel ustawiony na w miarę pionową ale komfortową pozycję i zero bólu pleców czy większych oznak dyskomfortu, więc jestem z nich bardzo zadowolony.Ale trzymanie boczne niestety słabizna - latam po tym fotelu jak butelka po bagażniku ..
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester ma taką dziwną przypadłość, że tempomat potrafi zrobić rewelacyjne spalanie ale kilka przyśpieszeń albo nierównej jazdy i już się robią górki. Dodatkowo, wiadomo, w zimie opony robią swoje i jeszcze nowy soft. Z ostatnich spostrzeżeń to, że obciążenie w ogóle nie wpływa na spalanie. Czy jedzie jedna osoba czy całe auto zapakowane z box-em to różnice są niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w zeszlym tygodniu dokonalem "finalnego" docierania po 5 tysiacach. Autostarada, pedal w podloge, wachlowanie manetkami aby utzrymywac obroty w okolicach 5-6 tysiecy. Maksymalnie udalo mi sie osiagnac 230 km/h i ani grama wiecej, wedlug wskazan predkosciomierza oczywiscie, spalanie przy tych predkosciach mnie troszke powalilo na kolana, bo na wyswietlaczu caly czas trzymalo sie cos miedzy 25, a 29 litrow na 100km. Na odcinku okolo 150 km zniknelo 3/4 baku, WOW... wybitnie malo ekonomiczna metoda podrozowania. Pozostaje mi miec nadzieje, ze w perspektywie czasu FXT okaze sie przynajmniej bezawaryjnym autem tak jak poprzedni N/A, a o niedociagnieciach typowych dla Subaru trzeba po prostu zapomniec i tyle. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

i myślę że da więcej ale mi drogi zabrakło oczywiście w Niemczech

raczej nie da no chyba ze bedziesz jechal z bardzo duzej gorki - opory powietrza przy tych predkosciach robia swoje a forek to taka podwyzszona ceglowka jest :) . To jest juz max dla seryjnego XT'ka.

Jezeli wypuszcza levorga z tym samym silnikiem to pewnie da rade pojechac szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój poszedł 221 według GPS. Ale to nie jest auto do takich prędkości - z kilku powodów - szum, wrażliwość na wiatr, spalanie itd. Moc jest fajna, by odrobić prędkość np. po przyblokowaniu przez ciężarówki, ale na mój gust, 160 to już koniec przyjemności (choć zdolność do przyśpieszania jeszcze spora).  To się nawet dobrze komponuje z planowanymi w Polsce podwyżkami mandatów. Pozdrowienia z Berlina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda to nie dział filmy, ale:

 

Ja na letnich oponach bałem się ostro pocisnąć bo jeszcze był etap docierania, za to na zimówkach (które mają indeks prędkości do 160 :)  doszedłem do 210, ale auto zaczęło jakby się bujać na boki, straciło stabilność po prostu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indeks prędkości opony, to poważne ograniczenie. Anioł nad Tobą czuwał. W gazetowych testach (na maszynie, nie na aucie) - opony pod nominalnym obciążeniem często wybuchają po przekroczeniu prędkości

Ja na przyklad nigdy nie jezdze szybciej niz lata moj aniol stroz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W gazetowych testach (na maszynie, nie na aucie) - opony pod nominalnym obciążeniem często wybuchają po przekroczeniu prędkości
Skrajny przypadek czyli eksplozja dotyczy tanich Chińczyków, produktów najniższej jakości. Jednak przekroczenia indeksu to zawsze ryzyko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahahaha ;)

Mialem ja kiedys fordka mondeo... 170-180 kmh po polskiej drodze ze szczecina do gorzowa tez mi pozarl prawie 3/4 zbiornika....

Wiec jak na forka to dosc slabienki wynik zwarzywszy ze mondek mial polowe tej mocy.....

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyzby pojawil sie nowy konkurent dla FXT?  Wiem, ze cena nieco wyzsza, ale cos w tym jest co by moglo przechylic szale na strone Lexa. B)

 

http://www.lexus-polska.pl/car-models/nx/nowy-nx200t/index.tmex?utm_source=Onet_Podwojny_Panel_NX200t&utm_medium=FF&utm_campaign=NX200t#/SpecificationsOverviewNX200t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...