Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

to sie nazywa "nadinterpretacja". Nikt nie mówi, że brak pamięci fotela kierowcy skreśla XT ale według mnie jest to krok w tył. Pamiętajcie, że nie mówimy o spartańskiej wersji dla ortodoksów tylko super hiper wypasionej z milionem kamer i wielkoformatowych wyświetlaczy i innych cudów japońskiej technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia :) No ale póki co jest to towar reglamentowany i nie maja go jeszcze na salonie. Audiencje tylko po konsultacji z szefostwem :)

Widocznie zadziałał mój urok osobisty - miałem okazję zerknąć . Patrząc od strony tylko wizualnej i jakościowej - sam środek, wnętrze, kokpit - poszedł o 10 lat do przodu w porównaniu do III generacji. Materiały użyte są zdecydowanie lepszej jakości. No i komputer to w końcu komputer , a nie wyświetlacz jak w zegarku z II-giej Komunii Świętej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobi

Ja wiem, to tylko przykład z autopsji i może nie mieć większego znaczenia, niemniej jednak powiem o co mi chodzi:

miałem mondziaka ghia z 2005r. i miałem tam i elektryczny fotel i podgrzewanie, z jednego i drugiego skorzystałem 1, dosłownie - raz, mnie to po prostu wali, dla mnie to są zbytki, które mają się nijak do jazdy samej w sobie i czerpania z tego przyjemności.

 

Dokładnie tak. Wyposażenie samochodu powinno być dobierane bardzo indywidualnie, tyle że trzeba mieć możliwość wyboru. Jedni wolą mieć wszystko pod kontrolą inni wolą automatyzować mniej istotne aspekty prowadzenia samochodu - np. temperaturę w klimatyzacji czy zmienianie biegów. Ja np. do ogrzewanych foteli nie znalazłem zastosowania a żona jak najbardziej :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam cudów nie widzę.Wygląda jak na fotkach.Dla mnie nawet nowe CRV wygląga lepiej,masywniej.Ale wygląd to kwestia gustu,nie ma się co spierać

NIe widzę wielkiego skoku jakościowego w środku -do volvo czy audi brakuje minimum jednej klasy ,albo póltorej

Braki w wyposażeniu o których piszecie plus brak możliwości konfiguracji auta pod siebie (nawet w Skodzie można!) to są wady

Więc drodzy dilerzy-po cichu robicie mi mapę na 180KM i czekam chwilę na automat w dieslu i kładę 125brutto za full wersję....może i 130 bym położył, ale to już full z navi ma być i szklanym dachem i pakietem sport oraz oczywiście inną mapą.I nikomu nic nie powiem oczywiscie.Zlitujcie sie,kazda Korea byle jaka ma mocniejszego diesla i automat i to od dawna!!!!

Cen jeszcze nie znamy ,wiec strzelam,jak przeplace trudno

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=xGwq0umsUX4

Szalu ni ma ....

Edytowane przez madox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz dojedziemy do konkluzji, że chociaż cały forester to mega krok naprzód, to brak pamięci fotela sprawia, że jest kupą na miarę dużego fiata... Dajcie spokój albo idźcie do audi, chociaż nie, zdaje się, że skoda wystarczy...

Edytowane przez BartZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) idźcie do audi, chociaż nie, zdaje się, że skoda wystarczy...

btw, ponoc Skoda ma niedlugo zaprezentowac sredniego SUV'a/crossover'a - wiekszego od Yeti, ale mniejszego od Touarega (pewnie cos na miare Q5)

 

:yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj nie można dopłacić, żeby nie mieć elektrycznego fotela w samochodzie, musi być elektryczny. A niektórzy uważają, że samochód to samochód i można go używać w wiele osób. Ja bardzo często przesuwam fotel, co więcej w ustawieniu "żona" ja w ogóle nie mogę wsiąść do samochodu (duża różnica wzrostu). No i się zastanawiam czy ta elektryka to takie dobrodziejstwo, bo zamiast jednego ruchu ręką, będę pewnie musiał włączyć zapłon (jak to się robi jak nie ma stacyjki?), nacisnąć guzik i patrzeć jak fotel majestatycznie przesuwa się do tyłu.

 

Otwiera się drzwi i naciska guzik w OBK jest na drzwiach i już, fakt że wolniej jest z tą elektryką, ale jak zmieni się coś więcej niż przesuniecie fotela zysk już jest. U mnie w myjni zwykle zmieniają ustawienia - wtedy doceniłem tą opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz dojedziemy do konkluzji, że chociaż cały forester to mega krok naprzód, to brak pamięci fotela sprawia, że jest kupą na miarę dużego fiata... Dajcie spokój albo idźcie do audi, chociaż nie, zdaje się, że skoda wystarczy...

 

"Oni" nie rozumieją.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz dojedziemy do konkluzji, że chociaż cały forester to mega krok naprzód, to brak pamięci fotela sprawia, że jest kupą na miarę dużego fiata... Dajcie spokój albo idźcie do audi, chociaż nie, zdaje się, że skoda wystarczy...

 

Dla klienta który nie zna Subaru i S-AWD, boxer, prześwit itp nie mają dużego znaczenia to faktycznie tak będzie niestety postrzegany. Dodatki mają znaczenie dla kupujących.

Edytowane przez Dobi1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) idźcie do audi, chociaż nie, zdaje się, że skoda wystarczy...

btw, ponoc Skoda ma niedlugo zaprezentowac sredniego SUV'a/crossover'a - wiekszego od Yeti, ale mniejszego od Touarega (pewnie cos na miare Q5)

 

:yahoo:

 

I kapelusze na miarę tez dadzą ???? :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz dojedziemy do konkluzji, że chociaż cały forester to mega krok naprzód, to brak pamięci fotela sprawia, że jest kupą na miarę dużego fiata... Dajcie spokój albo idźcie do audi, chociaż nie, zdaje się, że skoda wystarczy...

 

"Oni" nie rozumieją.... ;)

Właśnie, co ja się tu będę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj nie można dopłacić, żeby nie mieć elektrycznego fotela w samochodzie, musi być elektryczny. A niektórzy uważają, że samochód to samochód i można go używać w wiele osób. Ja bardzo często przesuwam fotel, co więcej w ustawieniu "żona" ja w ogóle nie mogę wsiąść do samochodu (duża różnica wzrostu). No i się zastanawiam czy ta elektryka to takie dobrodziejstwo, bo zamiast jednego ruchu ręką, będę pewnie musiał włączyć zapłon (jak to się robi jak nie ma stacyjki?), nacisnąć guzik i patrzeć jak fotel majestatycznie przesuwa się do tyłu.

 

Otwiera się drzwi i naciska guzik w OBK jest na drzwiach i już, fakt że wolniej jest z tą elektryką, ale jak zmieni się coś więcej niż przesuniecie fotela zysk już jest. U mnie w myjni zwykle zmieniają ustawienia - wtedy doceniłem tą opcję.

 

No tak to by było super. Ale forek nie ma pamięci, więc nic mi się samo nie ustawi, to już wolę zwykłe ręczne przesuwanie fotela.

 

Nie ma to jak trochę ponarzekać, nabić sobie licznik postów, żeby móc wystawić forka w dziale KS i kupić nowego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) idźcie do audi, chociaż nie, zdaje się, że skoda wystarczy...

btw, ponoc Skoda ma niedlugo zaprezentowac sredniego SUV'a/crossover'a - wiekszego od Yeti, ale mniejszego od Touarega (pewnie cos na miare Q5)

 

:yahoo:

 

I kapelusze na miarę tez dadzą ???? :biglol:

 

pewnie!

 

skoda-kapelusz.jpg

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz dojedziemy do konkluzji, że chociaż cały forester to mega krok naprzód, to brak pamięci fotela sprawia, że jest kupą na miarę dużego fiata... Dajcie spokój albo idźcie do audi, chociaż nie, zdaje się, że skoda wystarczy...

 

"Oni" nie rozumieją.... ;)

 

rozumieją, rozumieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz dojedziemy do konkluzji, że chociaż cały forester to mega krok naprzód, to brak pamięci fotela sprawia, że jest kupą na miarę dużego fiata...

 

Wiesz, można też dojść do konkluzji, że jak już jest SAWD i boxer, to reszta jest nieważna. A to nie jest prawda, bo w aucie spędza się dużo, albo bardzo dużo czasu i te wszystkie gadżety bardzo ułatwiają i umilają jazdę. Prawdą jest też, że oświetlenie lusterek w osłonach słonecznych, regulacja lędźwiowa fotela, nawiewy na 2-gi rząd siedzeń są często standardem w innych, tańszych samochodach. Dlatego uważam, że brak możliwości kupienia auta z takimi bajerami, nawet w najbogatszej i najdroższej wersji, jest zupełnie niezrozumiałe i irytujące. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ mnie wcale nie chodzi tylko o SAWD i boxera i nigdzie nie napisałem, że reszta jest nieważna.

 

Ale za to powtórzę z uporem godnym lepszej sprawy, jak kogoś irytuje brak pamięci fotela, to ma do wyboru inne marki... całe mnóstwo marek B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Zlitujcie sie,kazda Korea byle jaka ma mocniejszego diesla i automat i to od dawna!!!!

 

A jeździłeś którymś z nich? Bo ja tak.Zauroczony piękną sylwetką nowego Sportage umówiłem się na przejażdżkę.Motor Diesel Automat-pojemności 2.0. Elektryka pstryczki,prztyczki,gumowy do bólu kokpit.I co? I samochód nie chce jechać.Nawet porada żebym stosował "kick down" jakoś nie dała oczekiwanych rezultatów.Sterowanie i odczucia z kierownicy i asfaltu równały się odczuciom podczas zabawy grą komputerową.Akurat wtedy byłem na świeżo po jazdach Foresterem D i zarówno praca silnika przyspieszenie czucie samochodu jak dla mnie było zachwycające.W zasadzie po tych jazdach byłem przekonany że subaru powinien być moją kolejną marką.Dodam jeszcze że był to forek ze starym softem.

A więc zanim podejmiesz decyzję o zakupie na podstawie kartki papieru i gumowego kokpitu to jeszcze proponuję się przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) idźcie do audi, chociaż nie, zdaje się, że skoda wystarczy...

btw, ponoc Skoda ma niedlugo zaprezentowac sredniego SUV'a/crossover'a - wiekszego od Yeti, ale mniejszego od Touarega (pewnie cos na miare Q5)

 

:yahoo:

 

I kapelusze na miarę tez dadzą ???? :biglol:

 

pewnie!

 

skoda-kapelusz.jpg

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Ciekawe jak bedziecie sie smiac jak emeryt,dziadek z babcia w kapeluszach Fabia 1.2tsi (10.1 do setki)odjada wam na swiatlach w waszym Foresterze w dieslu (10.6 do setki) :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) idźcie do audi, chociaż nie, zdaje się, że skoda wystarczy...

btw, ponoc Skoda ma niedlugo zaprezentowac sredniego SUV'a/crossover'a - wiekszego od Yeti, ale mniejszego od Touarega (pewnie cos na miare Q5)

 

:yahoo:

 

I kapelusze na miarę tez dadzą ???? :biglol:

 

pewnie!

 

skoda-kapelusz.jpg

 

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Ciekawe jak bedziecie sie smiac jak emeryt,dziadek z babcia w kapeluszach Fabia 1.2tsi (10.1 do setki)odjada wam na swiatlach w waszym Foresterze w dieslu (10.6 do setki) :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

Wyścigi na światłach jakoś mi się nie przydarzają. Może nie mieszkam w Detroit w latach 80-tych albo co.

No i myślę, że Forek będzie jednak szybszy. Subaru z nieznanych mi przyczyn zaniża osiągi w danych katalogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to powtórzę z uporem godnym lepszej sprawy, jak kogoś irytuje brak pamięci fotela, to ma do wyboru inne marki... całe mnóstwo marek B)

 

Daj sobie spokój z taką demagogią.

Chyba wszyscy na tym forum (albo prawie wszyscy) jesteśmy fanami Subaru :) i właśnie takie autka chcemy kupować. Tylko czasem szkoda :( , że pod niektórymi względami są w tyle za konkurencją, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde mi wiele osób zazdrości fajnych gadzetów co ma Forek a inne samochody jakoś nie. Podgrzewane wycieraczki większość tylko cmoka i mówi że super sprawa(kolega ma Scouta i nawet słynna Skoda tego nie oferowała), fajne niebieskie światełko w kokpicie(ok Audi ma, ale inne autka rzadko), bagnet do sprawdzania płynu do spryskiwaczy(słabo działa, ale jest ;) ), ISR !!!! Mi podświetlanie słoneczników do czego się przyda???? Jak prowadzę to się nie maluje ;) , a żonie kupie dobra latarkę i po sprawie :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewane wycieraczki większość tylko cmoka i mówi że super sprawa(kolega ma Scouta i nawet słynna Skoda tego nie oferowała)

Podgrzewanej strefy wycieraczek Skoda nie oferuje, ale podgrzewanie całej szyby (bynajmniej nie nadmuchem) już tak....więc, nie wiem czy jest się z czego cieszyć B) ...

 

A ja strasznie się przyzwyczaiłem do Keylessa.

W pakiecie z pamięcią foteli/lusterek jest to bardzo komfortowe rozwiązanie (kluczyk elektroniczny rozpoznaje kierowcę i automatycznie wszystko jest ustawione).

 

Zastanowiłem się później nad brakiem pamięci fotela kierowcy w nowym Foresterze i wydaje się, że jest to celowe działanie, gdyż Forester zawsze był niżej pozycjonowany niż Legacy. Zatem należy się spodziewać, że w nowym Gacku będzie to co obecnie w Foresterze + pakiet premium.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...