Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno mają modlić się aby naprawić choć na chwile obecną nie wiadomo co trzeba robić, a w ostateczności nowe auto. Ja mam tylko nadzieje, że szybko auto będę mieć a zwłaszcza że jest zima i 4x4 w miejscowościach pod Lublinem się przydaje.

Edytowane przez Kukson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nieco z innej beczki. Z racji ostatnich mrozów wkurza mnie brak podgrzewanej kierownicy ( w rękawiczkach nie lobię prowadzić). Ktos wie może czy coś takiego da sie zrobić w Forku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Złej baletnicy przeszkadza

 

brak podgrzewanej kierownicy"

  ;) Mnie ten brak rekompensuje wiele innych zalet tego auta. :)

 

 

Zamontowanie tego chyba nie będzie takie proste, bo potrzebna byłaby instalacja elektryczna, wytrzymująca dość duże obciążenie oraz przystosowana do ruchu obrotowego kierownicy (coś jak taśma do airbaga). 

 

 

BTW podobno w Oplu Corsie jest dostępna. ;)

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno mają modlić się aby naprawić choć na chwile obecną nie wiadomo co trzeba robić, a w ostateczności nowe auto. Ja mam tylko nadzieje, że szybko auto będę mieć a zwłaszcza że jest zima i 4x4 w miejscowościach pod Lublinem się przydaje.

Mam nadzieje ze szybko uporają sie z usterka. Nie sadze żebyś dostał nowe auto bo to ma usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perlowy XT na czarnej OEM'owej feldze i bez chromow wyglada zacnie. Kukson jezeli to wada fabryczna jest i komp nie pokazuje bledow to bedziesz mial albo nowy motor albo nowe auto . Auto jest na gwarancji takze musza oddac Ci sprawny samochod  :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest czarna. Niektorzy tu narzekaja na jej jakosc - zupelnie nie potrzebnie. Kiepska skora to w Skodzie jest. Ta w XT jest niezła.

Z tego co pamiętam to problemy są z eko-skórą w wersji Comfort (tylko boczki fotela). Ja mam Platinum i bardzo Sobie chwalę skórę. W zimie w pierwszym kontakcie jest zimna ale nawet bez ogrzewania szybko robi się ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzieliscia ta stronke z akcesoriami itp.:  japanparts.com

 

tutaj wyglada mi to na alternatywny zamiennik kierunkowskazu w lusterku wersja LED: https://www.japanparts.com/parts/detail/44696

 

a tutaj 8smio ledowe światła  dzienne do wersji XT:  https://www.japanparts.com/parts/detail/42810

Edytowane przez Opi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyglądają plus drugie części o zawieszenie tylko że drogi są plus dostawą! :) Będzie się opłacało gdyby parę osób zamówiłoby razem.


P.S. Ledowe światła 1500zl plus dostawa to trochę przesada no i zamiennik kierunkowskazu 1000zł plus dostawą! :D

 

https://www.japanparts.com/parts/list.php?dl=1&cm=181&md_sm=3:15

Edytowane przez T1sh0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

 

kiedyś już rejestrowałem się na forum, jednak chyba z powodu długiej nieobecności mój login został usunięty. Pominę więc kwestię przedstawiania się.

 

Zastanawiam się nad zakupem nowego Forestera XT. Przy okazji serwisowania mojego obecnego autka w nie-autoryzowanym serwisie (jednak z ex-autoryzowaną obsługą - byli pracownicy ASO Zdanowicz) powiedziano mi, że było już kilka przypadków pęknięcia tłoka w tych silnikach. Czy ktoś może potwierdzić te plotki? Źródło informacji to serwisanci ASO.

 

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

powiedziano mi, że było już kilka przypadków pęknięcia tłoka w tych silnikach. Czy ktoś może potwierdzić te plotki? Źródło informacji to serwisanci ASO.

 

Z całym szacunkiem dla byłych pracowników ASO , myśle że tych aut jest na tyle mało i z tak małymi jak dotąd przebiegami , że raczej nie mają jeszcze wiedzy , a info to tradycyjnie urban legends , brane bardziej jako ciekawostka i pochwalenie sie przed klientem …. 

czytam w miare na biezaco rozne fora , a przede wszystkim z usa gdzie tych aut jest najwiecej i z relatywnie duzymi przebiegami , takich wad nie stwierdzono . Mam tez stały kontakt z kolegami , przyjaciółmi , z roznych aso w polsce , i o takich wadach rowniez nic im nie wiadomo , z resztą sam takie odebrałem 2 tygodnie temu :) jakby to była " kupa " z pewnościa bym nie kupił , a póki co jestem zachwycony , i tylko nim ostatnio jezdze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy ktoś może potwierdzić te plotki?

 

nie spotkalem się praktycznie z żadną usterką w FXT

 

 

 

Przy okazji serwisowania mojego obecnego autka w nie-autoryzowanym serwisie (jednak z ex-autoryzowaną obsługą - byli pracownicy ASO Zdanowicz)

 

może nie chcą stracic klienta....? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

powiedziano mi, że było już kilka przypadków pęknięcia tłoka w tych silnikach. Czy ktoś może potwierdzić te plotki? Źródło informacji to serwisanci ASO.

 

Z całym szacunkiem dla byłych pracowników ASO , myśle że tych aut jest na tyle mało i z tak małymi jak dotąd przebiegami , że raczej nie mają jeszcze wiedzy , a info to tradycyjnie urban legends , brane bardziej jako ciekawostka i pochwalenie sie przed klientem …. 

czytam w miare na biezaco rozne fora , a przede wszystkim z usa gdzie tych aut jest najwiecej i z relatywnie duzymi przebiegami , takich wad nie stwierdzono . Mam tez stały kontakt z kolegami , przyjaciółmi , z roznych aso w polsce , i o takich wadach rowniez nic im nie wiadomo , z resztą sam takie odebrałem 2 tygodnie temu :) jakby to była " kupa " z pewnościa bym nie kupił , a póki co jestem zachwycony , i tylko nim ostatnio jezdze :)

 

 

napisz więcej o wrażeniach, przede wszystkim jak ma się nowy XT do starego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie spotkalem się praktycznie z żadną usterką w FXT

 

 

W XTku przy przebiegu 3500km pojawiła się dyskoteka lampek na tablicy licznikowej. Samochód można było rozpędzić do maksymalnej prędkości ciągnika :superhero: ok. 50km/h. Serwis po kontakcie telefonicznym i dokładnym opisaniu problemu, dopuścił dalszą jazdę ( do serwisu ). Po dojechaniu zmienili zdanie i orzekli że mógł wybuchnąć silnik  :krecka_dostal:

Diagnoza - uszkodzone świece, złe parametry komputera.

Naprawa - wymiana świec i wgranie nowego softu ....

Efekt -  jak na razie spokój :thumbup:

Edytowane przez MUrsus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sporo tego czasu już minęło ....

W USA Forestery w tej budzie z DIT były już sprzedawane w Grudniu 2012r - po forach można przeczytać że samochody mają nalatane ponad 100.000 Mil - bez usterek. To już jest niezły wynik jak na dwu letni samochód :)
przemekka ma ponad 65 tyś km a auta nie oszczędza :P
 

Lampy z postu powyżej - jest ich sporo na alibabie itp.. Ceny do przełknięcia ale wiem że po pierwszej zimie będą parować i matowieć... 

+ jak już ktoś wspomniał problem z homologacją.

Wygląda fajnie na chwilę

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...