Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel
czy już się łapiemy do "European"...

Tak.

 

Artykuł na ten temat był też w Auto Motor i Sport w numerze wrześniowym.

 

Odpowiedzi na temat kiedy i w jakim modelu nie mogę ( jeszcze) udzielić .

 

Pozdrowienia 

Edytowane przez Dyrekcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasięg ma Wasz pilot od autka, chodzi mi o wersję z kluczykiem.

Tak wiem, weź dwa piloty i porównaj. ;-) ale jakoś ciężko mi to wychodzi. Ciągle zapominam.

Nie wiem czy w obecnym pilocie trzeba już wymienić. Średnio stojąc w odległości dwóch metrów od auta, z tyłu pilot nie działa.

Dosyć spory. Ostatnio próbowałem, to bagażnik otworzyłem z dobrych 100m. Było z górki i nic nie zaslanialo ale mimo wszystko to sporo. Az za dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odpowiedzi na temat kiedy i w jakim modelu nie mogę ( jeszcze) udzielić .

W nowym Outback-u MY15 będzie EyeSight a w Foresterze MY15 SBD + CVT.

 

 

Ciekawe co silnik ma do EyeSight? XT powoduje zbyt duże przeciążenia dla tego systemu?  ;)

Edytowane przez fuyek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki.

Jestem w trakcie wyboru bagażnika dachowego do mojego Subaraczka (chodzi o bazę na relingi).

Jakieś sugestie podparte doswiadczeniem?

Mam Thule WingBar - śmiało mogę polecić.

 

Weź jeszcze jedną rzecz pod uwagę - z racji wysokości Forka - pomyśl o podstawce/ stopce - na którą będziesz wchodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mne dziwi filozofia

Japończyków odnośnie domykania szyb. Ale jednocześnie jest to dla mnie tak mało istotny element, że nie biorę go pod uwagę przy wyborze auta . Co do foteli - rzeczywiście, nie są topem, ale z drugiej strony po 1800 km nic mnie nie bolało.

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trochę z innej beczki.

Jestem w trakcie wyboru bagażnika dachowego do mojego Subaraczka (chodzi o bazę na relingi).

Jakieś sugestie podparte doswiadczeniem?

Mam Thule WingBar - śmiało mogę polecić.

 

Weź jeszcze jedną rzecz pod uwagę - z racji wysokości Forka - pomyśl o podstawce/ stopce - na którą będziesz wchodził.

 

Według Thule do Forka pasuje jeszcze takie cudo http://www.thule.com/pl-pl/pl/products/carriers-and-racks/roof-racks/complete-all-in-one-racks/thule-wingbar-

edge-9582-_-958200 mniejszy prześwit nad dachem przez co łatwiejszy dostęp ale jest trochę droższe :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny. Ciekawe jak z wytrzymałością tej taśmy.  :huh:

Ale z drugiej strony jest mniejsza szansa na uszkodzenie relingów, niż w przypadku standardowego uchwytu Thule.

Po wyprawie do Gruzji i Armenii uchwyty uszkodziły mi lakier, co więcej przesunęły się belki w bok na uchwytach, i to całkiem sporo (zresztą nie tylko u mnie).

No, ale może nie jest przeznaczony na wertepy.  :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trochę z innej beczki.

Jestem w trakcie wyboru bagażnika dachowego do mojego Subaraczka (chodzi o bazę na relingi).

Jakieś sugestie podparte doswiadczeniem?

Mam Thule WingBar - śmiało mogę polecić.

 

Weź jeszcze jedną rzecz pod uwagę - z racji wysokości Forka - pomyśl o podstawce/ stopce - na którą będziesz wchodził.

 

Według Thule do Forka pasuje jeszcze takie cudo http://www.thule.com/pl-pl/pl/products/carriers-and-racks/roof-racks/complete-all-in-one-racks/thule-wingbar-

edge-9582-_-958200 mniejszy prześwit nad dachem przez co łatwiejszy dostęp ale jest trochę droższe :huh:

 

Ostatniej zimy przed wyjazdem na narty zakupilem wlasnie to "cudo" WingBar Edge 9528 wraz z boxem Thule i musze powiedziec, ze na Foresterze prezentuje sie to calkiem ladnie, zarowno same belki jak i w komplecie z boxem robia dobre wrazenie. Belki te kosztowaly mnie cos ok. 900PLN. Sa ladnie wyprofilowane w delikatn luk, nie wystaja ani poza relingi na boki (co mi osobiscie bardzo pasuje bo nie podobaja mi sie belki wystajace po 15 cm od relingu) i sa poprowadzone wzglednie blisko dachu co sprawia, ze box wydaje sie byc umieszczony "wzglednie" nisko. Wg. mnie daje to fajne wrazenie pelnej integracji zestawu z autem. Wyprofilowanie belek ma podobno minimalizowac szumy oplywajacego je powietrza. Generalnie nie przeszkadzal mi halas dochodzacy z belek podczas jazdy ale nie mam tez odniesienia do innych typow belki bo ten jest moj pierwszy. Dlatego moge polecic jesli komus zalezy na jakosci i wygladzie (choc to jak zawsze kwestia gustu). Ja jestem zadowolony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed ostatnim wyjazdem do Cro "przytuliłem" THULE 9595 WINGBAR EDGE + BOX THULE DYNAMIC 900 BLACK z zestawem dedykowanych toreb. Byłem mega zadowolony - wyjazd z małym dzieckiem i spakowaliśmy się na spokojnie na 2 tyg mimo tego, że box niewielki, a wyglądało to jak w załączeniu.

 

I tak jak napisał Woszkowaty - brakowało miejsca, na którym można było swobodnie stanąć - więc momentami trzeba było poskakać po fotelach :angry:

post-14733-0-96674100-1411892267_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wyjazd z małym dzieckiem i spakowaliśmy się na spokojnie na 2 tyg mimo tego, że box niewielki, a wyglądało to jak w załączeniu.

 

strasznie dużo gratów zabieracie ze sobą, ja z małym dzieckiem na 2 tyg. zabrałem się bez boxa i to na luzie - a miałem na haku dwa rowery do których trzeba zawsze zabrać kupe gratów - (ciuchy, kaski, narzędzia, opony, pompki  itp. itd). raz też byłem forkiem na 10 dni we Włoszech w 4 osoby dorosłe i dwa rowery na haku. I zawsze narzekam do zony że za dużo gratów bierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wyjazd z małym dzieckiem i spakowaliśmy się na spokojnie na 2 tyg mimo tego, że box niewielki, a wyglądało to jak w załączeniu.

 

strasznie dużo gratów zabieracie ze sobą, ja z małym dzieckiem na 2 tyg. zabrałem się bez boxa i to na luzie - a miałem na haku dwa rowery do których trzeba zawsze zabrać kupe gratów - (ciuchy, kaski, narzędzia, opony, pompki  itp. itd). raz też byłem forkiem na 10 dni we Włoszech w 4 osoby dorosłe i dwa rowery na haku. I zawsze narzekam do zony że za dużo gratów bierze...

 

 

Wózek, łóżeczko, materacyk, kupę zabawek do wody, dwa worki zabawek, dwie torby ciuchów - uroki jazdy z 8 miesięcznym brzdącem ;) A że żona woli dmuchać na zimne to już inna sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed ostatnim wyjazdem do Cro "przytuliłem" THULE 9595 WINGBAR EDGE + BOX THULE DYNAMIC 900 BLACK z zestawem dedykowanych toreb. Byłem mega zadowolony - wyjazd z małym dzieckiem i spakowaliśmy się na spokojnie na 2 tyg mimo tego, że box niewielki, a wyglądało to jak w załączeniu.

 

I tak jak napisał Woszkowaty - brakowało miejsca, na którym można było swobodnie stanąć - więc momentami trzeba było poskakać po fotelach :angry:

Taka stopka załatwia wszystkie problemy - polecam !

 

post-550-0-24444300-1411930904_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja przed ostatnim wyjazdem do Cro "przytuliłem" THULE 9595 WINGBAR EDGE + BOX THULE DYNAMIC 900 BLACK z zestawem dedykowanych toreb. Byłem mega zadowolony - wyjazd z małym dzieckiem i spakowaliśmy się na spokojnie na 2 tyg mimo tego, że box niewielki, a wyglądało to jak w załączeniu.

 

I tak jak napisał Woszkowaty - brakowało miejsca, na którym można było swobodnie stanąć - więc momentami trzeba było poskakać po fotelach :angry:

Taka stopka załatwia wszystkie problemy - polecam !

 

attachicon.gif20140313_185624.jpeg

 

Sorki za oczywiste/błędne pytanie - na oponach stawać nie wolno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taka stopka załatwia wszystkie problemy - polecam ! 20140313_185624.jpeg

Gdzie można coś takiego nabyć ? 

 

 

Nasz lokalny opolski sklep, w którym kupiłem belki i box'a ma takie stopki w sprzedaży - pewnie jest tego sporo na Alledrogo.

Niewątpliwym plusem jest możliwość złożenia - nie zajmuje miejsca w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...