Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby było jasne, u mnie para jest na samej krawędzi tam gdzie nie ma żarówek. Dokładnie na tej części, która nachodzi na karoserie, wcina się w nią.

Lampa w każdym momencie jest czytelna, para w niczym nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem. :)

2.0i z cvt to całkiem niezły dupowóz. Miło zaskoczony jestem prowadzeniem, duzo lepiej i precyzyjniej jak mój sztrucel. Jak na takie wysokie auto jedzie jak gokart. Pewnie trzyma się drogi i mimo deszczu samochód jechał tam gdzie chciałem o jakieś 10-15 km/h szybciej jak sztrucel w takich danych warunkach.

Nic nie stuka nic nie puka :biglol: a 30k km na blacie. Średnie spalanie z testówki było 8.8 noPB, na dystansie 3k km.

 

Na szutrach idzie jak czołg i co ważne przyspiesza pod górki, bez wycia, czego się obawiałem.

Cvt po 20km bardzo fajnie dało się wyczuć. Do tego dzięki łopatkom przy kierownicy sprawnie można dohamować auto przed zakrętem.

 

Minus dla mnie to fotel, zero trzymania bocznego, musze się trzymać kierownicy. Może materiałowa tapicerka lepiej to robi. Może gdybym miał ze 30 kilo więcej, było by lepiej.

 

W sumie zrobiłem ok 80km po krętych drogach asfaltowych i szutrach. Wiem ze to za mało, żeby się podniecać, ale naprawdę mnie samochód pozytywnie zaskoczył.

 

Chyba się zdecyduję po weselu :D

 

A teraz sam salon subaru tu w no. Umówiłem się na jazdę, podając tylko imię i nazwisko i numer telefonu. Zadzwonili, termin ustalony, przychodzę. Podchodzi Pan z obsługi, otwiera drzwi w aucie i mówi żebym jechał. Żadnych papierów do wypełnienia itd itp. Zaskoczyło mnie to, bo spodziewałem się czegoś innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,skoro woda nie stoji tylko zbiera się para, która odparowywuje to według obsługi ASO wszystko jest w porządku.

 

Moim zdaniem to nie jest kwestia nieszczelności tylko kondensacji pary wodnej. Np. szperacze i naświetlacze produkowane na statki podlegają normom, które mówią m.in na temat ile kondensatu jest dozwolone w jakich tzw. "warunkach brzegowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze mną nie było sprzedawcy, dostałem samochód i cześć, wróć przed zamknięciem :) nawet tankować nie musiałem.

 

XT nie mieli, zresztą forek XT kosztuje tu chore pieniądze, 450k za 2.0 platinum (którym jeździłem) a 650 za XT, to lekka różnica :)

 

A no i radio i jego montaż to faktycznie jak jakiś Denver w tanim caraudio montowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą, ktoś, kto projektuje tak wąskie miejsca parkingowe powinien zostać skazany na przymusowe roboty.

Przez 8 h dziennie, 365 dni w roku powinien na takie miejsce wyjeżdżać i wyjeżdżać. Przy okazji wyjmując, wkładając i przypinając na fotelikach dwa manekiny o rozmiarach i wadze 1 i 3 latka.

A za każdą ryskę na samochodzie swoim albo sąsiadów i za uszkodzenie manekina godziny nadliczbowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U.2002.75.690 - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie:

 

(...) Stanowiska postojowe dla samochodów osobowych powinny mieć co najmniej szerokość 2,3 m i długość 5 m (...)

 

Jak deweloper ma kawal placu pod budynkiem to go potnie na jak najwieksza ilosc plackow... i kazdy 2,3m szeroki... niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak srodek bedzie wygladac od marca ;)http://www.mostrelia...utomatico-1.jpg

wyglada niezle ale co ma zrobic uzytkownik audiofil  ktory chce wymienic sobie seryjna "stacje multimedialna " na cos z wyzszej polki, z lepsza nawigacja, za ktorej aktualizacje nie musi placic 1k pln tylko mapy ma za free ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kupic MY14 ktore ma Fujitsu One 2DIN
 

 

to chyba nie jest 2DIN tylko jakby ciut więcej

 

 

 

wyglada niezle ale co ma zrobic uzytkownik audiofil  ktory chce wymienic sobie seryjna "stacje multimedialna "
 

 

myślę, że będą odpowiednie maskownice dostępne na rynku 

natomiast na start tak czy inaczej dostajesz auto z "jakimś radiem" w cenie (pewnie w kalkulacji producenta auta jest wart 300$ na rynku "wtórnym" pewnie 30$  ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to chyba nie jest 2DIN tylko jakby ciut więcej

 

troche tak, ale sa juz do wyboru do koloru maskownice. Na te do MY15 pewnie trzeba bedzie troche poczekac. Chociaz ja bym dal szanse temu Clarionowi, w sumie troche lepsza marka niz Fujitsu... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze wracając do tematu spalania XT-ka.

 

2200km, Katowice - Arabba (Dolomity), cztery osoby, auto wypakowane po brzegi, duży box na dachu, droga zróżnicowana - większość autostrady, ale około 300km to kręte, górskie drogi, gdzie Forek czuł się jak ryba w wodzie :evil2: ,  prędkości maksymalne przepisowe z małym haczykiem ;). Spalanie wg komputera 10,6L.

 

Jak dla mnie jest OK. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...