Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Nie potrafię wskazać ani jednej wymiernej korzyści ze stosowania tego systemu, poza ofc demagogicznymi hasłami ekoświrów ;) A wkurza mnie kosmicznie ;) Jedyne samochody gdzie widzę rzeczywiście sens stosowania to hybrydy

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam wątpliwą przyjemność słyszeć jak to działa :P  Taras mojego biura wychodzi dokładnie na skrzyżowanie drogi przy której mieszka bardzo bogaty facet. Powiem wam że doznania akustyczne jak jego żona włącza się do ruchu Porsche 911 z systemem start&stop miazga :yahoo: :yahoo: :yahoo::facepalm: :facepalm: :facepalm:  To powinno być zakazane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W forku będzie pierwszy raz i ciekaw jestem, "z czym się to je" ;).

Dokładnie tak:

 

 

Nie potrafię wskazać ani jednej wymiernej korzyści ze stosowania tego systemu,
Również sam system nie jest w stanie przekonać, że ma sens. Wyświetlane przez komputer statystyki oszczędności mikroskopijnych ilości paliwa ośmieszają się same.

Dodatkowo zatrzymywanie się silnika przy włączaniu do ruchu czy zawracaniu jest nie tylko denerwujące co niebezpieczne.

Do ponownego auto startu należy dość zdecydowanie do oporu wcisnąć sprzęgło. Zbyt szybkie wciśniecie sprzęgła i wrzucenie jedynki spowoduje że silnik nie wystartuje. Już prawie nie zapominam system wyłączać po starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami zapominam wyłączyć i strasznie mnie to wku."rz"...a,

 

szczególnie jak zatrzymuję się pod bramą i otwieram drzwi auta słychać w całej okolicy piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ... :facepalm:

Podjazd w błotku ... samochód jadący przede mną zatrzymuje się na chwile, ja za nim i .... należy nacisnąć sprzęgło :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:

SSman to złoooooo :toobad:

Jak to wyłączyć :icon_205:

Edytowane przez MUrsus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w wieśniaku przywykłem. Fakt wyłącza dość szybko, ale tez bardzo szybko startuje - wystarczy muśniecie sprzęgła, więc zanim wciśniemy sprzegło do końca i wrzucimy normalnie bieg to silnik już pracuje. Przy jeździe na wstecznym system nie wyłącza silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartosz51 -  trzeba zawsze po starcie pamiętać o wyłączeniu ... :toobad:

@lukass  - spróbuj na błotnistym podjeździe odpalić muśnięciem sprzęgła i jeszcze ruszyć ... :drool:

 

jak dla mnie minusy blakną przy plusach :dance::superhero:  ...

 

Jesli zapomniales wylaczyc auto start/stop przed jazda i ci wylaczyl silnik w nieodpowiednim momencie to wystarczy wtedy wcisnac przycisk auto start/stop i silnik sie uruchamia. Przynajmniej u mnie tak to wyglada przy automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@bartosz51 -  trzeba zawsze po starcie pamiętać o wyłączeniu ... :toobad:

@lukass  - spróbuj na błotnistym podjeździe odpalić muśnięciem sprzęgła i jeszcze ruszyć ... :drool:

 

jak dla mnie minusy blakną przy plusach :dance::superhero:  ...

 

Jesli zapomniales wylaczyc auto start/stop przed jazda i ci wylaczyl silnik w nieodpowiednim momencie to wystarczy wtedy wcisnac przycisk auto start/stop i silnik sie uruchamia. Przynajmniej u mnie tak to wyglada przy automacie.

 

Zgadza się, ale nie jest to miła niespodzianka w trakcie manewru. Podobnie jak przeraźliwy pisk gdy silnik jest wyłączony przez 'auto stop' a zostaną otwarte drzwi lub odpięte pasy bezpieczeństwa. Wówczas nie wystarczy naciśnięcie przycisku. Trzeba wyłączyć zapłon i uruchomić on nowa. Wkrótce przegląd i zapytam czy wyłączą mi to na stałe. Jeśli nie - zrobi mi to elektronik :P . Nie ważne w jaki sposób (oszukanie systemu co do wartości temperatury silnika,ewentualnie temperatury zewnętrznej nie pozwalającej na wyłączenie silnika, czy też proste zmostkowanie wyłącznika powracającego).

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz ja tez nie przepadam za tym systemem i juz go wylaczam odruchowo w 99% przypadkow. Wydaje mi sie ze w nowych XT tego nie ma. Przynajmniej nie bylo tego w standardowym miejscu jak bylem na jezdzie testowej XTekiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jesli zapomniales wylaczyc auto start/stop przed jazda i ci wylaczyl silnik w nieodpowiednim momencie to wystarczy wtedy wcisnac przycisk auto start/stop i silnik sie uruchamia. Przynajmniej u mnie tak to wyglada przy automacie.

 

W automacie jest jeszcze tak, że jeśli nie wciśnie się pedału hamulca do oporu tylko delikatnie to system start/stop nie uruchamia się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesli zapomniales wylaczyc auto start/stop przed jazda i ci wylaczyl silnik w nieodpowiednim momencie to wystarczy wtedy wcisnac przycisk auto start/stop i silnik sie uruchamia. Przynajmniej u mnie tak to wyglada przy automacie.

 

W automacie jest jeszcze tak, że jeśli nie wciśnie się pedału hamulca do oporu tylko delikatnie to system start/stop nie uruchamia się. 

 

Jest to jakieś rozwiązanie ale dla osoby o bardzo dużym dystansie do siebie i otoczenia.... nie wiem jak musiał bym kochać samochód aby zmusić się do jazdy tak aby delikatnie nacisnąć pedał hamulca by nie uruchomić tego beznadziejnego wynalazku.... już już 30 razy mi się udało huurrraaa ! aż nagle za 31 zgasł...

Paranoja 

 

 

 

 

Znalazłem coś całkiem przyjemniejszego 

 

 

 

I Pytanie czy kolega Mkow ma taki sam dźwięk ? i czy nie jest on uciążliwy przy normalnej jeździe w mieście i na autostradzie 

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...