Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem ze trochę ściemniajcie tym ze XT moze spalić tyle co N/A. Ale wyglada na to ze macie racje. Zrobiłem trasę Wrocław-Karpacz-Wrocław + ponad 100km we Wrocławiu (razem 460 km). Wszystko na spokojnie, ale bez ślimaczenia. Spalanie 9l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślałem ze trochę ściemniajcie tym ze XT moze spalić tyle co N/A

Miałem XT MY15 (zrobione niecałe 15k km) i mam N/A MY07. Różnica w spalaniu przy takich samych warunkach użytkowania to max. 1l.

U mnie n/a my 2013 palił średnio około 10 ltr.

XT 2016 ma na wyświetlaczu 11.8 - tyle się spodziewałem czyli około 2 litrów.

Rekordów oszczędności bić nie mamy zamiaru, nie po to kupiliśmy XT.

Zimą spalanie jeszcze wzrośnie.

Z drugiej strony obecny XT przejechał dopiero około 5000 km.

Faktycznie XT nie spala dużo, można jeździć bardzo oszczędnie, jednak uważam że do turlania lepszym wyborem jest np XV1.6.

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Żywiec-Zakopane-Żywiec, jazda generalnie spokojna ponieważ brak szybkich dróg, teren zabudowany. Średnia  6,6l/100km, doliczyłbym do tego 0,5l bo średnio o tyle zaniża mi komputer.

Raz jedyny raz komputer zawyżył spalanie ;)

U mnie regularnie, za każdym razem pokazuje przynajmniej 1 l mniej niż rzeczywiście spalił. 6,6l po górach? Czy Ty aby na pewno na lawecie nie jechałeś? :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmiana oleum w silniku.

Zauważyłem że spalanie na trasie, w podróży faktycznie jest takie jak w n/a.

Przykład wyjazd wolnym ssakiem do Rumunii, przejechane 5000 km, spalanie średnie 12 ltr /100.

Wycieczka XT na Zamojszczyznę i Polesie, przejechane 2500 km, średnie spalanie 12,0 ltr /100 km.

Jednak n/a paliła mniej w mieście. W obu spalanie podnoszą wysokie prędkości autostradowe i są one zbliżone, z tym że w XT jest dynamika której w wolnym ssaku powyżej 100 km /h nie ma.

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w chwili obecnej to Subaru mogłoby smiało wycofac ze swoich aut na rynek EU silniki 2,5i, 2.0i, SBD , montowac 1,6dit i 2,0dit i wszyscy byliby szczesliwi a uzykonicy SBD przestaliby marudzic :)

Zgadzam się. 2,0 DIT mógłby występować w różnych wersjach mocy. Jest tak przeciez teraz, na różnych rynkach: moce od 240 KM w europejskim XT do 300 KM w WRX.

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w chwili obecnej to Subaru mogłoby smiało wycofac ze swoich aut na rynek EU silniki 2,5i, 2.0i, SBD , montowac 1,6dit i 2,0dit i wszyscy byliby szczesliwi a uzykonicy SBD przestaliby marudzic
 

 

"Manufacturers selling between 10,000 and 300,000 cars per year can apply for a fixed target of a 25% reduction from their 2007 average emissions for the period 2012 to 2019, and a 45% reduction from the 2007 level as of 2020."

http://ec.europa.eu/clima/policies/transport/vehicles/cars/index_en.htm

 

Przyjmując, że w nadchodzących latach Subaru będzie w tej kategorii wielkości sprzedaży, będąc zmuszonym do kolejnych ograniczeń spalania w swoich autach (przyjmijmy, ze obecna oferta bilansuje wymagane CO2 na poziomie 25% z emisji flotowej 2007) to nie wiem czy tak chętnie zrezygnują z SBD, który wg. danych Subaru ma CO2 g/km:

- XV MT 141

- Forester MT 148

- Forester CVT 158 (wersja Sport 163)

- OBK MT 145

- OBK CVT 159

 

Bazując na danych Subaru należy przyjąć, że Diesle z CVT spalają więcej, wszystkie mają dla wersji z CVT wyższą emisję CO2 = spalanie, tendencja odwraca się w przypadku silników benzynowych.

 

Patrząc dalej na dane CO2 g/km

STI 242

FXT 2.0 DIT 197

BRZ MT 180

Levorg 1.6 DIT 164

OBK 2.5i CVT 161 

 

przyjmując że STI o ile będzie, jako "flagowiec" pozostanie, które auta wyrzucilibyście z oferty ?

 

oczywiście może się zmienić forma pomiaru, dodatkowo przyjdzie jakaś zmiana modeli z może odrobinę niższą emisją CO2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a uzykonicy SBD przestaliby marudzic

najwiecej o dieslach marudza ci, ktorzy nawet obok sbd nie parkowali ;)

 

Wytaptane

parkowali, parkowali - najczesciej w serwisach przy naprawianych SBD :biglol:

Racja.

Też uważam, że argument posiadania nic tu nie zmienia.

 

Wysłano z Xperia Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

a uzykonicy SBD przestaliby marudzic

najwiecej o dieslach marudza ci, ktorzy nawet obok sbd nie parkowali ;)

 

Wytaptane

parkowali, parkowali - najczesciej w serwisach przy naprawianych SBD :biglol:

Racja.

Też uważam, że argument posiadania nic tu nie zmienia.

 

Wysłano z Xperia Z3

 

 

Większy problem to statystyka bo obserwując Forum i portale giełdowe można odnieść wrażenie że jest tragicznie tzn. awaria granicząca z pewnością a wiele SBD jeździ i ma się dobrze.   To tak jak jedzie się do serwisu i tam tyle popsutych "subarków" stoi ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

obowiazuje zlota zasada: nie znam sie - wiec sie wypowiem

nie ma to nic do rzeczy. Nie musze sie znac zeby stwierdzic ze z SBD cos jest nie ok bo:

-praktycznie wszystkie rozbebeszone auta w ASO z ktorego odbieram swoj sprzet tylko po przegladzie to wlasnie SBD.

-wiekszosc sprzedawanych SBD to auta z nowym silnikiem

- czesc sprzedawanych SBD na portalach aukcyjnych to auta z uszkodzonym silnikiem

- wystarczy wejsc na to forum i poczytac watki o sbd :D


Widziales słyszałes zeby cos podobnego działo sie z wolnossakami Subaru albo z silnikami np Hondy??


Których na naszych drogach jest o wiele wiecej niz SBD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą wystarczy zadzwonic do rzetalnych zakładów specjalizujących sie w naprawach aut marki Subaru i zwyczajnie i po ludzku sie zapytac : czy warto ładowac sie auto wyposazone w ten motor.


@karas

w sumie masz racje, statystyka rzadzi

co prawda jak odbieralem obk-a to na lawecie przywiezli xt

powinienem zatem powymadrzac sie w watku o wywalonym silniku dit ;)

 

Wytaptane

a ile tych XT'kow tam przyjechało?:)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...