Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Wrażenia z jazdy. Baaardzo pozytywne. Super przestronny. Co do silnika, powiem Ci Mechanik, że ja w Tym autku kompletnie nie czuje prędkości. Silnik 2.0 + 6MT jest ok. Wiadomo Wersja XT jest fajniejsza jeśli chodzi o dynamikę, ale źle nie było. Faktycznie trzeba go kręcić by z niego więcej wykrzesać, ale do normalnej jazdy jest wystarczający.

Cześć! Ja swojego Forka już zamówiłem - jak będę go miał w przyszłym tygodniu, to napiszę jak pierwsze wrażenia (będę nim jechał z Wawy do Gdyni). Cieszę się, że Twoje wrażenia z jady testowej były pozytywne. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik - napisz jaką wersję wybrałeś :)

Cześć! Strasznie dziś zaganiany byłem z tymi formalnościami.

Wybrałem wolnossącą benzynę z manualem w wersji Exclusive, kolor deep cherry pearl B)

Już się nie moge doczekać odbioru :):D

No i zastanawiam się kiedy spadnie śnieg ;):biglol:

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik - napisz jaką wersję wybrałeś :)

Cześć! Strasznie dziś zaganiany byłem z tymi formalnościami.

Wybrałem wolnossącą benzynę z manualem w wersji Exclusive, kolor deep cherry pearl B)

Już się nie moge doczekać odbioru :):D

No i zastanawiam się kiedy spadnie śnieg ;):biglol:

Z tym kolorem to sie opanuj, bo ja juz taki mam w Gdyni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim AŚ 4X4 porównanie Forestera D z Tiguanem,nową RAV4 i Kugą-wszystkie z dieslem.

Wygrywa Tiguan ale o dziwo na 2 m. Forek,który w porównaniu elastyczności silników 80-120 km/h bije na głowę konkurencję a od Tiguana jest o prawie 5,5sek lepszy!Również SBD ma najniższe w teście spalanie prawie o pół litra mniejsze niż konkurencja,a dodatkowo jest najcichszy.

Niestety hamulce wypadają blado,na pocieszenie RAV jest jeszcze gorsza i to o dodatkowe 1,5m.

Oczywiście Forek jest uznany za najlepszy w terenie,ale już na szosie Tiguan i Kuga uznane są za lepsze z racji podsterowności Forestera.RAV w tej konkurencji zdecydowanie odstaje od reszty.

A więc kolejnośc:1Tiguan2.Forester3.Kuga4.Rav

Jak na niemiecką gazetę to nawet niezły wynik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze na codzien Passatem 140 KM i Legacy i subiektywnie Legacy elastycznosia oraz ogolnie zbieraniem sie bije na glowe Passata to pewnie tak tez jest w porownaniu Tiguana i Forestera. Legacy jedzie tak jak Passat ale w werscji 177 KM. Kiedys juz wklejalem linka z porownania OBK i A4 Allroad 177 KM i oba auta byly porownywalne w elastycznosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale już na szosie Tiguan i Kuga uznane są za lepsze z racji podsterowności Forestera
Zejebiste są te testy :biglol: Mówicie że podsterowny ? OK., to zrobić górski przejazd i bukmaherskie zakłady: które auto szybciej pokana określoną alpejską trasę. I zobaczmy jak redaktorzy bedą obstawiać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim AŚ 4X4 porównanie Forestera D z Tiguanem,nową RAV4 i Kugą-wszystkie z dieslem
Kupię i poczytam :) ,

W 'Auto moto' test porównawczy Subaru XV z Foresterem (oba z dieslem). Porównanie wygrywa Forek - przestronnością, komfortem, mozliwosciami w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia z jazdy. Baaardzo pozytywne. Super przestronny. Co do silnika, powiem Ci Mechanik, że ja w Tym autku kompletnie nie czuje prędkości. Silnik 2.0 + 6MT jest ok. Wiadomo Wersja XT jest fajniejsza jeśli chodzi o dynamikę, ale źle nie było. Faktycznie trzeba go kręcić by z niego więcej wykrzesać, ale do normalnej jazdy jest wystarczający.

Cześć! Ja swojego Forka już zamówiłem - jak będę go miał w przyszłym tygodniu, to napiszę jak pierwsze wrażenia (będę nim jechał z Wawy do Gdyni). Cieszę się, że Twoje wrażenia z jady testowej były pozytywne. :)

Ja we wtorek oddaję mojego do serwisu na przegląd po 15000km. Jak go odbiorę to napiszę o wrażeniach po pierwszym przeglądzie. Przy okazji wymienię tylne drzwi które dzięki swojej i mojego syna głupocie oraz kamerze cofania skasowałem. Bolało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zwrociliscie uwage, ale po zmianie czasu na zimowy w samochodzie czujnik wlaczania swiatel w auto zaczal tak jakby szybciej dzialac. Wystarczy, ze jest lekko szaro i juz swiatla sie wlaczaja, gdzie przy czasie letnim bylo czekac dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja we wtorek oddaję mojego do serwisu na przegląd po 15000km. Jak go odbiorę to napiszę o wrażeniach po pierwszym przeglądzie. Przy okazji wymienię tylne drzwi które dzięki swojej i mojego syna głupocie oraz kamerze cofania skasowałem. Bolało!

 

Już jestem po przeglądzie 15kkm (w EF) i stuknęło 18kkm, mam wymienione amorki ... brak błędów i samochód ciut żwawszy, a może efekt placebo :rolleyes: od 10kkm sprawdzam spalanie na opcji w pełni zdam relacje po 20kkm, a jutro nowe koła z zimówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wymienię tylne drzwi które dzięki swojej i mojego syna głupocie oraz kamerze cofania skasowałem. Bolało!

 

Kamerka widzi a na boczki się nie oglądało? ;) ..i jeszcze z otwartymi drzwiami? :o

Samokrytykę składam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były bardzo twarde ... i cierpiałem w trasach ;) ... chociaż po wymianie różnicy zbytniej nie czuję :(

Raz w tygodniu jeżdżę z Kielc do W-wy S7 i dość uciążliwie odczuwam bujanie auta szczególnie na odcinkach: obwodnicy Kielc i Radom-Grójec; czy macie podobne doświadczenia?

Na stacji diagnostycznej robiłem test sprawności z wykresem charakterystyki, diagnosta skomentował - wykres jak przy amorach wyczynowych-sportowych.

Trudno jest się przyzwyczaić do zawieszenia Forka po 11latach jazdy na co dzień francuzami ;)

 

Mała prośba do właścicieli 2.0i my13 o podanie z naklejki modelu amorka SLS jaki posiadają.

Jest jakiś sklep z dostępnymi amorami klasycznymi na podmianę SLS my13?

Edytowane przez MUrsus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miniony piątek sprzedałem swojego Outbacka 2.5i CVT US. Decyzja nie była łatwa bo po 2 latach jeżdżenia mogę powiedzieć, że to rewelacyjny i bezawaryjny samochód (nie dołożyłem do niego ani grosza). Trafił w bardzo dobre ręce i jestem spokojny o jego przyszłe użytkowanie i pielęgnowanie. Poza tym będę go często widywał, bo nowy właściciel pracuje na tej samej ulicy co ja :)

 

We wtorek wpłacamy zaliczkę i za około 2 tygodnie odbieramy nowego czarnego Forestera XT Platinium :) Forek XT jest spełnieniem marzeń jeszcze z 2008 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek wpłacamy zaliczkę i za około 2 tygodnie odbieramy nowego czarnego Forestera XT Platinium

 

Gratulacje i witamy w gronie posiadaczy nowego XTka ;) Widziałem Twojego Outbacka na Plejadach - Forek dostarczy na pewno więcej zabawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...