Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Dziękuję bardzo. Przekazałem koledze ;-)

 

Tylko boję się, że klocki za 1000 PLN na przednią oś, to go wystraszą...do tego tarcze...to wyjdzie ponad 2,5k z wymianą...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zaj0nc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak proroczo diagnozuję, przyszedł u mnie czas na odnowienie hamulców z tyłu. Na tylnej osi siedzą bębny i najpewniej będzie trzeba wymienić szczęki, a przy okazji cylinderki i o ile z dobrem cylinderków nie mam problemu, to już kwestia szczęk jest dla mnie bardziej tajemnicza. Przeglądałem katalog IC i jest tam kilka pozycji, jednak przy niektórych jest info, że są dla aut z ABS, a przy innych nic nie jest napisane. Ja z tego co wiem na moje laickie oko (i dupę podczas hamowania) tegoż systemu nie posiadam i tutaj pojawia się problem. Jakie szczęki łyknąć żeby potem przy montażu nie było zdziwienia? Pacjent 2.0 NA MY1998 :D

Edytowane przez dexter4127
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam kilka pytań, gdyż skończyły się u mnie klocki. Zestaw założony z tego co wiem od poprzedniego właściciela to był set Brembo gładkie i RC5 co do klocków jestem pewien bo był pył zawsze i fvat :]. Zabieram się do wymiany klocków zakupione RC5+ i robię pomiar tarcz i zonk 22.5 i 22.2. No to trzeba by wymienić. Do jazdy normalnej i ewentualnie jakiś szaleństw zostać dalej przy Brembo ? Jak zdemontowałem klocki stare od strony tłoczka nie było żadnej blaszki czy być powinna jak w STI ? Czy powinienem zmienić tez płyn przy zmianie tarcz i klocków ? I które tarcze wybrać z katalogu Brembo znalazłem 09.9077.10 czy 09.A921.14 i co to za opcja "painted". Czym mogę zabezpieczyć sworznie aby następnym razem luźniej można było je wybić? Pacjent Impreza WRX 06.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań, gdyż skończyły się u mnie klocki. Zestaw założony z tego co wiem od poprzedniego właściciela to był set Brembo gładkie i RC5 co do klocków jestem pewien bo był pył zawsze i fvat :]. Zabieram się do wymiany klocków zakupione RC5+ i robię pomiar tarcz i zonk 22.5 i 22.2. No to trzeba by wymienić. Do jazdy normalnej i ewentualnie jakiś szaleństw zostać dalej przy Brembo ? Jak zdemontowałem klocki stare od strony tłoczka nie było żadnej blaszki czy być powinna jak w STI ? Czy powinienem zmienić tez płyn przy zmianie tarcz i klocków ? I które tarcze wybrać z katalogu Brembo znalazłem 09.9077.10 czy 09.A921.14 i co to za opcja "painted". Czym mogę zabezpieczyć sworznie aby następnym razem luźniej można było je wybić? Pacjent Impreza WRX 06.

masz na myśli to?

 

 

Help, bo nie mogę znaleźć niczego wiarygodnego w necie.

 

Jakiś czas temu kupiłem w ASO komplet blaszek do zacisków 4 pot aby wyciszyć piszczenie w RC5+ (małe dzieci się budziły w wózkach i głupio mi z tego powodu)

 

Faktem jest, że po instalacji, beż żadnego smaru jest totalna cisza jak na OEM (aż dziwne)

 

Ale mam problem z logiką zakladania tych blaszek. Nie wiadomo które jest lewa i która prawa (te pełne), nie rozumem dlaczego nie zakrywa całego tłoczka a zwiazku z tym czy tracę na skuteczności hamowania ew powoduje nierówne obciążenie tłoczka narazając go na szybsze zużycie?

 

Czy ktoś może się wypowiedzieć? Blaszki kupowałem po vin dawcy zacisków.

 

Czy poskładałem to jak należy?

 

attachicon.gifIMAG00451.jpg

attachicon.gifIMAG00441.jpg

attachicon.gifIMAG00431.jpg

Z tymi blaszkami jednoznacznie stwierdzam, że auto lepiej hamuje (klocki układają się pod minimalnie innym kątem?) zdecydownaie nie piszczą ew delikatnie coś tam popiskują ale to minimalnie.

Gdybym wiedział, że będzie o tyle lepiej od razu bym je kupił do nowego klocka. Co do tarcz mam porównanie TRW VS Brembo. Wydaje mi się, że TRW po nagrzaniu sa bardziej gumowe, czego absolutnie nigdy nie zauważyłem na brembo, jaby TRW traciły skuteczność hamowania. Plusem TRW jest to, że nigdy się nie pogięły a fabryczne zabezpieczenie antykorozyjne działa bardzo dobrze i po mimo upływu czasu kielkich nadal jest czarny a nie totalnie skorodowany jak to miałem przy brembo. Co bym wybrał? TRW, nie upalam ta utrata skuteczności to nie jest tragedia bo wystarczy docisnąć hebel a RC5 zrobią swoje. Co bym wybrał? chyba jednak TRW, chociaż ktoś wcześniej pisał, że brebmo rozszerzyło ofertę o tarcze z zabezpieczeniem antykorozyjnym.

jeżeli to prawda i faktycznie to działa to jednak brembo. dodatkowo brembo chyba ma średnice 295mm a tr 294,cos tam  (do potwierdzenia) co powoduje, ze rant jest widoczny i klocek nie pracuje na styku z końcem tarczy (różne klocki różnie mają)

 

mam nadzieję, że przydadzą Ci się moje doswiadczenia.

 

mam obecnie zaciski 4pot i 2 pot, tył tacze OEM przód TRW klocki RC5+ z blaszkami beż żadnych past itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jeżeli to prawda i faktycznie to działa to jednak brembo. dodatkowo brembo chyba ma średnice 295mm a tr 294,cos tam  (do potwierdzenia) co powoduje, ze rant jest widoczny i klocek nie pracuje na styku z końcem tarczy (różne klocki różnie mają)

Z mojego doświadczenia - czterotłoczek w foresterze:

- nowa tarcza brembo, klocki hawk hps - bardzo słabe hamulce, klocki większe niż tarcze, przez co robił się minimalny rant na klocku ( jakies 0.5 mm )

- poprzednia tarcza brembo, klocki rc5+ - hamulce żyleta, nie blokują tak szybko koła, klocek rozmiaru tarczy, także nie ma szans na rant ani na klocku ani na tarczy

 

Moim skromnym zdaniem każdy producent sobie i trzeba uważać, żeby trafić przy róznych producentach na odpowiednią dla klocka średnicę tarczy. Nie pamietam dokładnie, ale wydaje mi się że tarcza brembo i tarcza hawk minimalnie się różniła średnicą, trzeba by w katalogu sprawdzić.

Generalnie mimo że z blaszkami rc5+ piszczą jak towarowy w koluszkach, nie chce innych klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeżeli to prawda i faktycznie to działa to jednak brembo. dodatkowo brembo chyba ma średnice 295mm a tr 294,cos tam  (do potwierdzenia) co powoduje, ze rant jest widoczny i klocek nie pracuje na styku z końcem tarczy (różne klocki różnie mają)

Z mojego doświadczenia - czterotłoczek w foresterze:

- nowa tarcza brembo, klocki hawk hps - bardzo słabe hamulce, klocki większe niż tarcze, przez co robił się minimalny rant na klocku ( jakies 0.5 mm )

- poprzednia tarcza brembo, klocki rc5+ - hamulce żyleta, nie blokują tak szybko koła, klocek rozmiaru tarczy, także nie ma szans na rant ani na klocku ani na tarczy

 

Moim skromnym zdaniem każdy producent sobie i trzeba uważać, żeby trafić przy róznych producentach na odpowiednią dla klocka średnicę tarczy. Nie pamietam dokładnie, ale wydaje mi się że tarcza brembo i tarcza hawk minimalnie się różniła średnicą, trzeba by w katalogu sprawdzić.

Generalnie mimo że z blaszkami rc5+ piszczą jak towarowy w koluszkach, nie chce innych klocków.

 

spróbj posmarować te blaszki pastą. Generalnie blaszki powinny być posmarowane. Jak to nie zadziała to masz pecha :P

 

Ja na blaszkach - zero pisku

po zdjęciu blaszek pisk, ale bez tragedii. Po wczorajszym Trackday w wawie po kilku mocniejszych hamowaniach - zero pisku :P tarcza zimmermann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jeżeli to prawda i faktycznie to działa to jednak brembo. dodatkowo brembo chyba ma średnice 295mm a tr 294,cos tam (do potwierdzenia) co powoduje, ze rant jest widoczny i klocek nie pracuje na styku z końcem tarczy (różne klocki różnie mają)

Z mojego doświadczenia - czterotłoczek w foresterze:

- nowa tarcza brembo, klocki hawk hps - bardzo słabe hamulce, klocki większe niż tarcze, przez co robił się minimalny rant na klocku ( jakies 0.5 mm )

- poprzednia tarcza brembo, klocki rc5+ - hamulce żyleta, nie blokują tak szybko koła, klocek rozmiaru tarczy, także nie ma szans na rant ani na klocku ani na tarczy

 

Moim skromnym zdaniem każdy producent sobie i trzeba uważać, żeby trafić przy róznych producentach na odpowiednią dla klocka średnicę tarczy. Nie pamietam dokładnie, ale wydaje mi się że tarcza brembo i tarcza hawk minimalnie się różniła średnicą, trzeba by w katalogu sprawdzić.

Generalnie mimo że z blaszkami rc5+ piszczą jak towarowy w koluszkach, nie chce innych klocków.

spróbj posmarować te blaszki pastą. Generalnie blaszki powinny być posmarowane. Jak to nie zadziała to masz pecha

 

Ja na blaszkach - zero pisku

po zdjęciu blaszek pisk, ale bez tragedii. Po wczorajszym Trackday w wawie po kilku mocniejszych hamowaniach - zero pisku tarcza zimmermann

Posmarowane wszystko co powinno być posmarowane. Nie przeszkadza mi piszczenie, wolę mieć pewne hamulce niż bezglosne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzućcie fotkę plizz

 

Pod numerem 4 masz blaszki klocków hamulcowych dla przykładu --->>http://www.aclassinfo.co.uk/W168/front%20brake%20pad%20kit.JPG

oraz tutaj strzałkami zaznaczone na złożonych klockach -->>http://www.pelicanparts.com/techarticles/MINI/33-BRAKES-Brake_Pad_Replacement/images_med/Pic17.JPG

Edytowane przez maskun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Te klocki skrzeczą a nie piszczą Ale tylko wtedy kiedy nie hamują tylko działają jako spowalniacze podczas manewrowania (są zimne). Jak się hamuje po ludzku to nic nie skrzeczy i nie piszczy.

Nie skrzeczą tylko własnie piszczą :) Jak pociąg towarowy. Przy manewrach przód/tył dodatkowo pukają :) 

 

 

 

a masz takie blaszki jak ja czy pełne? Mi prawie nie piszczą

Takie jak Ty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdaSch chyba o te blaszki chodzi gdzieś na yt widziałem, nie mam ich aktualnie i RC5 piszczało. Co do tarcz to to raczej będą Brembo tylko nie wiem który nr wybrać wg katalogu 09.A921.14 czy 09.9077.10 w jednym subarowym sklepie z opisu wynika, że te drugie też będą pasować do 2.5T. AdaSch jaka jest cena blaszek ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

AdaSch jaka jest cena blaszek

ja zapłaciłem w ASO za same blaszki chyba ze 140 pln brutto. Chłopaki mówili, że są tanie a co do czego wyszło to tanio nie było. Jedyny plus, że OEM i że faktycznie nie piszczą klocki bez żadnych past itp.

 

a co do tarczy, czy ktoś wie co to za producent ma tarczę 295mm a nie 294mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...