Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Moze. Mnie najczesciej mowia, ze trudno wykonalne i felgi trzeba kupic, bo sie nic nie miesci...

a ja akurat mam zakupione R-15 na zime, ktore pieknie wchodza na 4-tloczkowy zacisk GT/WRX (tylne hamulce od WRX'a tez pieknie pasuja na te felgi)

 

mati, a co z przewodami hamulcowymi, pasowaly te od GT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, kolejne pytanie dotyczce hamulcow... czy jest sens cos kombinowac z dodatkowym nawiewem na przednie hamulce w GT'eku? :razz:

czy taki mod poprawi tylko i wylacznie samopoczucie juzera, a nie samych hamulcow? :mrgreen:

 

np. mozna by wykorzystac otworki w zderzaku i od wewn. strony zamocowac jakies platikowe rurki/wezyki, kierujace powietrze na hamulce...

 

copyofwrx03zm7.jpg

 

copyofp9020110ez4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslisz o czyms takim?

http://forums.nasioc.com/forums/showthr ... kool%2Bkit

 

trzeba jeszcze "otworzyc" oslone tarczy.

nie, niezupelnie... jak na razie myslalem przynajmniej o czyms takim, jak maja <-99 GT'eki i niektore bug-eye WRX, gdzie sa kanaly nawiewu, poprowadzone od halogenow... tylko nie wiem, czy gra warta swieczek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem podlaczamy takiego weza ktory wytrzyma temp. :)

 

Jakos slabo widze te weze dyndajace pod silnikiem :)

w moich autach (ani u mnie :mrgreen: ) zazwyczaj nic "nie dynda"! :lol:

 

chyba masz racje, taki nawiew bez "owierania" oslon tarcz hamulcowych pewnie bedzie malo efektywny... jednak z innej strony, jezeli taki mod choc w jakims stopniu zmniejszy temperature przednich hamulcow (ktore to w seryjnym GT robia cala prace) np. podczas wypadu na tor, to czemu nie? :roll:

 

koszt takiego upgrade'u minimalny, a przeciez nie zawsze koncowy efekt bywa prosto proporcjonalny do wydanej kasy :mrgreen:

 

jak zawsze przemyslenia sa mile widziane

 

 

p.s. btw, czy ktos moglby porobic kilka fotek i pokazac, jak wyglada seryjny nawiew hamulcow (sam nawiew i oslona tarczy) w <-99 GT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a ja bym lyknal taki zestaw - klik - w sam raz pod R-15'ki :razz:

wychodzi w calkiem rozsadnej kasie... :shock:

 

czy ktos kojarzy, o jakie tarcze i zaciski chodzi w tym zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Sprzedawca w sklepie z częściami do japońców uznał, że są trzy rodzaje klocków do GL'97 i muszę przynieść stary klocek na wzór.

 

Da się to jakoś obejść i dowiedzieć, jakich klocków potrzebuję? Samochód to SI 2.0GL Kombi '97.

 

Jeśłi mnie pamięć nie myli to nry WVA 21495, 21496, 21503.

 

EDIT: dotyczy przednich klocków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry... :)

 

Z miesiąca na miesiąc zmieniają sie trendy i opinie.. Raz badacze twierdzą, że nabiał jest fuj a po kilku miesiącach już jest dobry, mięso czerwone kiedys było złe a teraz robi dobrze na serce...

 

 

Jaki teraz zestaw jest "cool" i polecany na przód do WRX'a (2002) ?

 

Tarcza + klocek

 

 

PS - Raczej za mniej dziengów niż więcej :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry... :)

 

Jaki teraz zestaw jest "cool" i polecany na przód do WRX'a (2002) ?

 

...

 

Po przetestowani tego i tamtego skłaniam się do opinii Abt-a i Carfita Klocki DS 2500 i jakaś dobra firmowa, ale gładka tarcza. Mówię o WRXsie i jego marnym seryjnym zacisku. Jest to najlepsze rozwiązanie które coś daje, choć dalej nie jest to co by się chciało. Niestety taka kombinacja co prawda da rade nawet na oponie slick na Torze Poznań, ale trzeba się z hamulcem delikatnie posługiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry... :)

 

Jaki teraz zestaw jest "cool" i polecany na przód do WRX'a (2002) ?

 

...

 

Po przetestowani tego i tamtego skłaniam się do opinii Abt-a i Carfita Klocki DS 2500 i jakaś dobra firmowa, ale gładka tarcza. Mówię o WRXsie i jego marnym seryjnym zacisku. Jest to najlepsze rozwiązanie które coś daje, choć dalej nie jest to co by się chciało. Niestety taka kombinacja co prawda da rade nawet na oponie slick na Torze Poznań, ale trzeba się z hamulcem delikatnie posługiwać.

Intak! Dla mnie nie jestes kompletnie wiarygodny , po tym jak napisałeś, że tarcze EBC są OK :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Intak! Dla mnie nie jestes kompletnie wiarygodny , po tym jak napisałeś, że tarcze EBC są OK :wink: :mrgreen:

 

I dalej tak twierdzę, są OK do jazdy na co dzień. Stosunek ceny do jakości jest adekwatny. Trudno mówić że zjechałem 3 komplety, raczej skatowałem i nie było z nimi problemów bicia, jedynie mikro pęknięcia, ale nie oszukujmy się męczyłem je na torze, a one nie do tego zostały stworzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...