Skocz do zawartości

Subaru Outback [BS] (MY15=>MY20)


atom75

Rekomendowane odpowiedzi

 

Klienci głosują nogami. Ile miesięcy obecnie czeka się na OBK?

 

tzn. czeka się na auto z zamówienia ?

 

czy auta się skończyły i nowych nie będzie ?

To był mój komentarz do stwierdzenia, że auto jest za drogie.

Jeśli dany produkt jest za drogi leży w magazynie. Tu raczej sytuacja jest odwrotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Klienci głosują nogami. Ile miesięcy obecnie czeka się na OBK?

 

tzn. czeka się na auto z zamówienia ?

 

czy auta się skończyły i nowych nie będzie ?

To był mój komentarz do stwierdzenia, że auto jest za drogie.

Jeśli dany produkt jest za drogi leży w magazynie. Tu raczej sytuacja jest odwrotna.

 

 

jego dostępność tez pewnie jest mocno ograniczona 

z drugiej strony na zwykłym allegro można jednak trochę ofert na nowego OBK napotkać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Subaru to niszowa marka dealerzy nie chcą brac nowych aut "na magazyn". Ja czekalem na swojego XV 3 miesiące. Owszem w salonach stały auta demo  albo powystawowe ale zawsze coś mi w nich nie pasowało  albo wersja albo kolor albo cena albo rocznik :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony na zwykłym allegro można jednak trochę ofert na  nowego OBK napotkać ...

 

Te ogłoszenia (w większości) zawierają katalogowe zdjęcia, mętne obietnice i na nich się niestety kończy.

Wzory umów zawierają klauzule niedozwolone. W jednym przypadku podany w ogłoszeniu fundusz leasingowy nigdy nie słyszał o takim przedsiębiorcy.

 

Absolutnie nie twierdzę, że wszyscy to oszuści, ale przez chwilę powalczyłem z 'brokerami' i wystarczy :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W Lexusie siedzisz wyżej. NX jest krótszy i szerszy, stąd wrażenie mniejszego auta. Postaw jeden obok drugiego, ja to co zrobiłem. Wtedy porównanie wypada inaczej

 

Ja nie mówię o liczbach. Ja mówię o fizycznym przebywania w tym aucie, zwłaszcza na tylnej kanapie. NX to nie jest dzieciowoz

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Fakt 1, w NX jest mniej miejsca na nogi, ale jeśli moich chłopcy mieszczą się z tyłu w Mustangu to w NX tym bardziej się zmieszczą  :biglol: .

Fakt 2, że OBK 2.5 to duuuuże kombi, ale słabe, tym bardziej kiedy zapakowane rodziną. Nie każdy kierowca kieruje się SPALANIEM. Mustang pali 23 litry w mieście. 

 

Jedni wolą ogórki, inni ogrodnika córki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujac swojego OBK nie urwalem sie z choinki - wiedzialem, ze auta klasy SUVy sa nie dla mnie, a potrzebowalem wiekszego przeswitu - to mocno ograniczylo wybor. Nie jezdzimy duzo, wiec zamysl byl na silnik benzynowy+automat. Audi A4 Allroad 2.0TSI automat w promocji kosztowalo wtedy 180, ale przy moim ustawieniu fotela kierowcy jest autem 3osobowym, a mamy dwojke dzieci. A6 Allroad totalnie poza moim zasiegiem, Passat Alltrack B7 TSI DSG w oszczednej konfiguracji 165 tys, Opel Insignia Country Tourer 170 tys, nawet Skoda Octavia Scout skonfigurowana podobnie do OBK kosztowala prawie 150 tys. Na swoje OBK dostalem 15 tys rabatu z racji 15lecia Subaru Import Polska - a ze nie jestesmy z zona fanami tapicerki skorzanej wybralismy SBD Active z szyberdachem i Lineartronik - z metalikiem wyszlo 144 tys - biorac pod uwage wielkosc auta, komfort i jakosc napedu oferta Subaru byla dla mnie najbardziej konkurencyjna. Juz wtedy chcialem kupic benzyne, ale w modelu MY13 byla znaczaco drozsza od diesela z racji akcyzy.

Edytowane przez Pablo_3City
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo_3City - widzę, że przeszedłeś podobną drogę, jak ja. Brałem jeszcze pod uwagę XC 70 - ale to poduszkowiec - stara konstrukcja - i to się czuje w środku. Słabo się prowadzi i stosunkowo ciasny jak na zewnętrzne gabaryty. Nie ma sensownej benzyny, no i w cenie OBK w najwyższej opcji dostajemy golasa.

 

Opla nawet nie oglądałem, bo on jest Country tylko z nazwy. Skodę też konfigurowałem i też mi wyszła kosmiczna kwota. Poza tym o dwucyfrowych rabatach o których niektórzy piszą na forum można zapomnieć - nie na ten model.

 

Poszedłem z ciekawości nawet do Mercedesa. W tym najtańszym (ale nie tanim) kanciastym suvie to plastik trzeszy od samego patrzenia.

Z ciekawości wsiadłem też do E klasy - materiały ok ale ilość miejsca jak w legacy MY07.

 

Tak więc wbrew pozorom podwyższonych kombi tej wielkości jak na lekarstwo i na ich tle OBK wcale nie wypada szczególnie drogo.

 

Ale jak ktoś ma potrzebę cały czas walczyć o pole position to faktycznie OBK nie dla niego. Co kto lubi.

Ja stawiam na przestronność komfort i bezpieczeństwo.

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciach ...

 

Ale jak ktoś ma potrzebę cały czas walczyć o pole position to faktycznie OBK nie dla niego. Co kto lubi.

Ja stawiam na przestronność komfort i bezpieczeństwo.

 OK - OBK daje przestronność, komfort i bezpieczeństwo, ale tylko w zakresie pasywnym, nie aktywnym. Ucieczka do przodu (moc, przyspieszenie, elastyczność) jako element bezpieczeństwa aktywnego w tej klasie aut, w tej cenie nie powinno odbywać się kosztem innych atrybutów auta. Ja mam żal do Subaru, że nie chce im się wprowadzić 3.6R na Europę, albo mam żal do Europy, że jest taka restrykcyjna.   :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O lexusie...

"Jak to jednak w życiu bywa musi być coś za coś. Nawet najniższy współczynnik powietrza nie oszuka praw fizyki i tak duże ciało, jakim jest NX, potrzebuje sporo energii, by pędzić po drogach tak dynamicznie. W tym przypadku bierze się to ze spalania dużej ilości benzyny. Bo jak inaczej nazwać poziom 15 l/100 km w mieście oraz minimum 11 litrów na trasie? NX 200t będzie częstym gościem na stacjach benzynowych, bo jego średni zasięg na pełnym baku to około 400-450 km, co dla kierowcy oznacza spore szanse na żelazko lub inne nagrody z programów lojalnościowych"

Ej ,a może oni od Subaru mają ten silnik -ta sama moc,pojemność,cvt i programy,oraz...spalanie

Wybierając między dżumą a cholerą - wolę SBD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fakt 2, że OBK 2.5 to duuuuże kombi, ale słabe, tym bardziej kiedy zapakowane rodziną. Nie każdy kierowca kieruje się SPALANIEM. Mustang pali 23 litry w mieście. 

Cztero osobowe rodziny nad Balaton maluchami jeździły.....  wiec jak dwóch mówi "mieści się" to nie to samo znaczy. ;)

Mało pali...  delikatnie gazem operujesz albo w co nie wierze, masz którąś dychawiczną czwóreczkę....  ;)

(tak, tak były Mustangi co miały mniej niż 100 koni ) 


 

 

czekanie n auto 3 miesiące to nie jest nic nadzwyczajnego

Dla mnie jest. 


 

 

Tak więc wbrew pozorom podwyższonych kombi tej wielkości jak na lekarstwo i na ich tle OBK wcale nie wypada szczególnie drogo.

 

Dokładnie.  

Dlaczego więc tyle płaczu na forum o cenę OBK? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego więc tyle płaczu na forum o cenę OBK?

 

Zawsze płaczą. Taki naród ;)

Dokładnie. Juz wielu tu pisało że cena OBK jest adekwatna. Nie jest niska, mamy jednak pewne rynkowe ramy i wzorce od konkurencji. OBK nie ma tanich wersji ze słabym wyposażeniem, to pewnie powoduje wrażenie ogólnej drożyzny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dlaczego więc tyle płaczu na forum o cenę OBK?

 

 

Zawsze płaczą. Taki naród ;)

dokładnie tak. Chciaz troche jest w tym winy SIP'u a dlaczego? Bo gdyby katalogowa cena wynosiła np 180k pln a salon sprzedawałby po cenach obecnych to kazdy kupujący wychodzilby zadowolony i dumny ze dostał duży upust z przekonaniem zrobienia dobrego interesu :) Słowo upust czy rabat naprawde potrafi zdziałac cuda - a tak jest jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego więc tyle płaczu na forum o cenę OBK?

 

Zawsze płaczą. Taki naród ;)

 

dokładnie tak. Chciaz troche jest w tym winy SIP'u a dlaczego? Bo gdyby katalogowa cena wynosiła np 180k pln a salon sprzedawałby po cenach obecnych to kazdy kupujący wychodzilby zadowolony i dumny ze dostał duży upust z przekonaniem zrobienia dobrego interesu :) Słowo upust czy rabat naprawde potrafi zdziałac cuda - a tak jest jak jest

Czy Ty masz ludzi za idiotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego więc tyle płaczu na forum o cenę OBK?

 

 

Zawsze płaczą. Taki naród ;)

 

 

Coż, wyobrażam sobie, że porównując cenę takiego OBK do przeciętnych polskich zarobków, to można się rozpłakać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chęć ponegocjowania i wytargowania upustów kojarzysz z idiotami?

 

Popatrz na to tak:

- cena cennikowa 170tyś, brak upustów, wszyscy płacą 170tyś, średnia 170tyś

- cena cennikowa 200tyś, duże upusty, każdy płaci tyle ile wynegocjuje - jeden zapłaci 190tyś, ktoś inny 150tyś, średnia 170tyś 

 

Kupiłem kilka nowych samochodów z salonu, prywatnie i do firmy. Nigdy nie zapłaciłem więcej niż 80% wartości cennikowej.

Kupowanie z dużymi upustami to sama przyjemność.

 

Teraz jest rynek konsumentów, praktycznie w każdej branży można negocjować i prawie zawsze da się kupić taniej lub uzyskać coś ekstra.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy Ty masz ludzi za idiotów

paru by sie znalazło :) A dlaczego pytasz?

 

 

Leon,teraz oczami duszy widzę Ciebie i jakoś mi nie pasujesz do tej etykiety ;) dałbyś się nabrać na taki tani chwyt? ;)

stach1111 zdarza Ci się kupic w jakims hipermarkecie czy spozywczaku cos w promocji? Jezeli tak to znaczy ze ty tez nabierasz sie na ten tani  i bardzo powszechny chwyt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem,kupię czasem snikersa XXL w cenie normalnego.

Pomimo tego potrafię w miarę sprawnie ocenić wartość samochodu.

Levorg-wyceniony rewelacyjnie,

OTB-zdecydowanie przeceniony.

Ale to tylko moja opinia.

Może za rok przekonamy się które modele subaru będą najczęściej widziane na polskich drogach.

I czy po tym czasie,a może prędzej nie pojawi się jakaś niespodziewana promocja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...