Skocz do zawartości

skradziony biały Outback 2012


alphaOne

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj ok 22 skradziono mi pod domem w Warszawie (Powiśle) białego Outback diesel rocznik 2012 nr rej WZ 7280G auto ma świnkę naklejona na lusterko kierowcy poza tym full seria oznaczone DNA

 

VIN JF1BRDLZ4CG113901

 

Gdyby ktoś coś widział -dajcie znac

Edytowane przez alphaOne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jesteś pewny że to było w okolicach 22.00 ? Ja dziś widziałem pierwszy raz w Toruniu około godziny 21.30 białego Outbacka, niedaleko centrum ale niemożliwe że w tak krótkim czasie by się przemieścił, chyba że godzina 22.00 to orientacyjna godzina.

Edytowane przez adijocker@o2.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z ISR-em? Zdezaktywowali?

 

a jak myślisz?

 

fabryczne zabezpieczenia i dodatkowe alarmy nie stanowią żadnego uciążliwego zabezpieczenia dla tych "wprawionych", mają taki sprzęt, że odpalą i odjadą autem naprawdę szybko liczmy sekundy/minuty. Tylko dodatkowe, dobrze zrobione wyłączniki są w stanie ich powstrzymać za pierwszym razem, kolejnym albo już odjadą albo auto pójdzie innym sposobem np. na lawecie. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe poco komu takie OBK chyba że to był diesel i komuś silnik potrzebny?

auto z 2012 r., tj. po "modernizacji" silnika, wiec chodliwy towar (u nas na Litwie co jakis czas widuje ogloszenia, ze ktos szuka uzywanego silnika 2.0D -_- )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam również przykro z powodu zaistniałej sytuacji.

 

Głównym zadaniem obecnego systemu ISR jest ratowanie życia i zdrowia osób podróżujących pojazdem jak również innych użytkowników ruchu.

Dodatkowa funkcja detekcji przemieszczanie się pojazdu bez stacyjki i funkcje antysabotażowe uniemożliwia w większości przypadków kradzież pojazdu.

 

W opisanym przez Pana przypadku przed zdezaktywowaniem systemu ISR został wygenerowany alarm sabotażowy i Centrum Monitorowania zadziałało zgodnie z procedurami.

Właściciel pojazdu został powiadomiony o sygnale alarmowym.

Ale złodziej niestety uciekł pojazdem w ciągu kilkudziesięciu sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia inna rzecz. Wiem, że ISR jest "nastawiony" głównie na sytuacje dot. zagrożenia zdrowia czy życia, jednak istnieją firmy monitorujące ruchomości i nieruchomości, posiadające lotne patrole interwencyjne. Nie wiem jaki byłby koszt i jak skomplikowana byłaby integracja operatora ISR-u z taką firmą pod kątem wymiany informacji dot. kradzieży, ale zawsze zwiększałoby to szansę na znalezienie pojazdu.

Przy ogólnej ilości monitorowanych pojazdów marki Subaru i ich póki co małej popularności u złodziei nie byłoby to chyba dużym przedsięwzięciem, nawet za dodatkową opłatą.

 

A fakt, że złodziejom udało się dezaktywować ten system świadczy o tym, że nie była to przypadkowa kradzież oraz o tym, że funkcja antykradzieżowa tego systemu faktycznie nie jest priorytetowa. Chyba warto rozważyć jakieś nietypowe zabezpieczenie.

Mam nadzieję, że AC miałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fakt, że złodziejom udało się dezaktywować ten system świadczy o tym, że nie była to przypadkowa kradzież oraz o tym, że funkcja antykradzieżowa tego systemu faktycznie nie jest priorytetowa.

Pewnie przypadkowa nie była bo za szybko. Znam przypadki ( niedawne)

gdzie po informacji tel. z Keratronik-a własciciele zastali złodziei w aucie.Niewiele to dało bo uciekli a nikt normalny nie wda sie w szarpaninę z nie majacym nic do stracenia zlodziejem.

Chyba warto rozważyć jakieś nietypowe zabezpieczenie.

chyba tak..ale to wszystko było juz przerabiane. Blokada skrzyni zniechęca najbardziej lub jakies nietypowe zabezpieczenie elektroniczne ( własne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie po informacji tel. z Keratronik-a własciciele zastali złodziei w aucie.Niewiele to dało bo uciekli a nikt normalny nie wda sie w szarpaninę z nie majacym nic do stracenia zlodziejem.

 

To chyba jest ze mną coś nie tak, bo mojego Bobeczka wartego z 3,500 zł nie oddał bym za nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...