Skocz do zawartości

Keratronik ISR

Użytkownik
  • Postów

    23
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Keratronik ISR

  1. Po tym jak zaprzestano seryjnego montażu ISR w samochodach Forester 3 e-Boxer i wprowadzono system e-Call, zauważyliśmy, że rozwiązanie e-Call nie zawiera wszystkich funkcjonalności, które posiada ISR. Uzyskaliśmy również opinie właścicieli samochodów Subaru Forester 3 e-Boxer, iż dalej są zainteresowani rozwiązaniem ISR. W najbliższym czasie zostanie opracowane nowe rozwiązanie, które będzie stanowiło uzupełnienie systemu e-Call. Będzie można je zakupić w salonach Subaru. Urządzenie będzie zawierało wszystkie obecne funkcje ISR, poza detekcją wypadku, z opcją dokupienia usługi logistyki a także z możliwością podłączenia autoalarmu. W dalszym ciągu będą dostępne wszystkie usługi Centrum Monitorowania ISR.
  2. Informujemy, że w dalszym ciągu, w samochodach Subaru pochodzących z polskiej dystrybucji, jako wyposażenie fabryczne instalowany jest system ISR firmy Keratronik. Wyjątkiem są pojazdy Subaru Forester 3 e-Boxer, które posiadają wbudowany seryjnie system powiadamiania o wypadku, działający zgodnie z ogólnoeuropejskim systemem e-call.
  3. Szanowni Państwo, dokonując analizy zgłoszonego na forum przypadku dodzwonienia się do urządzenia ISR przez telemarketera, informujemy że znaleźliśmy błąd w kodzie oprogramowania w wyniku, którego w określonych przypadkach wystąpiła możliwość wykonania takiego połączenia. Sytuacja ta jest oczywiście niezgodna z zasadami działania systemu ISR ponieważ połączenie do urządzenia, wykonywane może być tylko i wyłącznie przez Centrum Monitorowania lub może być zainicjowane automatycznie przez urządzenie, w momencie detekcji wypadku lub przez kierowcę poprzez konsolę znajdującą się w samochodzie. Niezwłocznie po opisaniu zdarzenia na forum, zostały wdrożone procedury sprawdzające, które pozwoliły określić, że problem dotyczy niewielkiej grupy urządzeń. Obecnie pracujemy nad usunięciem błędu i w niedługim czasie, bez angażowania właścicieli pojazdów, wszystkie urządzenia zawierające usterkę zostaną zdalnie przeprogramowane. Przepraszamy za zaistniałą sytuację, jednocześnie bardzo dziękujemy Państwu za zgłoszenie problemu co pozwoliło nam podjąć szybką reakcję i wyeliminować problem. Ze swojej strony zobowiązujemy się dołożyć wszelkich starań aby tego typu sytuacje więcej nie miały miejsca.
  4. Szanowni na Państwa wątpliwości udzielaliśmy już wcześniej odpowiedzi. Najważniejsze z nich pozwolimy przytoczyć ponownie. Inteligentny System Ratunkowy jest systemem bezpieczeństwa przeznaczonym do automatycznego powiadamiania o wypadku lub kolizji. W skład Inteligentnego Systemu Ratunkowego wchodzi urządzenie i usługa świadczona przez Centrum Monitorowania zgodnie z procedurami alarmowymi. Z chwilą wypadku Centrum Monitorowania otrzymuje informacje o zdarzeniu wraz z dokładną lokalizacją pojazdu określoną na podstawie satelitarnych systemów lokalizacyjnych. Dodatkowo Inteligentny System Ratunkowy może pełnić funkcję zabezpieczenia przeciwkradzieżowego powiadamiając o nieautoryzowanym przemieszczeniu auta. W kwestii nieautoryzowanego użycia pojazdu informujemy, że na terytorium Polski usługę świadczymy kompleksowo, zaś w przypadku przebywania pojazdu za granicą, po otrzymaniu sygnału alarmowego powiadamiamy o zdarzeniu osoby znajdujące się na liście osób upoważnionych i na indywidualne zlecenie powiadamiamy polską policję. Urządzenia ISR, ISR2 oraz Combo 3 posiadają homologację i służą do lokalizowania pojazdów „na żądanie” w czasie rzeczywistym za pomocą technologii GSM/GPS i powinny być honorowane przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Dla szczególnych przypadków i wymagań niektórych TU, urządzenia zostały poddane badaniom w PIMOT i uzyskały stosowne oceny skuteczności zabezpieczenia przed kradzieżą. Warto również w tym miejscu dodać, że od kilku miesięcy, do urządzeń najnowszych generacji ISR można podłączyć alarm samochodowy - produkt wprowadzony przez Subaru Import Polska.
  5. Ze względu na to, że system ISR może pełnić również funkcję antykradzieżową a nasze Centrum Monitorowania ma status agencji ochrony, nie możemy podać szczegółów procedur oraz technicznych zasad działania systemu. W ten sposób ograniczamy możliwość wejścia w posiadanie informacji wrażliwych dla osób mogących śledzić ten wątek, mających nie do końca „czyste” intencje. Poniżej przedstawiamy dane techniczne systemu ISR2, dotyczące poboru prądu. 55mA - czuwanie (wykrywanie holowania) 120mA - system aktywny (wykrywanie wypadków) 160mA - ładowanie akumulatora
  6. W kwestii wyjaśnienia opisanej sytuacji chcielibyśmy poinformować, że musiało dojść do niezrozumienia. System ISR użytkownika lukaswoj jest aktywny (szczegóły opisaliśmy w wiadomości prywatnej do tego Pana). Nie dopuszczalne są sytuacje żeby system nie był aktywny przez pół roku! Wyjaśniając kwestię samodiagnostyki systemu ISR, pragniemy przypomnieć, że dla zachowania prywatności użytkowników, nadajnik zamontowany w pojeździe, okresowo łączy się z Centrum Monitorowania. Jednym z kanałów komunikacji jest również SMS. Jeżeli otrzymywane sygnały z systemu ISR nie są "poprawne" lub nie docierają do Centrum Monitorowania w postaci testów, to sprawność urządzenia jest indywidualnie weryfikowana.
  7. W urządzeniach ISR nigdy nie były stosowane karty prepaid, wszystkie karty sim są kartami abonamentowymi. Proszę spokojnie spać
  8. Badania produktu konieczne do uzyskania homologacji i oceny skuteczności, przeprowadzane przez PIMOT, nie obejmują na dzień dzisiejszy tego typu pomiarów. Nie zmienia to faktu, że trzymamy rękę „na pulsie” i monitorujemy rynek pod kontem ewentualnych zagrożeń z tego tytułu.
  9. System ISR w żaden sposób nie jest połączony z ECU pojazdu dlatego też nie ma technicznych możliwości przesłania jakichkolwiek komunikatów do szyny CAN a co za tym idzie, nie istnieje zagrożenie „przejęcia” sterowaniem pojazdu. ISR posiada swoje własne czujniki, które w sposób wystarczający pozwalają na skuteczne działanie systemu ratunkowego. Nie posiłkujemy się danymi z urządzeń w pojeździe. Ze względu na bezpieczeństwo klientów nie chcemy na forum ogólnym zdradzać wszystkich szczegółów technicznych (sposób w jaki są zabezpieczone urządzenia). Przykładem zabezpieczenia jest między innymi funkcjonalność pozwalająca na „wdzwonienie” się do urządzenia ISR, tylko uprawnionej do tego celu osoby, która zostanie wcześniej poprawnie zidentyfikowana przez urządzenie. Nawet w przypadku wyjęcia karty SIM z urządzenia, odczytania nr MSISDN i wejściu w posiadanie nr PIN, nie ma zagrożenia "wgrania" posłuchu. Przeprogramowanie urządzenia możliwe jest dopiero po uwierzytelnieniu podmiotu komunikującego się z systemem w pojeździe.
  10. Urządzenie ISR (posiadające konsolkę i zestaw głośnomówiący) wyposażone jest w rejestrator, który zapamiętuje w chwili wypadku dane o przeciążeniach i prędkości. Przy pomocy dedykowanych narzędzi do obsługi urządzenia, na życzenie właściciela pojazdu lub Policji, po udostępnieniu pojazdu przez właściciela dane te można odczytać. Możliwe jest, więc wykorzystanie tych danych tylko w przypadku kolizji lub wypadku. Oprócz wyżej opisanej funkcjonalności System ISR w momencie wypadku, nieautoryzowanego przemieszczania lub na żądanie właściciela wysyła dane lokalizacyjne, a także dwa razy na dobę wysyła dane kontrolne informujące o prawidłowej pracy systemu. Poza tymi sygnałami żadna inna aktywność pojazdu nie jest rejestrowana.
  11. Drogi Panie, Problem rozładowywania akumulatora w pojeździe może mieć wiele przyczyn, zaczynając od awarii samego akumulatora poprzez nieprawidłowe działanie poszczególnych urządzeń elektronicznych w samochodzie. Konstrukcja urządzenia uniemożliwia rozładowanie akumulatora w pojeździe w czasie trzech dni. Nie jest nam znany Pana przypadek, więc proponujemy w pierwszej kolejności kontakt z autoryzowanym serwisem Subaru, który precyzyjnie ustali, jaki element auta jest przyczyną powstałej awarii. Może Pan również skontaktować się z Centrum Monitorowania w celu przeprowadzenia testu urządzenia i stwierdzenia poprawności działania systemu ISR. Jeżeli w trakcie tego testu stwierdzone zostaną jakieś nieprawidłowości, sprawę przekażemy do Działu Serwisu.
  12. Urządzenie ISR wykorzystuje system GPS do pozycjonowanie pojazdów i rejestracji prędkości w trakcie zdarzenia drogowego i na minutę przed zdarzeniem. Dokładność pomiaru prędkości deklarowana przez producenta modułu odbiornika GPS zabudowanego w urządzeniu wynosi +/- 0.5 km/h. Urządzenie posiada stosowną homologacje wydaną przez Ministra Infrastruktury i Ocenę Skuteczności wydaną przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji. W trakcie tworzenia programu "bezpieczny kierowca" ubezpieczyciel na podstawie dostarczonych dokumentów zaakceptował warunki techniczne i zasadę działania systemu. ​
  13. Kradziony = wciągany na lawetę (ISR wykrywa przechyły samochodu). Dokładnie tak się dzieje. Dokładniej opisaliśmy to kilka postów powyżej: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/76765-isr-–-inteligentny-system-ratunkowy-w-samochodach-subaru/?p=2267933
  14. a wielu uzytkownikow takiego telefonu nie miało pomimo sprawnego isr co jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu ze system dziala wybiorczo Szanowni użytkownicy, system działa wg pewnych zasad, dlatego aby doszło do wyzwolenia holowania system musi się uzbroić. Poniżej informacja z instrukcji obsługi: [Cyt.] „Po wyłączeniu zapłonu pojazdu przechodzi w tryb czuwania. Rozpoznaje wtedy nieautoryzowane przemieszczanie lub ruch pojazdu, np. lewarowanie, holowanie lub jazda. Działanie systemu rozpoczyna się od momentu kalibracji. Zadaniem tej funkcji jest ustalenie pozycji spoczynkowej pojazdu. Dzięki temu zaparkowanie pojazdu w dowolnej pozycji, np. dwoma kołami na krawężniku, nie wywoła alarmu. Po procesie kalibracji urządzenie przechodzi w tryb czuwania. Od tego momentu każda zmiana położenia w osi wzdłużnej pojazdu powoduje wysłanie automatycznego SMS-a do Centrum Monitorowania. Jeżeli nadajnik nie zdążył się skalibrować, sygnału nie będzie. Podnoszenie pojazdu na podnośniku poziomym również nie powoduje zmiany osi wzdłużnej pojazdu i nie przesyła sygnału alarmowego.” _____________________________________________________________ Tak, urządzenie od samego początku jest własnością właściciela samochodu _____________________________________________________________ Ja dzwonię pod +48 22 380 15 22 Odpowiedź użytkownika Urabus jest jak najbardziej poprawna. Z Centrum Monitorowania można się skontaktować pod numerem telefonu +48 22 380 15 22, lub też wciskając żółty przycisk na konsolce ISR. W przypadku starszych urządzeń użycie przycisku żółtego i niebieskiego możliwe jest dopiero po uruchomieniu zapłonu samochodu. _____________________________________________________________ Szanowni Państwo, zapraszamy do działu Q&A, gdzie udzielamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/79293-inteligentny-system-ratunkowy-isr/
  15. Szanowni Państwo, analizując Państwa pytania, na początek chcielibyśmy przytoczyć definicję ISR: „Inteligentny System Ratunkowy jest systemem bezpieczeństwa przeznaczonym do automatycznego powiadamiania o wypadku lub kolizji”. W skład Inteligentnego Systemu Ratunkowego wchodzi urządzenie i usługa świadczona przez Centrum Monitorowania zgodnie z procedurami alarmowymi. Z chwilą wypadku Centrum Monitorowania otrzymuje informacje o zdarzeniu wraz z dokładną lokalizacją pojazdu określoną na podstawie satelitarnych systemów lokalizacyjnych. Dodatkowo Inteligentny System Ratunkowy może pełnić funkcję zabezpieczenia przeciwkradzieżowego powiadamiając o nieautoryzowanym przemieszczeniu auta. Urządzenia wspierające usługę ISR w zależności od okresu, w którym były montowane można podzielić na dwa rodzaje. Urządzenie ISR – pierwszej generacji oraz urządzenie ISR2 – drugiej generacji. Różnica polega na tym, iż w urządzeniu ISR2 znajdują się konsolka i zestaw głośnomówiący, służące do komunikacji z Centrum Monitorowania. Obecnie Keratronik dostarcza do Subaru urządzenie o nazwie Combo 3, które posiada zaimplementowane wszystkie rozwiązania z wcześniejszych wersji urządzeń ISR. W kwestii nieautoryzowanego użycia pojazdu informujemy, że na terytorium Polski usługę świadczymy kompleksowo, zaś w przypadku przebywania pojazdu za granicą, po otrzymaniu sygnału alarmowego powiadamiamy o zdarzeniu osoby znajdujące się na liście osób upoważnionych i na indywidualne zlecenie powiadamiamy polską policję. Obecnie prowadzimy rozmowy z partnerami zagranicznymi celem rozszerzenia współpracy w zakresie interwencji w poszczególnych krajach Unii Europejskiej. Urządzenia ISR, ISR2 oraz Combo 3 posiadają homologację i służą do lokalizowania pojazdów „na żądanie” w czasie rzeczywistym za pomocą technologii GSM/GPS i powinny być honorowane przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Dla szczególnych przypadków i wymagań niektórych TU, urządzenia zostały poddane badaniom w PIMOT i uzyskały stosowne oceny skuteczności zabezpieczenia przed kradzieżą. Jednocześnie informujemy, że w przypadku problemów wynikających z użytkowania urządzenia jesteśmy Państwa dyspozycji. Z wyrazami szacunku Zespół Keratronik
  16. Szanowni Użytkownicy urządzeń ISR, w związku z pytaniami kierowanymi do firmy Keratronik chcieliśmy zapewnić, że wątek śledzimy na bieżąco. Na wstępie prosimy o zwrócenie uwagi na umowy, gdyż część z Państwa korzystający z urządzeń firmy Keratronik nie ma zawartej umowy o świadczenie usług z firmą Keratronik tylko z inną firmą, która również zajmuje się monitorowaniem na bazie systemu ISR. Państwa anonimowy udział w forum dodatkowo utrudnia nam udzielanie odpowiedzi na konkretne zagadnienia. Niejednokrotnie zmuszeni jesteśmy do kontaktu prywatnego z osobą zadającą pytanie co znacznie wydłuża czas naszej reakcji w poszczególnych sprawach. Mając powyższe na względzie ponownie zachęcamy Państwa do bezpośredniego kontaktu z Biurem Obsługi Klienta Keratronik (e-mail: bok@keratronik.pl lub telefonicznie 801 880 800). Biorąc pod uwagę szeroką gamę pytań informujemy, że w obecnym czasie przygotowujemy dział FAQ, w którym odpowiemy na najczęściej zadawane pytania. W kwestii pytań związanych ze Skutecznością Zabezpieczenia Przed Kradzieżą Pojazdu Samochodowego informujemy, że urządzenie o nazwie „Satelitarny system lokalizacji pojazdów i alarmowania”, „Model Combo 3 do samochodów osobowych i dostawczych (Kat. M1 i N1)” w skład, którego wchodzi ISR, w ocenie Przemysłowego Instytutu Motoryzacyjnego posiada klasę skuteczności PROFESJONALNĄ (PRF); Opracowanie Techniczne Nr BLE.1620.14.T. http://www.pimot.eu/attachments/article/34/Wykaz_Nr_3-2014.pdf Poniżej przedstawiamy cel opracowania, gdzie zawarta jest informacja, iż ocenę wykonuje się na potrzeby Zakładów Ubezpieczeń. Z wyrazami szacunku Zespół Keratronik
  17. Szanowni Państwo jak już odpowiadaliśmy wcześniej urządzenia ISR nie ignorują w żaden sposób takich sygnałów. Są jednak pewne procedury bezpieczeństwa i weryfikacji takich sygnałów. Jak dotąd nie wpłynęło od Państwa żadne zgłoszenie, które pozwalałoby zidentyfikować którąkolwiek z opisanych na forum sytuacji, dlatego ciężko się odnieść do tak anonimowych informacji.
  18. Niniejszym zapewniamy, że urządzenie ISR2 w żaden sposób nie ignoruje informacji o odpięciu akumulatora. Jeżeli miało miejsce nietypowe zachowanie urządzenia, prosimy o kontakt z Kierownikiem Serwisu e-mail: serwis@keratronik.pl nr. tel : 801 880 800 (pn.-pt. 8:00-16:00), abyśmy mogli zdiagnozować przyczynę opisanej sytuacji. W odpowiedzi na drugie pytanie uprzejmie informujemy, że standardowo dokumenty dla klientów są przygotowywane w terminie 1-2 dni roboczych. Jeżeli wystąpiło niezamierzone opóźnienie, przepraszamy i prosimy o kontakt z Kierownikiem Biura Obsługi Klienta celem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. e-mail: bok@keratronik.pl nr. tel : 801 880 800 (pn.-pt. 8:00-16:00).
  19. Szczegółowe informacje na temat działania systemu ISR oraz jego obsługi znajdują się na stronie Keratronik (link). W razie dalszych pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta Keratronik : e-mail bok@keratronik.pl nr. tel : 801 880 800 (pn.-pt. 8:00-16:00).
  20. Witam Tylko taką opinię wydał PIMOT. Skoro innej nie wydał można wnioskować iż innej oceny urządzenie nie posiada. Aneksy rozszerzające zakres terytorialny świadczonej usługi będziemy przygotowywać w ciągu 5 dni od daty zgłoszenia chęci podpisania takiego aneksu do Biura Obsługi Klienta (e-mail: bok@keratronik.pl lub telefonicznie 801 880 800). Opóźnienie w przygotowaniu aneksów dla klientów, którzy zgłosili się do nas od początku lipca, wynikało z konieczności przygotowania zmian w Umowie i Ogólnych Warunkach Umowy przez kancelarię prawną, za które wszystkich przepraszamy i jednocześnie informujemy że wszyscy, którzy czekają na takie aneksy otrzymają je do jutra.
  21. Szanowni Państwo, w imieniu firmy Keratronik miło mi Państwa poinformować, że pozytywnie przebiegły testy uruchomienia systemu ISR w krajach Unii Europejskiej. Od dnia 1 lipca 2014r. dla klientów Subaru usługa ISR jest świadczona na terytorium całej UE i polega na przyjmowaniu sygnałów alarmowych o wypadku i nieautoryzowanym holowaniu. W przypadku zdarzenia na terytorium RP realizowana jest procedura powiadamiania osób upoważnionych, policji lub służb ratunkowych w pozostałych krajach UE, procedura polega na powiadamianiu wyłącznie osób upoważnionych. Jeżeli chodzi o akceptowanie przez zakłady ubezpieczeń, urządzenia Combo ISR, jako drugiego zabezpieczenia, informujemy, że urządzenie Combo ISR posiada Ocenę Skuteczności wydaną przez PIMOT. Akceptowanie tego urządzenia, jako zabezpieczenia leży wyłącznie w gestii firmy ubezpieczeniowej. Firma Keratronik nie jest stroną w umowie pomiędzy Państwem a firmą ubezpieczeniową. W przypadku potrzeby podpisania aneksu do umowy wprowadzającego rozszerzenie terytorialne świadczenia usługi proszę kontaktować się z Biurem Obsługi Klienta Keratronik Link. Zespół Keratronik
  22. Nam również przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Głównym zadaniem obecnego systemu ISR jest ratowanie życia i zdrowia osób podróżujących pojazdem jak również innych użytkowników ruchu. Dodatkowa funkcja detekcji przemieszczanie się pojazdu bez stacyjki i funkcje antysabotażowe uniemożliwia w większości przypadków kradzież pojazdu. W opisanym przez Pana przypadku przed zdezaktywowaniem systemu ISR został wygenerowany alarm sabotażowy i Centrum Monitorowania zadziałało zgodnie z procedurami. Właściciel pojazdu został powiadomiony o sygnale alarmowym. Ale złodziej niestety uciekł pojazdem w ciągu kilkudziesięciu sekund.
  23. Może rozpocznę od pytania wiodącego w dyskusji: czy Keratronik obsługuje kradzieże pojazdu poza granicami RP? Nawet, jeżeli umowa mówi, że zabezpieczenie działa tylko na terenie RP i w standardzie nie ma roamingu, Keratronik może odnaleźć pojazd. Dopóki właściciel pojazdu nie poinformuje nas o zaginięciu pojazdu, automatycznego powiadomienia do Keratronik o kradzieży nie ma. Jednak, za każdym razem zgłoszenia faktu kradzieży pojazdu poza granicami RP do Keratronik telefonicznie na nr +48 22 380 15 22 przez użytkownika uruchamia proces włączania roamingu. Roaming udaje nam się włączyć w ciągu dnia w ok. 15 minut. Na żądanie klienta uruchamiamy wysyłanie sygnałów z pojazdu i możemy go zlokalizować. Do tej pory wszystkie skradzione pojazdy poza granicami RP, które posiadały monitoring Keratronik zostały odnalezione. Co do zagadnień ubezpieczeniowych, to rzeczywiście jedynie w PZU jest w OWU tak restrykcyjny zapis o wymogu monitorowania pojazdu poza granicami RP. Gothaer: cyt.: „dla pojazdów o wartości powyżej 200 000 zł - dwa urządzenia, jak w pkt 3 oraz dodatkowo urządzenie zabezpieczająco-lokacyjne typu GPS”. Compensa: cyt.: „pojazd o wartości powyżej 200.000 zł musi posiadać co najmniej dwa różne samodzielne zabezpieczenia (np. autoalarm, mechaniczna blokada skrzyni biegów) oraz urządzenie zabezpieczająco-lokacyjne z czynną funkcja monitoringu”. Warto czytać OWU przy wyborze ubezpieczenia, jednak nie jest to dla każdego, bo w wyżej wspomnianym PZU, trzeba dojść do ostatniego z §’ów OWU, to znaczy do: § 80 (słownie: paragraf osiemdziesiąt). Urządzenia Keratronik posiadają certyfikat PIMOT i są w wielu Towarzystwach Ubezpieczeń podstawą do otrzymania zniżki na ubezpieczenie AC, a nawet OC. Keratronik współpracuje z kilkoma ubezpieczycielami i możemy przygotować indywidualną ofertę ubezpieczenia ze specjalną zniżką dla odwiedzających forum. Indywidualny kontakt na adres: biuro@keratronik.pl Zamierzamy w najbliższym czasie rozszerzyć zakres usług dla posiadaczy urządzeń Keratronik, ale o tym w swoim czasie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...