Skocz do zawartości

jaki fotelik dla dziecka 9-36 kg


impreza555

Rekomendowane odpowiedzi

@Adi mieliśmy Deutera, tyle, że III i nie mogę złego słowa powiedzieć. A nie miał łatwo ;) 

 

Ale kupowałem dlatego, że wszystkie używane przez mnie plecaki (23l, 35l, 85l) są Deutera i po prostu pasuje mi ich system nośny.

 

Więc, przed wszystkim bym przymierzył z obciążeniem. Najważniejszy to system nośny. Reszta to didaskalia.

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, subleo napisał:

Więc, przed wszystkim bym przymierzył z obciążeniem. Najważniejszy to system nośny. Reszta to didaskalia.

 

W poniedziałek będę mierzył tego z Decathlona. 

System nośny jest bardzo ważny, ale dla mnie priorytet, to pozycja córki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

Dla potomnych :

kupiłem fotelik 9-36kg Sparco  do swojego auta - badziew straszny plastikowy twardy praktycznie bez regulacji ale wielki napis SPARCO na zagłówku jest czyli punkty do lansu są ;)

za to fotelik 9-36 kg od GB w aucie żony mogę polecić z czystym sumieniem - super wykonany, z regulacją wszystkiego, po skorupie i wadze czuć ze to kawał porządnego sprzętu . 

Pisałem tu kiedyś, Sparco jest przereklamowane, my odesłaliśmy bo jakość wykonania tragiczna. Dopłaciliśmy do Recaro i to zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kamul napisał:

@Adi Ja mam jakiś z lafumy, generalnie przy chodzeniu po Tatrach się sprawdził (bez ekscesów). Można także obadać.

Też mieliśmy dwie (zielona i czerwona). Całkiem wygodne, dzieciaczki też w nich zasypiały i nie narzekały... No poza momentami, gdzie chciały już wyjść :biglol:

 

Co do fotelików to już z pół roku będzie, jak kupiliśmy Kinderkraft Unity 15-36kg. Jest o tyle fajny, bo minimalnie, można przechylić do pozycji leżącej. Plus również za uchwyt na bidon, czy inną butelkę. W trakcie podróży dzieci nic nie narzekały, żeby było niewygodnie :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2022 o 14:02, subleo napisał:

@Adi mieliśmy Deutera, tyle, że III i nie mogę złego słowa powiedzieć. A nie miał łatwo ;) 

 

 

Dzięki wszystkim za porady. Deuter zakupiony, w marcu przejdzie chrzest :) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2022 o 12:30, Karas napisał:

Dla potomnych :

kupiłem fotelik 9-36kg Sparco  do swojego auta - badziew straszny plastikowy twardy praktycznie bez regulacji ale wielki napis SPARCO na zagłówku jest czyli punkty do lansu są ;)

za to fotelik 9-36 kg od GB w aucie żony mogę polecić z czystym sumieniem - super wykonany, z regulacją wszystkiego, po skorupie i wadze czuć ze to kawał porządnego sprzętu . 

A to mnie zbiłeś z tropu kolego... Napaliłem się na Sparco jak nie wiem a tu taka recenzja. Który model miałeś? Ja docelowo myślałem o SK800i ale 9-36 kg to za duża rozpiętość więc najpierw SK500 a potem SK800i no ale jak by to miała być jakaś lipa to trzeba odpuścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam besafe izikid x3, tylko RWF, ale regulowana odległość od kanapy ;)

Jestem zadowolony pomimo, że dość ciężko się wkłada dziecko (mały otwór w drzwiach, fotelik jest spory) ;) aaa... i to jest stage2 a nie taki uniwersalny do 36kg, wolałem mieć bardziej dopasowane do etapów rozwoju córki

 

https://8stars.com/pl/foteliki-samochodowe-0-18-kg-grupa-01/402-970-besafe-izi-kid-x3-i-size.html#/84-kolor-car_harmony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć, czy ktoś z Was posiada lub testował podstawkę Caretero Puma z isofix w Legacy IV? Czytam opinie i w wielu pojawiają się dwa zastrzeżenia:

- brak regulacji isofix, przez co w niektórych samochodach robi się duża przerwa między podstawką a oparciem kanapy

- duża szerokość podstawki utrudnia wpinanie pasa.

Czy te problemy dotyczą również Legacy? Zanim kupię chciałbym zasięgnąć opinii, żeby potem nie bawić się w odsyłanie. Chodzi o tą podstawkę:

image.jpeg.6f3c85757e4a7e198fee91cc698a240f.jpeg

A może cały ten isofix w podstawce to zbędny gadget? Córka zbliża się do granicznego wzrostu, ale w zwykłym foteliku w kurtce zimowej jest jej już ciasno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrezygnowałem z podstawki, fakt że już przekroczyła wymagany wzrost jakoś w kwietniu, ale do września jeszcze jeździła w foteliku.

Ja z założenia zawsze każę ściągać kurtkę, bo pas ma trzymać dziecko, a nie warstwę puchu, uniemożliwiając ewentualne wysunięcie się spod pasów, czy przynajmniej luz co może powodować większe obrażenia, a w przypadku dziecka uszkodzenia stawów, czy złamań kości.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wyrastając z fotelika do 18 kg można by przesadzić dziecko na poddupnik<_< czyli zastąpić nim fotelik 9/15-36 kg.

Swoją drogą ten limit 36 kg jest dla mnie chory, moja córka przekroczyła tę wagę w wieku gdzieś 7,5 lat, czyli według przepisów mogłaby jeździć bez fotelika, nie chce myśleć co działoby się z ciałem 7-8 latka podczas kolizji, a już w ogóle uderzenia bocznego

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, B-52 napisał(a):

A jaki są graniczne parametry dziecka, żeby przejść z fotelika na ten poddupnik?

Dzieci o wzroście poniżej 150 cm muszą korzystać z fotelika aż do momentu, w którym osiągną pełnoletność. Wyjątkiem jest jazda taksówką bądź środkiem komunikacji zbiorowej, a także sytuacja, gdy małoletni nie mieści się już w foteliku i waży powyżej 36 kg. Co ważne, dziecko w foteliku musi być dodatkowo przypięte pasami bezpieczeństwa. Wysokość pasa należy ustawić tak, by przechodził przez bark, a nie szyję.

Przepisy dopuszczają przewożenie dzieci w samochodzie na podstawce, jeśli ich waga przekracza 25 kg, ale nie przekracza 36 kg.

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, QQ napisał(a):

Przepisy dopuszczają przewożenie dzieci w samochodzie na podstawce, jeśli ich waga przekracza 25 kg, ale nie przekracza 36 kg.

Fajnie wiedzieć, wydało mi się że było można już po wyrośnięciu z tego do 18 kg.

Jak kojarzę obecnie też foteliki według normy i-size nie posiadają tej kategorii wagowej, jedynym kryterium granicznym jest wzrost, też łatwo je rozpoznać po tym że te plastkowe elementy po których prowadzone są pasy są koloru zielonego

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...