Skocz do zawartości

Łączniki stabilizatora


tedimy99

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki jakiej firmy kupujecie łączniki stabilizatora do swoich SUBARU , i ile Wam średnio wytrzymują? Pytam dla tego , ponieważ po roku od wymiany coś zaczęło stukać delikatnie z tyłu w moim Legacu i jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się ,że łączniki po prostu się rozsypały. Nie pamiętam jakiej firmy były ale kosztowały około 90pln za sztukę i wytrzymały może 30kkm. Czy to norma i jakie teraz kupić? Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meyle z serii HD. - 3 lata gwarancji, a i po wzięciu w rękę wyglądają o wiele, wiele solidniej niż OEM, który padł mi po 30kkm i Febi-Blistein, który odesłałem do producenta po 15kkm. Minus tych Meyle to ciężka dostępność. I jest też jeszcze opcja kupowania najtańszego, chińskiego badziewia po 25zł - jak się posypie po 10kkm to nie będzie szkoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z przodu KAMOKA od ok 500km, a z tyłu SWAG od ok 3000km. Przednie po ok. 25zł, a tylne po 50zł. Nastała cisza. Jak kupiłem auto to tylne wyglądały tak (odciąłem je szlifierką):

post-13195-0-53289700-1382816820_thumb.jpg, nie wiem co za firma ale przeguby rozbite a łączniki urwane. Z przodu ktoś założył poliuretany połączone takim prętem fi 8mm w kształcie "8" ale też się wyrobiły.

Przy moim przebiegu rocznym około 10kkm myślę, że trochę na tych tanich pojeżdżę.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępne bez problemu w sklepach motoryzacyjnych. Szukał mi kolega czegoś przystępnego cenowo, montują to na warsztacie bo nie każdy chce mieć górną półkę cenową - klient ma wybór. Wymieniałem sam. Przód z kanału to 20 min roboty (nie trzeba ściągać kół). Gwarancja - hmm... nie pytałem, polegałem na opinii kolegi, który siedzi w sklepie w dość dużym warsztacie u nas.

Edytowane przez Paweł951
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię temat :).

 

Zastanawiam się co macie u siebie w imprezach przy utwardzonych zawieszeniach i grubszych stabilizatorach. 

Mam aktualnie w hawku Eibacha Pro Kit, Ultra SR i stabilizatory Eibacha 23mm przód i 24mm tył. Łączniki zostały seryjne i z tyłu już mi 2 razy strzelił. Zastanawiam się więc co takiego włożyć, żeby pojeździło dłużej. Jest wiele opinii i zdań, więc chciałem zapytać tych, co jeżdża na podobnym zawieszeniu.

Można kupić mocne zestawy za tysiąc plnów, tylko czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Można kupić mocne zestawy za tysiąc plnów, tylko czy to ma sens?

Nie ma sensu zupełnie , to tylko łącznik , można kupić za ok 120 zł zamiennik aluminiowy , albo zamontowac z Audi/VW  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Można kupić mocne zestawy za tysiąc plnów, tylko czy to ma sens?

 

Nie ma sensu zupełnie , to tylko łącznik , można kupić za ok 120 zł zamiennik aluminiowy , albo zamontowac z Audi/VW

Edwin, jak masz takie na stanie, to może byś mi od razu zamontował :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Można kupić mocne zestawy za tysiąc plnów, tylko czy to ma sens?

 

Nie ma sensu zupełnie , to tylko łącznik , można kupić za ok 120 zł zamiennik aluminiowy , albo zamontowac z Audi/VW

Dokładnie, ja mam z VW i jest OK! Cena? Chyba 20zł Edytowane przez SOpEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie, ja mam z VW i jest OK! Cena? Chyba 20zł

 

rozwińcie temat tych zamienników z VW?

od czego to podchodzi przód/tył?

 

Przód od A6 pasuje na tył do Imprezy GC/GD (ex. STi). Trzeba tylko kupić prawy i lewy  ;)

Edytowane przez elmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja ostatnio stosuję łączniki CTR

 

Proszę Cie ….. chińskie g…. . jeśli oem konczyło sie tak szybko , to znaczy że amortyzatory lub inne elementy zawieszenia miałeś zużyte a to wpływa na przebieg . Choćbyś sie tu krajał i "dawał rękę " nigdy w to nie uwierzę że CTR jest lepszy od OEM .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja ostatnio stosuję łączniki CTR

 

Proszę Cie ….. chińskie g…. . jeśli oem konczyło sie tak szybko , to znaczy że amortyzatory lub inne elementy zawieszenia miałeś zużyte a to wpływa na przebieg . Choćbyś sie tu krajał i "dawał rękę " nigdy w to nie uwierzę że CTR jest lepszy od OEM .  

 

 

OE łaczniki kończyły się szybko od przebiegu ok 60kkm. Wcześniej zgłaszałem stuki w ASO i w wyniku tego przez jakiś czas była cisza ;)

Raczej nie sądzę, abym już wtedy miał zużyte inne elementy zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...