Skocz do zawartości

III Forumowa Subariada - Rumunia


Izotom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jedziemy! :yahoo:

 

Super wiadomość.

 

Mam prośbę (w imieniu Justi i Miłosza) do Ciebie oraz innych, załóg, które mają "zaległości" w tabelce o uzupełnienie danych.

 

Chodzi głównie o ostateczne określenie ilości osób w załogach oraz rodzaju pokojów, które Miłosz będzie rezerwował dla nas, ale także nicków na naklejkach oraz koszulkach.

 

Jeśli ktoś nie chce umieszczać niektórych danych publicznie w tabelce, to proszę o przesłanie na maila Justi.

 

Zbierzmy się, i będziemy mieli to z głowy, a wtedy pozostanie nam tylko odliczanie dni do wyjazdu. :yahoo: (zostało jeszcze tylko 56) :yahoo:

 

Tym bardziej, że w przyszłym tygodniu nie będzie Foruma :( , więc kontakt będzie utrudniony.

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ładnie grają, a tak z innej beczki to czy można gdzieś w Internecie sprawdzać czy przejezdna jest trasa Transalpin ?

P.S.

Znalazłem taka stronke www.transalpin.biz i od razu sobie przypomniałem ze mam lek wysokości :)

Edytowane przez sebekian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na północną stronę:

http://jurnalul.ro/webcam/balea-lac-transfagarasan-170.html

Jak biało i nic nie jeździ, to tunel zamknięty.

Na górnej stacji kolejki jest jeszcze kamerka z widokiem na schronisko

 

I coż z tego, kiedy Ty piszesz o transfogarskiej a tutaj pytają o transalpinę??  :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodze, z uwagi na to, że zebrała się nas duża ekipa (35 osó B), rzekłbym tłum, tumult, impreza masowa, rzesza, armia, najazd Polaków na Rumunię itd... są duże problemy z noclegami. Od 2 dni siedzimy na mailu i telefonie i niemal wszędzie mamy odpowiedzi typu - nie ma miejsc. Na dzień dzisiejszy udało się nam znaleźć 2 z 4 noclegów w pensjonatach, które spełniaja warunki czyli

- rozsądna cena

- wolne miejsca

- sensowny rozkład osób w pokojach.

Oczywiście szukamy dalej, ale mam pytanie - pilne i ważne:

- jeśli nie znajdziemy noclegów wg. planu albo po małych modyfikacjach planu (to juz na mojej głowie) to czy mamy ewentualnie szukać noclegów w wyższym przedziale cenowym (30-40E) od osoby, czy to już za dużo?

Oczywiście tu też dostępność jest kiepska. Musicie być zatem przygotowani, że na części noclegów będziemy musieli się podzielić na 2-3 noclegownie. Ales klar?  B)

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ogarniemy. Jak nie ogarniemy to wtedy będą dodatkowe namioty, a żeby nikt nie miał czasu i sił narzekać zrobimy nocne jazdy terenowe do upadłego  :evil2:

 

Od razu pytanie - mamy już prośby o zaliczki na część noclegów, za chwilę będziemy robić koszulki, za kilka dni będziemy tez znać wszystkie ceny każdego z noclegów. Ponieważ w każdym z pensjonatów nie będziecie się rozliczać indywidualnie tylko przez nas, bo tak jest znacznie wygodniej to jak chcecie:

a) zbieramy na koszulki i zaliczki na noclegi teraz, resztę w Rumunii każdorazowo przy noclegu (dla nas najwięcej zamieszania, problemy z rozliczeniem gdzie ile zaliczki itp. :unsure: )

B) zbieramy na koszulki i zaliczki na noclegi teraz, resztę w Rumunii ale na raz, w pierwszy dzień (wygodna logistyka, ale trochę boję się wozić po Rumunii np. 10 tyś w gotówce.).

c) zbieramy na koszulki i całość na noclegi teraz, i na miejscu w Rumunii już Was żadne rozliczenia nie obchodzą (dla nas najwygodniej, bo popłacimy część przelewami, a na miejscu resztę wypłacamy sobie z bankomatów, żeby nie wozić sterty kasy)

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milosz jak się nazywa ten twój czajnik na patyki ?

 

To si nayzwa Kelly Kettle. Jest na allegro i nie tylko. Przestrzegam przed kupowaniem aluminiowych, tylko te stalowe z neirdzewki są trwałe. Ja mam 1,1 litra, fajne są też 1,5l.

O tutaj: http://sklep.arizzon.com/kuchnia/1270-czajnik-aluminiowy-base-camp-kelly-kettle.html

 

A tutaj jest promocja na ciekawe stoliki:

http://www.sklep-presto.pl/product-pol-35245-Stolik-turystyczny-Arizona-S-Rockland.html

 

Mam 2 takie stoliki, nie powalają solidnością, trzeba się z nimi delikatnie obchodzić ale stosunek cena/jakość a także parametry obiętości i wagi są doskonałe.

 

Gdyby ktoś coś jeszcze zamawiał w tym sklepie "www.sklep-presto.pl" to na hasło "przygody4x4" dostaniecie 5% rabatu. Podobnie w sklepie www.expedycja.pl

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że idea Miłosza znana z II Subariady pt. " Damy radę "  ( wiecznie żywa  ;) )  pozwoli nam cieszyć się z każdej chwili spędzonej w Rumunii  :)

Stasiu, na wszelki wypadek zaopatrz się w odpowiednią liczbę opon i trytytek ;):biglol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...