Skocz do zawartości

III Forumowa Subariada - Rumunia


Izotom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Znając opinie dotychczasowych uczestników subariadowych wypraw oraz pamiętając nasze rozmowy na CB podczas wędrówki po Krymie, zaczynam wątek dotyczący zapisów na III i IV Forumową Subariadę.

 

Pomysł jest taki:

III Subariada w okresie weekendu majowego, kierunek Rumunia

IV Subariada w okresie letnich wakacji, kierunek Armenia i Gruzja

 

Sprawa jest o tyle pilna, że chcąc skorzystać z usług Miłosza, którego profesjonalizm i znajomość odwiedzanych miejsc (o cierpliwości do nas i zrozumieniu naszych potrzeb nie mówiąc) sprawiła na wszystkich uczestnikach duże wrażenie, musimy do końca listopada tego roku zadeklarować chęć uczestnictwa w/w wyprawach.

 

Wszystkim niezdecydowanym, bojaźliwym ;) bądź niedowiarkom polecam wątki dotyczące I i II Subariady. Myślę, że zawarte tam materiały pomogą podjąć Wam decyzję.

 

Osobiście bardzo polecam!

 

Listy:

 

III Subariada w okresie weekendu majowego, kierunek Rumunia

0. Miłosz

1. beren idzie na całość

2. Subary

3. cart

4. przemekka całą rodziną więc 4x4

5. muka

6. mariuga Forester XT, 2 osoby

7. Jastazen

 

IV Subariada w okresie letnich wakacji, kierunek Armenia i Gruzja

0. Miłosz

1. IzoTom (2 osoby) do 20 dni

2. tzd ale na do 20 dni

3. marhof

4. rezerwacja bo nie chcą ryzykować

5. Sebekian póki co

6. MUrsus nawet na 3-4 tygodnie

7. Kubuś też na 20 dni ale po 5 lipca

8. Urabus tez na 20 dni ale po 5 lipca i tak żeby wrócić jeszcze w lipcu

9. Gal Anonim ale solidny

10. Dyrekcyjny ogon

Edytowane przez Aga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jeśli tylko czas pozwoli (a w związku z pewnymi zmianami, które mi się w życiu szykują [nie, nie ślub, ani nie dziecko] to może być trudne do przewidzenia na ten moment), to byłbym chętny na IV.

 

III Subariada w okresie weekendu majowego, kierunek Rumunia

1.

 

IV Subariada w okresie letnich wakacji, kierunek Armenia i Gruzja

1. IzoTom (2 osoby)

2. tzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

rozumiem że Gruzja i Armenia to grubsza sprawa - jak długi miałby to być wypad? Chodzi mi o orientacyjny czas: 2 tygodnie czy już bliżej 3 ? Edit: zresztą nieważne... co tam!

 

III Subariada w okresie weekendu majowego, kierunek Rumunia

1.

 

IV Subariada w okresie letnich wakacji, kierunek Armenia i Gruzja

1. IzoTom (2 osoby)

2. tzd

3. marhof

 

 

 

A Rumunia to miałaby być śladami I Subariady czy jakieś nowe elementy? :D

Edytowane przez marhof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumunia, jak pokazała Aga, jest do przejechania przez Outback'ii. Niestety Legacy całkowicie uniemożliwia wjazd na połoniny i nocleg na 2000 metrów z pięknymi widokami więc sam rozumiesz: jawna dyskryminacja ;)

Co do Gruzji to, wg Miłosza, jest też do zdobycia przez Outback'i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rumunii fabrycznym Forkiem II generacji (nie wiem ile dokładnie to ma prześwitu) wyrównywałem czasem rumuńskie drogi skrzynią biegów i wydechem, a płyta pod silnikiem służyła za sonar przy podczas pokonywania błota i niektórych kałuż... :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Gruzji to, wg Miłosza, jest też do zdobycia przez Outback'i.

Potwierdzam, Miłosz mi mówił, że dałabym radę :mrgreen:

 

Tak że Outbackiem jak najbardziej można pojechać :)

 

W Rumunii fabrycznym Forkiem II generacji (nie wiem ile dokładnie to ma prześwitu) wyrównywałem czasem rumuńskie drogi skrzynią biegów i wydechem, a płyta pod silnikiem służyła za sonar przy podczas pokonywania błota i niektórych kałuż... :biglol:

A było sucho przecież ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leon, już przy drugiej Subariadzie była o tym dyskusja i jak się zakończyła to wiadomo...

 

Nic nie stoi na przeszkodzie zorganizować wyjazd dla Subaru z normalnym zawieszeniem. Potrzebny jest tylko organizator takiego wyjazdu i odpowiednia ilość chętnych, Miłosz deklarował, że taką wyprawę również może poprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leon, jesli Tobie bardzo zależy zawsze możesz podnieść Legasia na zawiasie. Czy warto, to kwestia podsumowania wyjazdu. Widziałem wczoraj zdjęcia z wyjazdu do Armenii i Gruzji i wg mnie warto: przepiękne tereny i spotkanie z 4-wiecznymi zabytkami i intrygującą kulturą oraz ciekawą historią. Ten wyjazd trwał 23 dni.

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Gruzji i Armenii czy wiadomo już (choćby w dużym przybliżeniu) jak długo potrwałaby taka wyprawa. Nie ukrywam, że bardzo mnie to kusi, bo sam chyba nie odważę się tam wybrać, ale nie wiem czy będę w stanie wygospodarować tyle czasu.

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Gruzji to, wg Miłosza, jest też do zdobycia przez Outback'i.
] Przed wyjazdem do Gruzji podniosłem OBKa o 3 cm. Dało to większą pewność podczas jazdy po nierównościach. Jednak polecam płytę pod silnik/skrzynię oraz dyfer. Mój brak doświadczenia offroadowego spowodował urwanie wydechu przy wyjeżdżaniu ze strumyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nic nie stoi na przeszkodzie zorganizować wyjazd dla Subaru z normalnym zawieszeniem. Potrzebny jest tylko organizator takiego wyjazdu i odpowiednia ilość chętnych, Miłosz deklarował, że taką wyprawę również może poprowadzić.

 

Proponuję Peloponez.Raz byłem ,temat rzeka.Krajobrazy,dzikie góry Sparty,dzika przyroda,starożytne zabytki,cudowne dzikie plaże ciągnące się kilometrami,najlepsze na świecie cytrusy i oliwki.Chętnie wybrałbym się jeszcze raz i wszystkim polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długo potrwałaby taka wyprawa

23 dni najprawdopodobniej, jak sądzę jest to czas liczony od granicy ;)

 

Przed wyjazdem do Gruzji podniosłem OBKa o 3 cm.

Po Rumunii też bym tak zrobiła jadąc gdziekolwiek z Miłoszem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rumunii fabrycznym Forkiem II generacji (nie wiem ile dokładnie to ma prześwitu) wyrównywałem czasem rumuńskie drogi skrzynią biegów i wydechem, a płyta pod silnikiem służyła za sonar przy podczas pokonywania błota i niektórych kałuż... :biglol:

A było sucho przecież ... :P

 

:)

post-10084-0-72424500-1381057639_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stylem Agi, w pierwszym poście aktualizuję listę załóg i teraz poniżej podaję już zaktualizowaną:

 

III Subariada w okresie weekendu majowego, kierunek Rumunia

1.

 

IV Subariada w okresie letnich wakacji, kierunek Armenia i Gruzja

1. IzoTom (2 osoby)

2. tzd

3. marhof

4. rezerwacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23-26 dni to trochę za długo jak na mnie :(.

Wiadomo, że chociażby z racji odległości taka wyprawa musi trwać i pewnych rzeczy się nie przeskoczy.

 

W moim przypadku jak nie pracuję to nie mam dochodu, a pomijając koszty wyprawy są jeszcze inne zobowiązania.

 

W takim razie muszę poważnie rozważyć (czyli przekonać moją ładniejszą połowę :biglol: ) majówkę bo jest bardziej w moim zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...