Skocz do zawartości

służbowy dupowóz jaki? 911, m3, s5, rs4, c63, inny ?


beben

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, ThorG. napisał:

"i cały w ogóle pięęękny widok będzie" ;)

ja się konkretnie przymierzam do kocurowarych (chyba nie omawianych w tym topiku), i może się przełamię, żeby się pochwalić

na razie podziwiam Kolegę, i że na tych letnich oponach....

Typowe.... wózek za milion a opony letnie i 3 mm... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tsunetomo napisał:

Typowe.... wózek za milion a opony letnie i 3 mm... ;)

 

nie powiem miałem stresa ale na szczęście pogoda była łaskawa. Całą drogę bezchmurne niebo i na plusie. Dziś już nie byłoby tak różowo bo sypie :) O tym że jest na letnich dowiedziałem się stosunkowo nie dawno, chwilę zajęło zorganizowanie opon a potem okazło się że serwis jest zamknięty z powodu karnawału w Kolonii i nie było opcji żeby im to dostarczyć. No nic, udało się, teraz już jest na fantastycznych zmowych laczkach 285mm, co zapowiada mniej więcej tyle samo trakcji co na letnich ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, beben napisał:

 

nie powiem miałem stresa ale na szczęście pogoda była łaskawa. Całą drogę bezchmurne niebo i na plusie. Dziś już nie byłoby tak różowo bo sypie :) O tym że jest na letnich dowiedziałem się stosunkowo nie dawno, chwilę zajęło zorganizowanie opon a potem okazło się że serwis jest zamknięty z powodu karnawału w Kolonii i nie było opcji żeby im to dostarczyć. No nic, udało się, teraz już jest na fantastycznych zmowych laczkach 285mm, co zapowiada mniej więcej tyle samo trakcji co na letnich ;) 

Głupie pytanie, to ma napęd na 4 czy na tył? Piękny, oryginalny samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kombinowany ten napęd. Przez większość drogi jechałem 100% rwd a w momencie gorszej przyczepności bądź mniejszej prędkości dorzuca przód. Na razie max który zaobserwowałem na monitorze to 40% przód 60 tył.

Zobaczymy jak to działa na śliskim ale nie spodziewam się cudów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie mylę to działa to troche jak Xdrive w BMW ? Masz klasycznego ZF do którego na końcu odkręconego jest sprzęgło.Krotki wał idzie bokiem skrzyni do otwartego dyfra w misce olejowej pod silnikiem a przod sie dołącza przy wykryciu ślizgu.

BTW a jak oceniasz skrzynie moim zdaniem ZF jest boski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, turdziGT napisał:

O ile sie nie mylę to działa to troche jak Xdrive w BMW ? Masz klasycznego ZF do którego na końcu odkręconego jest sprzęgło.Krotki wał idzie bokiem skrzyni do otwartego dyfra w misce olejowej pod silnikiem a przod sie dołącza przy wykryciu ślizgu.

BTW a jak oceniasz skrzynie moim zdaniem ZF jest boski.

Jeżeli to dla Ciebie nie problem, możesz mi opisać jak są rozwiązane napędy w RS4, tak ogólnie, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GREGG napisał:

W Audi może być quattro (torsen), haldex albo quattro ultra. W Maserati pewnie jakiś wynalazek od Fiata wstawili :P

Dokładnie moze byc Haldex z poprzecznymi silnikami , Quattro ultra to tak na prawde haldex z podłużnymi silnikami w budzie a4 lub Q5 , Torsen w dużych typu a6 czy S4 i Crown Gear w RSach ale tych bez haldexa czyli RS 4,5,6,7 

 

 

 

No i jak jak tam Beben opisz cos :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultra Quattro to chyba nie haldex, w nowym Q5 to jest tak, że rusza na 4 koła i jak czuje, że jest ok, to rozłącza tył takim wałkiem. Jeździmy takim nowym Q5 i chyba tak tam jest. Może się mylę. Jak tak to przepraszam. W każdym razie w poprzednie Q5, które mieliśmy z Torsenem, na śniegu wg. mnie jechało lepiej.  W nowym można zauważyć jak rozłącza napędy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast centralnego dyferencjalem mechanicznego jest sprzęgło elektromechaniczne a wiec zasa działania jak w haldex 

 

 

ALEX ma A4 Allroad trzeba by jego zapytać jak to w praktyce działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, turdziGT napisał:

Dokładnie moze byc Haldex z poprzecznymi silnikami , Quattro ultra to tak na prawde haldex z podłużnymi silnikami w budzie a4 lub Q5 , Torsen w dużych typu a6 czy S4 i Crown Gear w RSach ale tych bez haldexa czyli RS 4,5,6,7 

 

 

O nie wiedzialem, zawsze od A4 byl torsen (jesli to byla wersja quattro), od ktorej budy b8, czy b9 dawali Quattro ultra? Czyli co teraz kupujac A4 inne niz S4/RS4 dostajemy rozlaczany naped?

Edytowane przez Korton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Korton napisał:

Czyli co teraz kupujac A4 inne niz S4/RS4 dostajemy rozlaczany naped?

Obecnie tak.

Choć ALEX ma i nie narzeka:P

 

3 godziny temu, GREGG napisał:

W Maserati pewnie jakiś wynalazek od Fiata wstawili :P

Jakieś Pandy są 4x4:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...