Skocz do zawartości

Co wybrać 2.5 wrx czy 2.0 sti


Marcin B.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Loucyphre, świetnie to może lekka przesada - był duży problem z ukończeniem rajdu Polski przez te CTRy

 

Akurat Rajdu Polski nie miałem na myśli tylko lokalne szybsze kręcioły ;-) W porównaniu do mocniejszych 4 napędówek nie odstawały prawie wcale, toteż gadanie, że takim CTR'em sie nie da jest również lekką przesadą. Ja tam za "plebejskim" napędem FWD nie przepadam, ale "da sie" szybko pojechać. Pamiętasz slajdy "Bronkowozu" na jakimś track Day'u ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był duży problem z ukończeniem rajdu Polski przez te CTRy

 

Na Polskim rzeczywiście zwias nie podołał, ale np. na Bałtyku Paweł Stefanicki nie dał szansy ośkom i dalikatnie podgryzał Lancery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osoba w US
ze w jezdzie miasto-trasa 50/50 wychodzi mu systematycznie 8.5/100km

Milek, a to nie będzie trochę tak, że u nich miasto może nie równac sie naszym korko, a trasa to będzie jazda na tempomacie i to z prędkością 60mph?

 

Myślę, że trzeba by to uwzglednić w rachunkach... Mi moja 2.2 w drodze powrotnej z reichu spaliła średnio 8.5 l/100km, przy dystansie prawie 1000 km, z czego 300 po niemieckich autostradach, reszta w Polsce NOCĄ ...

U nas nijak nie mogłem zejść poniżej 10 l/100 km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 8.5 litra na 100km w Civicu Si to malo realne. Auto z 200 konnym silnikiem to nie perpetum mobile. Przykladowo w tym tescie, spalanie srednie wyszlo im ~10.1 l/100km http://www.edmunds.com/insideline/do/Drives/LongTerm/articleId=109422

Dla porownania Legacy GT (2.5 turbo, 250hp) srednio spalila im ~11.6 l/100km http://www.edmunds.com/insideline/do/Drives/LongTerm/articleId=103180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewna osoba w US takze posiada to auto i zapytalem jak jest ze spalaniem juz po dotarciu, koles odpowiedzial, ze w jezdzie miasto-trasa 50/50 wychodzi mu systematycznie 8.5/100km !!!

 

Ale weź pod uwagę jak się w stanach jeździ na co dzień. Ciota drogowa z avatara Owoca razem z kapelusznikiem niedzielnym kierowcą emerytem, to super ekspres w porównaniu do przeciętnego tempa jazdy za wielką wodą. Więc sugerowanie się ile tam komuś pali, może być trochę niemiarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek jak na 5 tym biegu przyspieszasz z 30mph z gazem w podłodze to też pali troszkę ;-)

 

Najwięcej to wypali kierowca. Pewnie z pół paczki mu pójdzie, nim się ropędzi do szaleńczych 60mph. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milek, a to nie będzie trochę tak, że u nich miasto może nie równac sie naszym korko, a trasa to będzie jazda na tempomacie i to z prędkością 60mph?

 

Te 8.5 litra na 100km w Civicu Si to malo realne. Auto z 200 konnym silnikiem to nie perpetum mobile. Przykladowo w tym tescie, spalanie srednie wyszlo im ~10.1 l/100km

 

Ciezko mi na to odpowiedziec bo to nie ja mowilem tylko powtorzylem. Kilka razy pisalem z wlascicielem tego Si na PW i wydaje mi sie, ze nie mialby powodow zeby klamac tym bardziej, iz wie ze mam takie samo auto i pisalem zeby nie walil w chu.... tylko mowil prawde :roll:

Z drugiej strony mi takze ciezko w to uwierzyc, moj diesel pali zimą 9 w miescie na krotkich odcinkach (przewaznie na zimnym silniku), latem pali 8 a tutaj tak jak pisal Kuba 200PS i 8.5 litra srednio :roll: Tak samo racje ma Goldenarts

Chlopaki na forum Type-R pisza, ze CTRy pala im 11 w miescie przy normalnej jezdzie aczkolwiek szybszej niz 99% innych pojazdow (i ponoc sa to wieksze miasta jak Wawa) Jedna osoba napisala, ze przy jezdzie na torze caly czas powyzej 6k.rpm przy nieustannie wlaczonym i-VTEC, CTR spalil mu tylko 17/100. Omawiane spalania wydaja mi sie troche dziwne jak na takie moce i takie osiagi ale powtarza to samo duzo osob wiec cos w tym chyba musi byc

 

Co do rajdowych zalog CTR to jest ich troche np. Stefanicki

http://rajdy.elpigaz.com/index.php?pds=galeria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, zobaczymy wkrotce jak to z tym jest ale z gory obiecuje, ze powiem prawde ;)

Tak swoja droga to bardzo ciekawy artykul zamiesciles o Si. Spodobal mi sie ten cytat: "But most impressive? This Honda averaged 67.5 mph in the slalom, essentially the same speed as the Dodge Viper SRT10's 67.6 mph." :twisted:

Poza tym znalazlem porownanie z Golfem V GTI i minimalnie ale jednak Honda wygrywa Overall 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael jeżeli twierdzisz, że Paweł jeździ "na dojechanie" to proponuję obejżeć kilka filmów z jego strony np:

-wyścig górski w Sopocie 2003

-wyścig górski w Sopocie 2002

-Rajd Barum

-Rajd wisły 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak te predkosci sie maja do 1/4? Bo to i szybkie i jechac moze?

A w ogole to ten watek zboczyl w jakies off topiki o Hondach. I w wodatku morderca bierze w tym czynny udzial. HA HA HA!

DO OFF TOPA Z TYM!

 

Arno, wypomne Ci to przy najblizszej okazji :twisted:

To forum ma to do siebie, ze mozna porozmawiac na rozne tematy nawet w niewlasciwym do tego temacie. Czasem jest to meczace gdy rozmowa schodzi juz na tematy nie majace nic wspolnego z motoryzacja i sa bardzo dlugo drazone ale w tym przypadku rozmawiamy takze o samochodach, rajdach, kierowcach.....

Uwazam, ze pod tym wzgledem mamy rewelacyjnych moderatorow, ktorzy nie zamykaja tematow, nie daja za to ostrzezen itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...