Skocz do zawartości

Jakie urządzenie do nawigacji wybrać?


paul_78

Rekomendowane odpowiedzi

Coś z średniej półki Garmina, zapłacisz około 600-800 złotych. Jak dobrze trafisz to dostaniesz dożywotnia aktualizacje map za darmo. Wychodzą kilka razy do roku. Dokładność w tej chwili i w Polsce bardzo dobra. Używam od trzech lat, robiąc po Europie około 50 tys kilometrów rocznie.

 

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co możecie polecić - potrzebuję nawigacji na Europę, urządzenia bez zbędnych bajerów, tzn. ma służyć tylko jako mapa, bez żadnych odtwarzaczy, telewizorów, kamer cofania itp. Najlepiej, żeby nie kosztowało fortuny. Jaki sprzęt + program wybrać?

musisz sobie zadać konkretne pytania takie jak:

czy tylko do jazdy po europie ? jeśli tak to koniecznie oryginalna mapa bez piractwa bo w innych krajach możesz być kontrolowany i jeśli nie będziesz miał licencji to możesz nawet do wiezienia trafić.

czy markowe z płatnymi mapami czy " no brand " z darmowymi mapami ? jeśli markowe to tylko garmin i tom tom bo maja dobre mapy europejskie jeśli nie markowy to jakiegoś larka za 200 zł + darmowa mapa europy iGo i heja do przodu bez obaw podczas kontroli w obcym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie faworytem jest tomtom. Ma najczytelniejszy dla mnie interface. W Polsce czasem są problemy, ostanio już jest znacznie lepiej niż kiedyś, a na zachodzie jest super. I co dla mnie przynajmniej jest bardzo ważne : mało gada. Nie lubie jak mi nawigacja non stop coś nawija.

Garmina kiedyś używałem jeżdżąc po Francji i też było ok. Ja bym jednak jeszcze raz kupił tomtoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu kupiłem MIO (mapy mają bodajże Navteq) z mapą 44 krajów Europy i dozywotnią darmowa aktualizacją za około 500zł. Dokłądnośc oceniam bdb - tylko chwilę trwało zanim przestawiłem się z przyzwyczajeń z obsługi AutoMapy przez ostatnie 6 lat. Wg ich strony promocja ta trwa nadal http://eu.mio.com/pl_PL/aktualizacja-map.htm?utm_source=homepage&utm_medium=hero&utm_campaign=lmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jakiegoś smartfona z GPS i wystarczą Ci mapy na: Austria , Croatia , Czech Republic , Germany , Hungary , Liechtenstein , Poland , Slovakia , Slovenia , Switzerland, też z darmową i dożywotnią aktualizacją, to rozważ ofertę:

http://www.sygic.com/en/android:buy-now za 30EUR.

Ja używam od pół roku i jestem zadowolony. Za granicą sprawdzona jedynie w DE i też bez zarzutu ;-)

Zresztą na ww stronie zobacz też inne konfiguracje.

PZDR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu kupiłem MIO (mapy mają bodajże Navteq) z mapą 44 krajów Europy i dozywotnią darmowa aktualizacją za około 500zł. Dokłądnośc oceniam bdb - tylko chwilę trwało zanim przestawiłem się z przyzwyczajeń z obsługi AutoMapy przez ostatnie 6 lat. Wg ich strony promocja ta trwa nadal http://eu.mio.com/pl_PL/aktualizacja-map.htm?utm_source=homepage&utm_medium=hero&utm_campaign=lmu

Też kupiłem Mio i jest ok. Tylko ekran dotykowy jakby z opóźnieniem działał ale już się przyzwyczaiłem. Używam w Norwegii, lektor ma problem z wymawianiem ulic itp. Poza tym spoko.

 

Send with my HTC Sensation XL

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie, odkopuje bo nie chcę otwierac niepotrzebnie nowego wątku.

 

Moje wymagania do nawigacji:

1) 7" - będzie zabudowana w daszek

2) Wejście na kamere cofania (obecnie mam Wifi i troche za dużo zachodu z tym jest)

3) BT - głośno mówiący, dobrze by było gdyby miał a2dp

4) załączenie nawigacji automatyczne po pojawieniu się zasilania

 

To co do tej pory oglądałem:

1) Navroad Leeo S6 - ma wszystko, oglądałem w sklepie, sprawiała dobre wrażenie, minusem jest cena 870 z Automapą. Po mimo tego to jest faworyt

2) PEIYING PY-GPS7011 - Nie ma pewności co do automatycznego włączania się. Cena wyjsciowa jest atrakcyjna w porównaniu ze specyfikacją

3) ALGA AN76 - Ma wszystko, nawet mapy(pewnie kiepskie) ale nie widziałem na żywo. Może to byc dobra alternatywa dla NavRoad

4) jest też Garmin dēzl™ 760LMT. Jest świetny ale niestety drogi..... 1400 zł. 

Czy mieliście do czynienia z taką lub inna nawigacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wymagania nie są proste do spełnienia, ale ja zdecydowanie wolę używać telefonu do nawigacji a z funkcji podstawowa, to kontakt z siecią i aktualizacja informacji o ruchu. Na telefonie mam Automapę, Google maps, Here+, Navigona, apple maps, Navieksperta i kilka programów do obsługi map rastrowych. To pozwala wybrać odpowiednie rozwiązanie. Szczególnie cenię systemy informacji o korkach Googla i Automapy, ale navigon i Naviexpert też robią. Do tego Yanosik i Rysiek. Związanie się z jedną mapą to spore ograniczenie. Mialem dwie nawigacje 7" i jako zestaw głośnomówiący były fatalne. Uzywałem też tebletu, lecz większy telefon wystarcza. Ideał dla mnie to jednak mocny tablet 7" z własnym modułem GSM, a zestaw głośnomówiący w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet to nie problem bo nawigacja ma opcje dun (bt). rastrowe mapy też można instalować bo ozie jest na win ce. wszystkie prócz garmin a są odblokowane więc I automapę czy igo można instalować. co do głośnomówiącego należy to przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

po długich poszukiwaniach jednak decyzja padła na garmina. jest info o korkach. świetny ekran (matowy) i zestaw głośno mówiący. bajery typu obd opuściłem bo tego się nie używa na codzień. tak samo muzykę puszczam po aux z telefonu. a i tak w większości słucham radia.

 

największy plus nawigacji to automatyczne włączanie i wyłączanie oraz możliwość podpięcia przewodowe kamery cofania

 

post-1172-1440799941,7145_thumb.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...