Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

Robinia  akacjowa.. Kolorowe są piękne.  Podobne żółte grona ma drzewo złotokap ale to trująca roślina.  Pamiętaj żeby ciąć bezlitośnie wszelkie odrosty poniżej szczepienia-inaczej będziesz miał zwykłą robinię. Uważaj bo są liczne, szybko rosnące odrosty korzeniowe. U mnie wiatr połamał kilka a rosną między wysokimi drzewami. Twarde ale kruche drewno , łatwo złamać. Na początku uwiąż do kilku palików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, stefanekmac napisał:

Robinia  akacjowa.. Kolorowe są piękne.  Podobne żółte grona ma drzewo złotokap ale to trująca roślina.  Pamiętaj żeby ciąć bezlitośnie wszelkie odrosty poniżej szczepienia-inaczej będziesz miał zwykłą robinię. Uważaj bo są liczne, szybko rosnące odrosty korzeniowe. U mnie wiatr połamał kilka a rosną między wysokimi drzewami. Twarde ale kruche drewno , łatwo złamać. Na początku uwiąż do kilku palików.

 To są już drzewa. Mają w obwodzie pnia nawet 40cm. Poprzednia właścicielka posadziła 15 lat temu. Potem wyrosło kilka samosiejek. Mam jeszcze kilka zagadek.

 

P1060869.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u dębu błotnego:mrgreen:.

Ilex ma pokrtye liście woskiem, mocno błyszczące sztywne i z kłującymi kolcami. Nie znam z naszych realiów klimatycznych odmiany tak głęboko powycinanej, jak dąb powyżej. Mowię o mieszańcach i odmianach ostrokrzewu kolczastego,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dąb czerwony. :)  Mam koło domu kilka drzew. Jeden ma nawet 6m wysokości. Może jutro wstawię nowe odkrycia na działce.

Ten dom, to taka rekompensata za rezygnację z macana, ale cieszy bardziej.

Jestem na etapie wyboru splita. Musi być cichy i dać się regulować przez srajfona z końca Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a bawił się ktoś w podkaszarki na akumulatorki może? Może jakieś wrażenia kogoś kto to w ręku miał? Wszedłem w posiadanie działki rekreacyjnej nad wodą ale zapuszczona maksymalnie a i prąd nie podciagniety. Lecz nie widzi mi się to brzeczydlo spalinowe smierdzace i jeszcze to w aucie wozić. Te firmy krzak po kilka stowek to pewnie rzerzuche by sciely ale patrzę że i makita i hitachi coś tam bardziej sensownego oferują. Działka 1300m2 więc ze 2-4 Ah powinny ogarnąć. Jak ktoś ma jakieś opinie to ja chętnie posłucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...