Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

No to solidna firma!
z jednej strony tak. Z drugiej, ja bym na rurce nie oszczędzał i nie robił łączeń w wylewce. Pętle mają do 100-120 mb ( z reguły wychodzi 80-100 mb), opakowanie rurki ma 200 mb, więc spokojnie można tak zrobić, żeby nie było łączeń.

 

 

A ja w minioną sobotę wylałem posadzki, podłogówka prawie na całym dole.

 

Podczas wylewania posadzki, podłogówka była cały czas pod ciśnieniem? ;) W razie czego na tym etapie można stwierdzić czy nie została uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to solidna firma!

z jednej strony tak. Z drugiej, ja bym na rurce nie oszczędzał i nie robił łączeń w wylewce. Pętle mają do 100-120 mb ( z reguły wychodzi 80-100 mb), opakowanie rurki ma 200 mb, więc spokojnie można tak zrobić, żeby nie było łączeń.

A ja w minioną sobotę wylałem posadzki, podłogówka prawie na całym dole.

Podczas wylewania posadzki, podłogówka była cały czas pod ciśnieniem? ;) W razie czego na tym etapie można stwierdzić czy nie została uszkodzona.

Nie była pod ciśnieniem. Rura to alupex, żadna pętla nie była łączona.

Na dole mam sześć pętli; wiatrołap, przedpokój, kuchnia i trzy w salonie. Na górze tylko łazienka ma podłogówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z zupelnie innej beczki, uzywa ktos termostatu Nest?

 

Jakies przemyslenia, z jakim piecem dziala, nie dziala ?

 

Dzieki


EDIT:

 

I jeszcze pytanie...

 

Czy takie drzwi mozna "zautomatyzowac" tzn, sa jakies wichajstry ktore otworza dwa skrzydla "na zewnatrz" czy raczej nie ma czegos takiego?

 

A jezeli nie ma, to czy mozna zrobic uchylne do gory drewniane drzwi z jakims mechanizmem otwierania tego?

 

Chodzi mi o to ze chce miec drewniane drzwi, najlepiej takie jak w projekcie bo pasuja do reszty ale kurcze nie wiem czy podoba mi sie otwieranie tego w zimie z buta na mrozie :/

 

Dzieki!

 

garaz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sa jakies wichajstry

pewnie że są np takie;

http://allegro.pl/naped-bramy-skrzydlowej-automat-na-24v-2-piloty-i5020720605.html

nie za wąska ta brama ci wyjdzie?

 

Do bram wewnętrznych tańsze, precyzyjniejsze i wygodniejsze są napędy lańcuchowe. Coś ala:

 

Siłownikowe stosuje się głównie do bram zewnętrznych.

W ogóle fajne te Twoje drzwi garażowe. Pikne ... i z charakterem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, dzieki! Bo juz sie zastanawialem nad jakimis uchylnymi, ale to dosyc ciezkie drzwi pewnie wiec potencjalny problem.

 

Super, bardzo Wam dziekuje.

 

 

 

nie za wąska ta brama ci wyjdzie?
 

Co do szerokosci sa OK, bo to garaz na jedno auto, tylko ma troche miejsca na regaly po bokach i warsztacik z tylu :)
(mierzylem juz)

 

 

 

W ogóle fajne te Twoje drzwi garażowe. Pikne ... i z charakterem
 

Dzieki, to w zasadzie ma pasowac do tego:

 

dom.png

 

 

Tak jeszcze na marginesie, ma ktos jakiegos zjaomego zduna ?

Potrzebuje taki jakby piec kaflowy-kuchnio-okapo-kominek-zapiecek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Podlasiu jest pełno zdunów co robią takie cuda w przystępnych cenach , u Babci mojej było coś podobnego ale fajniejszego  bo z okapem wykonanym tez z kafelków i to było połączone z piecem który stał po drugiej stronie  salonu niestety kuzyn po odziedziczeniu tego domu zniszczył te arcydzieło. Tak że szukaj  z Podlasia zdunów, są tańsi i naprawdę robią wspaniałe kuchnie bo tam w co drugim domu takie pieco - kominko - okapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty.

Pękł alupex wavin wcale nie na rozdzielaczu tylko na zewnętrznym łuku. Niestety cała podłoga ok 25 m2 skuta bo kładziemy od nowa.

Szczęście w nieszczęściu prace lecą z ubezpieczenia, wystarczył protokół wykonawcy i dokumentacja zdjęciowa.

btw 3 przypadek w tym roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat: napęd do bramy przesuwnej.

 

Dane: 4.5m w świetle, stalowa (prosty wzór, tj. pionowe szczeble 20x20 na ramie), ocynkowana ogniowo i malowana proszkowo, waga nieznana (producent ogrodzenia proponuje napęd do 800kg, ale to chyba z dużym zapasem).

 

Producent chce mi sprzedać Came BX Strong z lampą, dwoma pilotami, fotokomórkami i radio za 2200zł plus montaż 1000zł. Ceny tego Came zaczynają się (za taki zestaw) od niecałych 1400zł, ale problem jest z montażem - każdy twierdzi, że Came wymaga autoryzowanego serwisu, żeby uznać gwarancję. Znalazłem jedną firmę, która za sprzęt i montaż chce 2600zl - 1300 sprzęt i 1300 montaż.

 

W związku z tym mam pytanie, jakie polecacie, prócz Came napędy, których montaż (bez prowadzenia kabli przez całą działkę, zaznaczę) nie kosztuje 1000zl, skoro całość operacji zamyka się w paru godzinach (sprawdziłem 3 pierwsze z brzegu firmy, które chwalą się w necie cenami montażu napędów i zamykają się w przedziale 400-650 z montażem również listwy zębatej, która u mnie już ma być), a gwarancja mimo to jest zachowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić firmę, która dostarczy, ułoży i da gwarancję na parkiet?

Szukam, szukam i nie mogę znaleźć firmy z dobrymi referencjami… 

Praca w Warszawie, kilka dobrych metrów do ułożenia będzie… 

 

Wystarczy zapytać w sklepie z klepką. Oni zwykle z kimś współpracują. Na Bartyckiej masz kilku sprzedawców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję , że prawie przykryłem dom  , i co teraz ? nie chcę przed zimą wstawiać okien , co mogę w tym okresie robić , nie mając skonczonego projektu wnętrza ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nic, bo co jakąś instalację położysz, to mogą Ci ukraść. Czemu nie chcesz wstawiać okien ?

 

wszyscy mi mówią , na wiosnę , niech to wszystko wyschnie , przewieje, przemrozi  itd. 

O kradzież raczej sie nie boje , przd zimą bede robił ogrodzenie 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno temu mury skończyłeś ?

 

No i z czego robiłeś ?

Mury jakies miesiać temu , nad górnym stropem jeszcze stemple , dach już jest , oprócz blachodachowki , w przyszłym tygodniu bedzie gotowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany z Silki, betonu komórkowego, pustaka ceramicznego ? I czym wiązane klejem cienkowarstwowym, zaprawą murarską, pianą poliuretanową ?

I jakiego typu jest strop ? Monolit, Gęstożebrowy, płyty kanałowe ? I kiedy był lany ?

Edytowane przez Kubexx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany z Silki, betonu komórkowego, pustaka ceramicznego ? I czym wiązane klejem cienkowarstwowym, zaprawą murarską, pianą poliuretanową ?

pustak ceramiczny 25 , jakiś witenberg czy coś takiego . wiem że najdroższy , jak wiązany nie wiem   :( ale napewno nie piana 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zasoby finansowe, to już bym wstawiał okna, ocieplał dom i lał posadzkę, a przez okres zimowy rozprowadzał instalacje elektryczne, co wod-kan. Nie wiem jak temperatury w Nowym Sączu w okresie jesienno-zimowym, ale jeżeli jak w reszcie polski czyli okolice +5 to po rozprowadzeniu wszystkiego nawet bym tynkował, najwyżej zamiast wysychać 2 tyg będą wysychały miesiąc, ważne by miały ponad 5 stopni i delikatny przewiew powietrza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...