Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.04.2018 o 06:41, jpol napisał:

Na wyjazdy turystyczne (właśnie góry, zazwyczaj) biorę przede wszystkim spacerzooma (Nikkor 18-140). Nie biorę też żadnego plecaka/torby foto, jedynie pasek typu http://www.reporterstrap.com/pro-0465549291775-0488893138770/ a w plecak turystyczny czasem jeszcze wrzucę szeroki kąt.

 

Dla mnie okazało się to rozwiązaniem idealnym. Wygodnym w transporcie (oczywiście może to zależeć od rodzaju tras, ale u mnie na razie sprawdza się w 100%), o najszybszej dostępności aparatu - a dostępność była wcześniej podstawową przyczyną irytacji w trasie. Taki układ sprawdza mi się doskonale również na rajdach, z 70-200.

A do jakiego body podpinasz tego Nikkora? FF czy Crop? Ja głównie na wyjazdy turystyczne, rajdy czy piłkę nożną (syna) brałem 7D z 17-55 2.8 i 70-200/4 albo 70-200 2.8, monopod. Sumacyjnie wychodziło dużo ciężaru do dźwigania. Za granicę wrzucałem jedynie Canona 550D, kit 18-55 (nie szkoda na piasek, plażę, albo jak ktoś zakosi) i 50 1.4 na wieczory (fajnie też sprawdził się np. w dość ciemnej Dolinie Motyli na Rodos). Teraz mi się marzy bezlusterko z przyzwoitym kitem i teleobiektywem z 200 na końcu i f4, w miarę szybkim af, min. 8 kl/sek w RAW. Przeglądnąlem rynek w tym zakresie i jest ciężko coś w sensownych pieniądzach dostać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, GregKrk napisał:

 

Dobre. Nie wiadomo o co chodzi, grunt, że widz chce poznać dalszą fabułę.

Jak to nie wiadomo, ja widzę elektrownie w Czarnobylu i pewnie radnor chce zrobić jakieś wielkie kablom jak kiedyś zrobił Franek Dolas:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, radekk napisał:

Jak to nie wiadomo, ja widzę elektrownie w Czarnobylu i pewnie radnor chce zrobić jakieś wielkie kablom jak kiedyś zrobił Franek Dolas:)

 

Z budżetem w postaci kilku głębszych i hasła "to może zrobimy film" niestety nie będzie efektów na taką skalę. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Ayu napisał:

Podpowiedzcie proszę, ile może być wart Canon EOS 600D z obiektywem  EFS 18-135, strzelone nie więcej niż 2500 zdjęć, stan idealny?

 

Wystawiłbym za 1300zł. O ile jest pudełko/pudełka.

2 godziny temu, sorevell napisał:

759ed44a099447bd48ad6f874e480b0e.jpga8b1967a468f35d9e00313707f25eced.jpg

Surowe. Piękne. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam sie nad zakupem Fuji X-H1. Niestety u nas kosztuje około 8000 za samo body. W stanach 1.5 tys mniej i zaczalem sie zastanawiac nad sprowadzaniem go dow kraju. Pytanie czy macie jakies doswiadczenie w sprowadzaniu sprzetu z USA lub UK? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Piotr Kuc napisał:

Ja zastanawiam sie nad zakupem Fuji X-H1. Niestety u nas kosztuje około 8000 za samo body. W stanach 1.5 tys mniej i zaczalem sie zastanawiac nad sprowadzaniem go dow kraju. Pytanie czy macie jakies doswiadczenie w sprowadzaniu sprzetu z USA lub UK? 

 

W UK jest dwóch czy trzech importerów z HK, dają swoją gwarancję na miejscu (w razie problemów odsyłasz do serwisu na wyspach i pokrywają koszty), niestety z Polski było by to bardziej upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Piotr Kuc napisał:

Ja zastanawiam sie nad zakupem Fuji X-H1. Niestety u nas kosztuje około 8000 za samo body. W stanach 1.5 tys mniej i zaczalem sie zastanawiac nad sprowadzaniem go dow kraju. Pytanie czy macie jakies doswiadczenie w sprowadzaniu sprzetu z USA lub UK? 

nie wiem jak z wysp, ale ze stanów urząd celny już raczej zainteresuje się taką paczką, jak dorzucą cło i vat i wyjdzie praktycznie na to samo, więc różnie to bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, radekk napisał:

nie wiem jak z wysp, ale ze stanów urząd celny już raczej zainteresuje się taką paczką, jak dorzucą cło i vat i wyjdzie praktycznie na to samo, więc różnie to bywa

 

Póki co UK jest jeszcze w Unii Europejskiej, problemów raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT i cło biorą na siebie importerzy, ale 99% paczek tak wysyłają że żadnego nie ma. A z UK do Polski jak pisałem, nie ma żadnej podstawy do opodatkowania. 

Wszystko to oczywiście kwestia zaufania do konkretnego importera. Na ebay.co.uk jest kilka osób które tak sprzedają od 5-10 lat, mają kilkadziesiąt tysięcy pozytywnych komentarzy. Kupuję tak czasem jakiś obiektyw i inne pierdoły, oszczędności po kilku przedmiotach zaczynają przerastać potencjalne koszty naprawy gdyby jednak taki importer się wypiął, kwestia na ile ktoś lubi ryzyko. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎04‎-‎03 o 16:32, Siemek napisał:

dzięki @Piotr Kuc  Póki co nie sprawdzę bo sypie błędami obiektywu itp. Ale jak naprawią to będę testował.  

 

Wycofuję opinię o LX100. Aparat wrócił z serwisu gwarancyjnego. Wymieniony został felerny obiektyw na nowy.

Naświetlanie zdjęć uległo poprawie i jest na właściwym poziomie jaki znam z LX3/LX7.

Co ciekawe przez prawie 2 tyg. odkurzyłem stary LX3. Zaletą LX3 jest jego b mała waga, nawet porównując do LX100. Dalej fajnie się go używa. Niemniej czuć po tym modelu że latka lecą i minie zaraz 10 lat od premiery.
Różnica między LX100 a LX3 to 6 lat między premierami obydwu modeli. Te 6 lat po prostu czuć :)

 





 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Siemek napisał:

 

Wycofuję opinię o LX100. Aparat wrócił z serwisu gwarancyjnego. Wymieniony został felerny obiektyw na nowy.

Naświetlanie zdjęć uległo poprawie i jest na właściwym poziomie jaki znam z LX3/LX7.

Co ciekawe przez prawie 2 tyg. odkurzyłem stary LX3. Zaletą LX3 jest jego b mała waga, nawet porównując do LX100. Dalej fajnie się go używa. Niemniej czuć po tym modelu że latka lecą i minie zaraz 10 lat od premiery.
Różnica między LX100 a LX3 to 6 lat między premierami obydwu modeli. Te 6 lat po prostu czuć :)

 





 

 

 

 

Przetestowałem bojowo LX100 i uczucia mieszane. Może i mały, ale żeby cokolwiek przestawić trzeba się nawciskać, ruszenie głupiego punktu AF to już klikanina, do tego ciągle coś przypadkiem wciskam trzymając go w ręce (to samo druga połówka). Same zdjęcia OK, z 12mpix cudów się nie wytnie ale jakość jest przyzwoita dopóki nie trzeba czegoś mocno wyciągnąć z cieni, wtedy niestety wychodzi szum i przekłamanie barw w stronę zielonego. A że w dobrym świetle to nawet komórka zrobi dobre zdjęcie chyba oddam go z powrotem na ebay.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spłaszczając temat bezlusterkowców. Jeżeli przyjąć hierarchię:
1. zwykły aparat cyfrowy (np. Sony Cyber-shot TX9)
2. klasa kompaktów (np. kiedyś Sony DSC-H1)

3. lustrzanki (np. Sony alfa 200)

To bezlusterkowce są między 2 a 3 czy już 4 klasą? Piszą koledzy wyżej o bezlusterkowcach a z tego co widzę to są to tak jakby kompakty z wymiennymi obiektywami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zostałem zmuszony do focenia alfą 58 z stałką 50 1,4 w kościele , troszkę namęczyłem się ale coś tam fajnego udało się ustrzelić i z 200 zdjęć z 120 jest poprawnych i teraz pytanko mam czy ten obiektyw ma to do siebie że pomimo ustawienia AF wielopunktowo łapało mi prawie zawsze centralnie i osoba będąca obok środkowej nie ważne czy ta z lewej (dalsza) czy ta z prawej (bliższa)  to już bohenem zalatywało delikatnie  nigdy wcześniej nie miałem okazji robić  lustrzanką na stałce , może coś źle robiłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...