Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

@Aga, uhu, bo mnie malzonka wyciaga..

A ze to ma byc wypad na film a nie do kina tak sie zastanawiam czy warto :)

 

Ksiazka jak wiadomo jest swietna, film - ten z '80 jak dla mnie jest za bardzo przesadzony. Lynch przegial lekko, lub tez ja za prosty jestem na odbior tak wyrafinowanego dziela.

 

Hmm, czyli, ide..

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem dziwny ale mnie książka aż tak nie urzekła. Jest dobra, ale ja chyba oczekuję od książkowego sci-fi czegoś więcej. Autor stworzył niesamowite uniwersum i to jest niepodważalne. To jest tak jak z Tolkienem - można za jego twórczością nie przepadać ale nie da się przejść obojętnie obok ewenementu stworzenie, wymyślenia całego świata na nowo.

Film planuję obejrzeć na IMAX-ie, choć Raczek twierdzi, że muzyka Zimmera jest nazbyt oczywista i ostentacyjna.

A tak z innej beczki:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, moje migreny mają aurę, ale to ewoluuje. Kiedyś mogłam reagować zawczasu. Objawy się zmieniają co jakiś czas, podejrzewam, że ze złośliwości ;)

Teraz biorę różne leki przeciwbólowe (najlepiej mi pomaga solpadeine i ibuprofen max, po 2 tabletki na zmianę co 2 godziny), niemniej jest ich dużo ogółem, czasem dużo za dużo. 

Neurolog oczywiście zalecił unikanie stresów :mrgreen:

 

Seks na bardzo silne migreny nie pomaga. Na bóle głowy owszem ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Aga napisał:

Dzięki, moje migreny mają aurę, ale to ewoluuje. Kiedyś mogłam reagować zawczasu. Objawy się zmieniają co jakiś czas, podejrzewam, że ze złośliwości ;)

Teraz biorę różne leki przeciwbólowe (najlepiej mi pomaga solpadeine i ibuprofen max, po 2 tabletki na zmianę co 2 godziny), niemniej jest ich dużo ogółem, czasem dużo za dużo. 

Neurolog oczywiście zalecił unikanie stresów :mrgreen:

 

Seks na bardzo silne migreny nie pomaga. Na bóle głowy owszem ;)

 

Próbowałaś ćwiczeń oddechowych, albo po prostu wstrzymywania oddechu?

Jak skupisz się na panowaniu nad skurczami przepony to przestaniesz myśleć o migrenie, jak migrena jest tak silna, że jesteś w stanie pominąć bóle związane ze skurczami przepony to może uda ci się uzyskać całkiem dobre wyniki wstrzymania oddechu.

Tak pół żartem, pół serio.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Neutrino33 napisał:

Próbowałaś ćwiczeń oddechowych, albo po prostu wstrzymywania oddechu?

Jak skupisz się na panowaniu nad skurczami przepony to przestaniesz myśleć o migrenie, jak migrena jest tak silna, że jesteś w stanie pominąć bóle związane ze skurczami przepony to może uda ci się uzyskać całkiem dobre wyniki wstrzymania oddechu.

Tak pół żartem, pół serio.

5s5l1q.jpg.28e72e51244bcdb5b3e2e30fc0debe73.jpg

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zajechałem na tanią stację benzynową gdzie paliwo było po 5,95 zł/ltr ale była kolejka więc zrezygnowałem i pojechałem na BP. 6,04... Dociągną do 7 i napiszą, że Tusk tak chciał czy dostaniemy bon na zatankowanie raz do pełna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Szürkebarát napisał:

... zajechałem na tanią stację benzynową gdzie paliwo było po 5,95 zł/ltr ale była kolejka więc zrezygnowałem i pojechałem na BP. 6,04... Dociągną do 7 i napiszą, że Tusk tak chciał czy dostaniemy bon na zatankowanie raz do pełna?

 

Screenshot_20211016-205610_Lite.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Neutrino33 napisał:

Film planuję obejrzeć na IMAX-ie,

 

No właśnie tam oglądaliśmy z Synem. Pamiętaliśmy, że generalnie w kinach jest dla nas za głośno, więc zabraliśmy stopery, takie dla muzyków, tłumiące w zależności od częstotliwości od 11 do 31 dB. No i mimo nich też było cholernie głośno. Po seansie bolały nas głowy.... 

 

Jak Wy znosicie taki hałas w kinie? Przecież to jest wręcz bolesne, no i szkodliwe. 

Ja od wielu lat używałem tych stoperów na koncertach a w małych klubach często stałem miedzy wzmacniaczem gitarowym a perkusją, więc było naprawdę głośno ;). Jednak stopery świetnie się spisywały, a w kinie ledwo dawały radę ....  

 

https://pastore.pl/product-pol-13897-MusicSafe-Pro-ALPINE-stopery-dla-muzykow.html 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blixten napisał:

Mam nie oglądać 1z10 bo na TVP1 ?? 

Dokładnie tak masz robić, a jak już nie możesz się powstrzymać, to chociaż zaklej taśmą logo i... wyłącz dźwięk.

Edytowane przez RedSasza
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...