Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Dzyndzel napisał:

Że na lotnisku Chopina w bezcłowym 39 PLN:) do UK

 

IMG20211013222800.jpg

IMG20211013222800.jpg

Nie żebyś się wyśmiewał, ale nie uważasz, że taki ekskluzywny eksponat w UK po prostu wyśmieją ? To tak jakby ktoś do Ciebie przyjechał z UK i w prezencie obdarował Ciebie wódką za 30 zł :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... odnowiłem subskrypcję Office 365 córki. Trwało to sporo czasu i było skomplikowane tak jakbym włamywał się dokądś jak Tom Cruise w "Mision Imposible". Zmęczyło mnie to do tego stopnia, że już nie dałem rady usunąć mojej karty kredytowej, którą musiałem wklepać żeby zapłacić. Mam nadzieję, że córka nie nakupi w Microsofcie czegoś bez sensu...

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał:

Parę razy w UK byłem, ale w tę stronę łychy nigdy nie woziłem, bo to jak z drewnem do lasu :D

 

W IRL akcyza na alko jest tak wysoka, że opłacało się przywozić z Polski irlandzką whiskey. Kiedyś do Grecji zawiozłem mężowi koleżanki w prezencie taką lepszą irlandzką...myślałem, że zrobię mu niespodziankę a tam w pierwszym lepszym sklepie była...i to o połowę tańsza :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Panbenonium napisał:

Nie żebyś się wyśmiewał, ale nie uważasz, że taki ekskluzywny eksponat w UK po prostu wyśmieją ? To tak jakby ktoś do Ciebie przyjechał z UK i w prezencie obdarował Ciebie wódką za 30 zł :biglol:

Czy ja wspomniałem o jakimkolwiek prezencie? Sam te butelki nabyłem, i sam je spożyję.

Cena za butelkę 46 procentowej łychy jest więcej niż atrakcyjna, dlatego to wrzuciłem.

Pozdro

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dzyndzel napisał:

Czy ja wspomniałem o jakimkolwiek prezencie? Sam te butelki nabyłem, i sam je spożyję.

Cena za butelkę 46 procentowej łychy jest więcej niż atrakcyjna, dlatego to wrzuciłem.

Pozdro

 

Nie przejmuj się jego wpisami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chwilkę czasu i napisze co wczoraj  stało się, głównie ku przestrodze.

 

Około 10 lat temu kupiłem nowy odtwarzacz od polskiego dystrybutora, sprzęt od nowości może używałem z 10 godzin, po prostu był jako uzupełnienie domowego Hi-Fi. 

 

Ponieważ siedzę w domu wpadłem na pomysł żeby posłuchać płyt CD-Audo więc włączyłem odtwarzacz. Po 30 minutach czułem topiony plastik, na początku myślałem, że na dworze i wyszedłem na balkon, gdy wróciłem zorientowałem się, że jednak w domu. 

 

Orginalny kabel dostarczony od producenta stopił się (odtwarzacz o mocy mniejszej niż 100W): 

 

IMG_20211014_213933.thumb.jpg.44c9d073b8d4c1574b1dfcab726e4444.jpg

 

IMG_20211014_214000.thumb.jpg.c0cf9d95531a428a3c010b3e9dd5d877.jpg

 

Po wycignięciu konektora który został od kabla (blaszki która styka z prawej strony złącza) wszystko wygląda OK, odtwarzacz działa.

  • Zmieszany 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dobite :dance:

IMG_20211015_100706.thumb.jpg.5b101358abe636c73d4c0558c95f973a.jpg

 

Niemniej moment, gdy pani spytała o pełnomocnictwo delikatnie mnie zmroziło. Ja się pytam po co? Skoro już jestem wkle...

"Mamy w systemie, jest w porządku".

Jak mi kamień spadł z serca, to aż po pokoju się wszyscy rozejrzeli :biglol:

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, llkuba napisał:

Mam chwilkę czasu i napisze co wczoraj  stało się, głównie ku przestrodze.

 

Około 10 lat temu kupiłem nowy odtwarzacz od polskiego dystrybutora, sprzęt od nowości może używałem z 10 godzin, po prostu był jako uzupełnienie domowego Hi-Fi. 

 

Ponieważ siedzę w domu wpadłem na pomysł żeby posłuchać płyt CD-Audo więc włączyłem odtwarzacz. Po 30 minutach czułem topiony plastik, na początku myślałem, że na dworze i wyszedłem na balkon, gdy wróciłem zorientowałem się, że jednak w domu. 

 

Orginalny kabel dostarczony od producenta stopił się (odtwarzacz o mocy mniejszej niż 100W): 

 

IMG_20211014_213933.thumb.jpg.44c9d073b8d4c1574b1dfcab726e4444.jpg

 

IMG_20211014_214000.thumb.jpg.c0cf9d95531a428a3c010b3e9dd5d877.jpg

 

Po wycignięciu konektora który został od kabla (blaszki która styka z prawej strony złącza) wszystko wygląda OK, odtwarzacz działa.

 

Wnioski i przemyślenia:

 

Gdybym wyszedł z domu prawdopodobnie doszłoby do pożaru. Mamy bardzo dużo sprzętów elektronicznych podłączonych do sieci 230V ładowarki od telefonów, laptopów, routery itd. pierwszym taką oznaką, że coś jest nie tak jest zbyt duże oddawanie ciepła przez urządzenie (zasilacz). Wyjeżdżając na weekend czy wakacje zawsze odłączam wszystkie urządzenia od sieci 230V (oprócz lodówki), nawet przewód telewizji kablowej od telewizora. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, llkuba napisał:

Wyjeżdżając na weekend czy wakacje zawsze odłączam wszystkie urządzenia od sieci 230V (oprócz lodówki), nawet przewód telewizji kablowej od telewizora. 

A spać się nie boisz? Wiesz tlenek węgla cichy bezwonny zabójca. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, llkuba napisał:

 

Wnioski i przemyślenia:

 

Gdybym wyszedł z domu prawdopodobnie doszłoby do pożaru. Mamy bardzo dużo sprzętów elektronicznych podłączonych do sieci 230V ładowarki od telefonów, laptopów, routery itd. pierwszym taką oznaką, że coś jest nie tak jest zbyt duże oddawanie ciepła przez urządzenie (zasilacz). Wyjeżdżając na weekend czy wakacje zawsze odłączam wszystkie urządzenia od sieci 230V (oprócz lodówki), nawet przewód telewizji kablowej od telewizora. 

 

 

 

Myślisz, że korki by wcześniej nie zadziałały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jaca68 napisał:

A spać się nie boisz? Wiesz tlenek węgla cichy bezwonny zabójca. ;)

 

Mam ogrzewanie z cieplika ;).

 

10 minut temu, przemekka napisał:

 

Myślisz, że korki by wcześniej nie zadziałały?

 

Raczej nie, bo nie doszło do zwarcia czy upływu prądu różnicowego, mogłaby się szafka pod telewizor zapalić, a przy okazji inne kable itd. Wtyczka była bardzo gorąca niestety w zalewanych ciężko zobaczyć wadę produkcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos interesowal sie fajnymi plakatami roznych kapel, (w tym przypadku PJ), szczegolnie z roznych tras koncertowych, to polecam:

https://shop.pearljam.com/collections/posters

Nie czesto mozna je kupic, i na pewno za pare lat beda sporo wartre. (Wiem bo kiedys to bylo moje calkiem niezle dodatkowe zrodelko) :)

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jaca68 napisał:

A spać się nie boisz? Wiesz tlenek węgla cichy bezwonny zabójca

Dlatego polecam czujkę CO nawet w blokach. Znam przypadek ode mnie z powiatu, że tlenek węgla "szedł" wentylacją i czujka odpaliła się w mieszkaniu piętro powyżej źródła tlenku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...