Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Blixten napisał:

, że co miałem zrobić dzisiaj, zrobię jutro i ... mam dzień wolny:yahoo:

;) 

Znam lepszą wersję:

Co masz zjeść jutro, zjedz dzisiaj, a co masz zrobić dzisiaj, zrób pojutrze - będziesz miał DWA dni wolnego.

:P

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Aga napisał:

Musisz zatankować ;)

 

 

Nie sądzę :P

 

 

 

Kraków, luty 2021 roku.

 

Justi: Przemuuuuuuś, jutro będzie akurat na plusie, umyjesz mi autko?

Przemekka: Jasne, kochanie. Chętnie się nim przejadę.

Justi: To dobrze. Weź go na dłuższą przejażdżkę. Nie wiem, czy dobrze słyszę, ale wydaje mi się, że coś szumi z tyłu, może łożysko albo napędy.

Przemekka: Sprawdzę to.

 

Następnego dnia niczego nieświadomy Przemysław odjeżdża samochodem żony nie wiedząc jeszcze, że będzie musiał zatankować podczas tej podróży. Nie zdążył jeszcze wyjechać na ulicę, kiedy rzeczywiście usłyszał dziwny dźwięk za autem. Jednak nie brzmiał on mechanicznie. Bardziej przypominał złowieszczy śmiech przebiegłej kobiety.

 

Kurtyna.

  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle, to koncert Celiny w Amsterdamie, który miał się odbyć w czerwcu 2020, przełożony był na kwiecień 2021, a dzisiaj go przełożyli na wrzesień 2022  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje, że odzyskałem prawo jazdy :D

Okazało się, że przez 2 lata człowiek jeździł bez ważnego prawka (badania lekarskie) Na szczęście charakteryzuje się podobnie wysokim poziomem szczęścia oraz głupoty więc sam się przez przypadek zorientowałem. 

Drogie dzieci patrzcie czasem na swoje dokumenty (częściej niż raz na 12 lat :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ajax napisał:

Drogie dzieci patrzcie czasem na swoje dokumenty (częściej niż raz na 12 lat :D 

 

Moje "prawko" jest jeszcze z ubiegłego wieku i było wydane bezterminowo - czy coś się zmieniło w międzyczasie- mam się czym martwić ? :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał:
7 godzin temu, ajax napisał:

Drogie dzieci patrzcie czasem na swoje dokumenty (częściej niż raz na 12 lat :D 

 

Moje "prawko" jest jeszcze z ubiegłego wieku i było wydane bezterminowo - czy coś się zmieniło w międzyczasie- mam się czym martwić ? :blush:

Dokumenty wydane bezterminowo są bezcenne! Pierwszy raz przekonałem się o tym w stanie wojennym, gdy mi kiedyś taką przepustkę na wjazd do 3miasta i nocleg tamże wydała stołeczna milicja. Pod koniec stanu wojennego ten papier wyglądał jak świstek wyrzygany przez psa ale na posterunkach milicji - nadal działał! Gdzieś mam go, na pamiątkę.

 

Obecne prawko mam wydane w 2004 ( @blixten jak ty przeszedłeś przez wtedy zarządzoną wielką wymianę bez wymiany?! ) i właśnie dzisiaj do niego zajrzałem a tam - bezterminowo! A zajrzałem bo mi się dow.os. skończył a nowy dopiero ma być na Dzień Kobiet. Czym się trzeba niby legitymować choć to nieprawda bo właśnie dzisiaj na poczcie odbierając awizowaną przesyłkę wylegitymowałem się nieważnym dow.os. i przeszło.

 

I na koniec. Przecież kto pojeździł samochodem wie doskonale, że do tego nie jest potrzebne ani prawo jazdy ani dowód rejestracyjny ani nawet dokument poświadczający ubezpieczenie, samochodu czy kierowcy. Do jeżdżenia samochodem potrzebne są (kolejność alfabetyczna): samochód który jeździ czyli sprawna maszyna; umiejętność kierowania tą maszyną; z paliwem w zbiorniku - jeśli to maszyna z silnikiem spalinowym.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Szürkebarát napisał:

Do jeżdżenia samochodem potrzebne są (kolejność alfabetyczna): samochód który jeździ czyli sprawna maszyna; umiejętność kierowania tą maszyną; z paliwem w zbiorniku - jeśli to maszyna z silnikiem spalinowym.

Oglądając często drogówkę/ uwaga pirat czy inne kompilacje drogowe mam przekonanie że twoja listę można by skrócić do: zatankowanego samochodu i chęć wyruszeniem nim na przejażdżkę.. niestety tylko tyle :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horrorów które wymieniłeś nie oglądam, wystarczy mi codzienna (choć ostatnio nie) walka o życie na polskich drogach. Mój wpis był oczywiście ironiczny a przychodzi mi to do głowy zawsze gdy zapomnę dokumentów i jeżdżę tak, na nielegalu, aż sobie przypomnę.

 

Niedawno czytałem o służbistach którzy mieli tyle czasu żeby trzymać zatrzymaną kobietę przez dwie godziny aż ktoś przywiózł jej prawo jazdy, choć sprawdzili w systemie że ma ważne prawo jazdy.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś do jakiegoś dzikiego kraju się wybierałem i na wszelki zrobiłem sobie międzynarodowe prawo jazdy - taka duża niebieska książeczka, aż odkurzę toto i zerknę. Pewnie też bezterminowe. Dobrze mieć taki zapasik w szufladzie :)

Edytowane przez eurojanek
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szürkebarát napisał:

Dokumenty wydane bezterminowo są bezcenne! Pierwszy raz przekonałem się o tym w stanie wojennym, gdy mi kiedyś taką przepustkę na wjazd do 3miasta i nocleg tamże wydała stołeczna milicja. Pod koniec stanu wojennego ten papier wyglądał jak świstek wyrzygany przez psa ale na posterunkach milicji - nadal działał! Gdzieś mam go, na pamiątkę.

 

Obecne prawko mam wydane w 2004 ( @blixten jak ty przeszedłeś przez wtedy zarządzoną wielką wymianę bez wymiany?! ) i właśnie dzisiaj do niego zajrzałem a tam - bezterminowo! A zajrzałem bo mi się dow.os. skończył a nowy dopiero ma być na Dzień Kobiet. Czym się trzeba niby legitymować choć to nieprawda bo właśnie dzisiaj na poczcie odbierając awizowaną przesyłkę wylegitymowałem się nieważnym dow.os. i przeszło.

 

I na koniec. Przecież kto pojeździł samochodem wie doskonale, że do tego nie jest potrzebne ani prawo jazdy ani dowód rejestracyjny ani nawet dokument poświadczający ubezpieczenie, samochodu czy kierowcy. Do jeżdżenia samochodem potrzebne są (kolejność alfabetyczna): samochód który jeździ czyli sprawna maszyna; umiejętność kierowania tą maszyną; z paliwem w zbiorniku - jeśli to maszyna z silnikiem spalinowym.


To pamiętaj, żeby nigdy pod żadnym pozorem go nie wymieniać. Jak to zrobisz stracisz bezpowrotnie bezterminowe i będziesz miał na 15 lat. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blixten napisał:

 

Moje "prawko" jest jeszcze z ubiegłego wieku i było wydane bezterminowo - czy coś się zmieniło w międzyczasie- mam się czym martwić ? :blush:


Tak samo jak kolega nigdy go nie wymieniaj to będzie dobrze :D 

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eurojanek napisał:

Ja kiedyś do jakiegoś dzikiego kraju się wybierałem i na wszelki zrobiłem sobie międzynarodowe prawo jazdy - taka duża niebieska książeczka, aż odkurzę toto i zerknę. Pewnie też bezterminowe. Dobrze mieć taki zapasik w szufladzie :)

 

Niestety międzynarodowe prawo jazdy ma krótki termin ważności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...