Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

No dobra, sieć się chyba odbudowała.

 

Jeśli chodzi o system emerytalny w Polsce to nikt nigdy nie mówił o zawiedzionych nadziejach tylko o... solidarności pokoleniowej. Nikt nigdy nie mówił jak dobrymi klientami dla banków są fundusze emerytalne, nieustannie zasilane składkami przyszłych emerytów. Składkami które jak w Norwegii są INWESTOWANE, a nie tak jak u nas marnotrawione.

Tyle że system emerytalny w Norwegii to jest zasilany głównie kasą z ropy, a u nas ZUS ma prawie 55mln zł deficytu rocznie, więc trochę nie bardzo ma co inwestować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Zajonc napisał(a):

Lepsze E niż WSC :P

W powiecie sochaczewskim mieszkałem kiedyś, powiat skierniewicki w w województwie łódzkim to takie moje miejsce na ziemi gdzie mogę sobie żyć bez tv, zasięgu i skąd wszędzie jest daleko B)

A WSN jeszcze gorsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Juan Rapru napisał(a):

Do bałuciorza

 

 

Niestety wiele historyjek 'Krótkiego' o Łodzi juz mi ulecialo z pamieci

Ale na zawsze wiem ze 'od miasta Ł. nigdy nie jest za daleko' i 'baluty i chojny to narod spokojny'

btw ksywka od nazwiska, nie postury bo to byl kawal byka  :mrgreen:

 

tapatalked

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, skwaro napisał(a):

Tyle że system emerytalny w Norwegii to jest zasilany głównie kasą z ropy, a u nas ZUS ma prawie 55mln zł deficytu rocznie, więc trochę nie bardzo ma co inwestować :)

Polska ma z miedzi tyle ile Norwegia z ropy. ZUS ma 55 miliardów nie milionów rocznie deficytu bo tak... chce i może. ZUS był bankrutem w chwili ustanowienia bo musiał już w latach 40stych i 50tych wypłacać emerytury ludziom którzy złamanego grosza do systemu nie wpłacili.

Słowo daję, żaden ze mnie finansista. Brakuje ZUSowi pieniędzy? Niech wypuści obligacje albo jakieś inne papiery. Inwestorzy zlecą się do nich jak muchy do g. Tylko po takim ruchu trzeba tym zarządzać a po co komu taki wysiłek i odpowiedzialność? Łatwiej jest generować deficyt, który będzie zasilany przez kolejne sejmowe ustawy, bez względu jaka opcja polityczna będzie zarządzać Polską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Szürkebarát napisał(a):

 

Wracaj Synu Nawieś ale to było jeszcze na czarnych tablicach. ;)

Toć ja całe życie na wsi:P

Na Pradze urodzony, później jakieś tam różne, z dłuższych pobytów to miasto Marszałka Piłsudskiego (Sulejówek), z kurami za siatką i koniem dwie ulice dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...