Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.11.2021 o 12:37, piwozniak napisał:

Dlaczego to jest ogrodzone ?


Jak place zabaw, żeby psy i koty nie wchodziły :mrgreen:
Każdy metr ogrodzenia to też pieniądze i to nie małe. Ogrodzenie to też najlepsze miejsce do umieszczenia wielkiej tablicy informacyjnej.
W wiosce obok mojej prawie 44 tys. poszły na remont kapliczki, która się nie waliła jeszcze, obok niej jest tablica zbliżona wielkością do kapliczki:
 

 

 

Edytowane przez Efti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Efti napisał:

Jak place zabaw, żeby psy i koty nie wchodziły

 

Może tak być, bo jest tam też plac zabaw dla dzieci. Choć dla kotów to raczej nie problem. :D

 

Prędzej dla dzików. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tez slowo "rewitalizacja" wywoluje u mnie odruch wymiotny...

 

Bo czesto sa to jakies kompletnie wydymane projekty, ktore srednio wpisuja sie w krajobraz, atmosfere miejsca i architekture.

 

Z mojego podworka mozna by sypac przykladami jak z rekawa ...

Place zabaw gdzie pelno kamieni i blota (bo tego projekt nie obejmowal), orliki, ktore po paru latach wygladaja tragicznie, bo nikt sie tym nie zajmuje,

grajace fontanny z ledami rodem z ... nawet juz nie wiem skad, "gokarty" na deptaku, sciezki zdrowia gdzie nie ma oswietlenia albo dochodza do drogi wojewodzkiej czy jakiejs tam i ... dupa, przejscia nie ma, ale po drugiej stronie sciezka zdrowia idzie sobie dalej....

 

itd itd itd...

 

Albo cos co @przemekka tez pewnie skojarzy - Park&Ride w Starym Saczu....

Nowoczesnosc polaczona z dziadostwem (z coraz wieksza przewaga dziadostwa).

 

I zazwyczaj kartka w folii, przyklejona tasma do szyby ze cos tam nieczynne (ale z pieczatka - wiec nieczynne oficjalnie)

 

No (slowo niecenzuralne) rewitalizacja...

 

Stary i zrzedliwy sie robie :)

 

Edytowane przez piwozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat myślę, że Bagrom wyszło to na dobre, tzn. jak się wprowadzaliśmy w tę okolicę 20 lat temu, było tu dziko, a zalew był praktycznie niedostępny. Później powstało kilka osiedli, i ludzie chcieli z niego korzystać, a nie było jak. Teraz powstała plaża z ratownikiem w sezonie, powstały alejki, latarnie, dzięki czemu można wieczorem pospacerować, zadbano o zieleń itd. Latem można też pożeglować.

 

Ale faktycznie z reguły "rewitalizacje" wyglądają tak sobie. 

 

Że wrzucę dziś coś do działu sprzedam. :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Aga napisał:

Władze Gdańska postanowiły poprawić jakość przystanków i oczekiwania na autobusy. Wydano na to prawie 1.5 mln zł. Pojawiło się 30 nowych wiat :mrgreen:

FB_IMG_1638257942358.jpg

Projektował to ktoś z dyplomem Politechniki Gdańskiej we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych ?  :biglol:

To już za komuny, gdy przyjmowali na uczelnię za pochodzenie z klasy robotniczej powstawały lepsze rozwiązania :biglol:

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piwozniak napisał:

Dlaczego to jest ogrodzone ?

 

5 godzin temu, przemekka napisał:

W sumie nie zastanawiałem się nad tym. 

 

5 godzin temu, Dohtuhka napisał:

A dlaczego cała Polska niedługo będzie w barierkach ? Tego nie wie nikt.

W "Misiu" wytłumaczono prosto dlaczego nie należy oszczędzać a inwestycje mają być drogie. ;)

 

Po za tym ogrodzenie wskazuje gdzie trzeba kosić trawę, za pieniądze z kasy miasta. :upside-down-face_1f643-small:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jkarp napisał:

To nie wiata tylko wiatrochron. Taki wąski, żeby żule nie leżeli na lawkach. W Warszawie wstawili kiedyś ławki antylezeniowe, krzesełka z przerwą, ale i tak menele potrafili na nich się wyłożyć

...w Gdańsku są jeszcze menele leżący na ławkach?! W Warszawie już się ich raczej nie widzi, no chyba że któryś latem chce popatrzeć na pełnię księżyca albo nie chce mu się co i raz wychodzić z domu do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał:

Projektował to ktoś z dyplomem Politechniki Gdańskiej we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych ?  :biglol:

To już za komuny, gdy przyjmowali na uczelnię za pochodzenie z klasy robotniczej powstawały lepsze rozwiązania :biglol:

 

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Gdansk-zdemontuje-waskie-wiaty-Beda-kary-dla-urzednikow-n161978.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Szürkebarát napisał:

...w Gdańsku są jeszcze menele leżący na ławkach?! W Warszawie już się ich raczej nie widzi, no chyba że któryś latem chce popatrzeć na pełnię księżyca albo nie chce mu się co i raz wychodzić z domu do sklepu.

Na wolskim skraju Muranowa i dalej w stronę Koła (trasą 20-tki) czasem z rana widywałem śpiochów przystankowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Blixten napisał:

Nie zapominajcie też o tych, którzy nie trafili do domu po imprezie. Każdy chce jakoś żyć. ;)

Takich i w Warszawie się znajdzie, latem najczęściej nad Wisłą. Niestety tam właśnie gdzie w sobotni czy niedzielny poranek udaję się na spacer. Bardziej wkurza mnie syfioza po gorączce sobotniej nocy, na nabrzeżach, którą od świtu można by posprzątać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Aga napisał:

Śnieg pada :blink: 

Wzdłuż której osi ;) ? Gdy wracałem z pracy padał chyba wzdłuż wszystkich osi, plus napędowych Szarego Mnicha. Ale nie ślizgnąłem się ani razu choć mam tylko wielosezonowe opony :biglol:  a błota pośniegowego było sporo i na esce trzeba było wyprzedzać bardziej... ograniczonych. :biglol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Efti napisał:

żeby psy i koty nie wchodziły

W Warszawie bezpańskie psy i koty to odległa przeszłość, wyłapane zostały wiele lat temu. Na przedmieściach spotkasz bezpańskiego dzika, jak i w innych miastach, a ja w Śródmieściu spotkałem kiedyś bezpańskiego jeża. Niestety martwego, przejechanego przez samochód :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Aga napisał:

A kto za to wszystko płaci?

 

Mam nadzieje, że urzędnicy w tych karach ;) 

 

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Gdansk-zdemontuje-waskie-wiaty-Beda-kary-dla-urzednikow-n161978.html?fbclid=IwAR1ifhUzXMfIs6WeGGskvPjqxxTk-KMHVKtjZ4xsXO9_JqFNaOsMHoRD5eY

 

No chyba, że tylko palcem im pogrożą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...