Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

 

Błędy mnie nie frustrują

"Nie mi to oceniać, ale wydaje mi się, że nie powinno być problemu z naprawieniem samochodu, co pozwoli nam wrócić jutro..." - mówi Robert. 

Szkoda, że nie udało się ukończyć dnia, ale - jak już kilka razy mówiłem - na tym etapie po prostu należy się takich rzeczy spodziewać. Lepiej jechać takim tempem i uczyć się w ekspresowym tempie, ale z przygodami niż jechać dwie sekundy na kilometrze wolniej. 

Robert już o tym mówił nieraz:
"Bycie byłym kierowcą Formuły 1 ma swoje wady i zalety. Tak samo było z Kimim. To normalne, że gdybym nazywał się inaczej, przyjechał tu w samochodzie klasy C2R2 i pięć razy dachował, to nikt by o tym nie mówił. Media szukają czegoś nośnego, a C2R2 z nieznanym Polakiem za kółkiem nie budzi zainteresowania. Tak działają media. To normalne. 
Każdy na jakimś etapie kariery ma trudne momenty i kraksy, bo tak wygląda nauka. Gdybym jechał o 2 sekundy na kilometrze wolniej, to z pewnością mniej bym ryzykował i miałbym mniej przygód. Tylko powstaje pytanie, co mi to da? Jeśli za rok będę chciał pojechać szybciej, mogę się poprawić o pół sekundy, ale wciąż do czołówki będzie brakowało półtorej. A jeśli będę chciał mocniej atakować, to te pomyłki pojawiłyby się w przyszłym roku, zamiast tego. 
Czuję, że jeżdżę lepiej i czuję się pewniej, prowadząc ten samochód - to jest postęp. Uczymy się każdego dnia i każdy odcinek może przynieść nowe doświadczenia, nowe lekcje. To będę się starał robić. Nawet kierowcy z 10-letnim doświadczeniem w WRC przyznają, że wciąż uczą się czegoś nowego. Wiem, że ten sport może być okrutny, bo nie ma tu marginesu na popełnianie błędów, a gdy się uczysz, to normalne, że je popełniasz. To prosta zasada. Szczerze mówiąc wcale mnie to nie frustruje."

PS
Co do mojej ciszy w eterze - zazwyczaj jak milknę, to nie znaczy, że zamknąłem się w łazience i płaczę  Byłem w drodze na oes, a potem odbiłem w inną stronę i załatwiałem ważne sprawy, czego efektem są opublikowane wypowiedzi 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...